Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Finał Olimpiady OITiW

30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych odbyło się uroczyste podsumowanie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości dla Okręgu Południowa Wielkopolska. Nagrodzeni uczniowie Zespołu Szkół Technicznych:

Konkurs P - POMOC DYDAKTYCZNA
I miejsce - finalista
Autorzy: Tobiasz Musiał, Bogumił Nowacki
Prowadzący: Andrzej Majer
 
II miejsce - finalista
Autorzy: Michał Borowicz, Tobiasz Górecki
Prowadzący: Zbigniew Eliasz
 
Konkurs R - POMYSŁ TECHNICZNY
I miejsce - finalista
Autor: Tomasz Madajka
Prowadzący: Ryszard Dolata
 
II miejsce - finalista
Autorzy: Bartłomiej Jarczak, Jakub Zmyślony
Prowadzący: Paweł Sobczak
 
Konkurs U - Usprawnienia softwarowo – techniczne
I miejsce - finalista
Autor: Jakub Izydorczyk
Prowadzący: Adrian Mikołajczak
 
II miejsce - finalista
Autorzy: Kacper Adler; Patryk Markowski
Prowadzący: Paweł Sobczak
 
Konkurs E - Pomysł ekologiczny
I miejsce - finalista
Autorzy: Mikołaj Koło, Filip Szafraniak, Mikołaj Kłakulak
Prowadzący: Paweł Sobczak
 
II miejsce - finalista
Autor: Kamil Kaliński
Prowadzący: Paweł Sobczak
 
Blok B - Wynalazczość
Karwik Krzysztof - finalista

Pitching filmowy ZAPowiczów

2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w „Powiatowych warsztatach dziennikarskich” w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim.

Tegorocznym gościem był Przemysław Miękinia – absolwent wydziału Produkcji Szkoły Filmowej w Łodzi. ZAPwicze wysłuchali interesującej historii producenta i poznali tajniki rozmów z inwestorami. Jako pierwsi widzieli fragmenty filmu „Koniec świata w dolinie łez”, który nie wszedł jeszcze do kin.  Film o wiosce trędowatych wyprodukował właśnie pan Przemysław, a reżyserem jest ostrowianin – Jarosław Wszędybył. ZAPowicze poznali tajniki wielkich produkcji i poczuli odpowiedzialność ciążącą na producencie filmowym. Na zakończenie odbył się oryginalny pitching filmowy – czyli reklama produkcji, która ma powstać, ale już powstała. Niby nic wielkiego, ale w powietrzu unosiły się tkane emocjami diatryby.

Julia Nowaczyk


 

Deutsch ist in 2020

 

W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych „Deutsch ist in”, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Ostrowskiego Pana Pawła Rajskiego. Podstawowym celem konkursu była popularyzacja języka niemieckiego w naszym powiecie oraz rozwijanie zainteresowań krajami niemieckojęzycznymi.  

Ponad 40 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z Ostrowa i powiatu ostrowskiego rywalizowało w konkursie, wśród nich byli oczywiście, jak co roku, przedstawiciele ZAP-u: Oliwia Zaton – 3 I2, Kamil Kosiewicz – 3 M1, Mateusz Gmurowski – 2 M2,  Miłosz Serwata – 1 M2 i Bartosz Bugaryn – 1 IGp. Konkurs składał się tradycyjnie  z części pisemnej, obejmującej: czytanie ze zrozumieniem, zadania gramatyczno-leksykalne oraz elementy realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych i części ustnej, do której Komisja kwalifikowała uczestników, którzy w części pisemnej uzyskali co najmniej 80% ogólnej liczby punktów. A było ich niewielu, bo tylko pięciu uczniów z całego powiatu, niestety nikt z naszego technikum. Cześć ustna obejmowała dłuższą wypowiedź na wylosowany temat, reakcje językowe w konkretnych, opisanych sytuacjach oraz opis zdjęcia/sytuacji.

Podczas gdy uczniowie rozwiązywali test i zmagali się z niełatwymi zadaniami w języku niemieckim, nauczyciele mieli okazję wymienić się doświadczeniami dotyczącymi metodyki nauczania języków obcych.  Po ustaleniu i ogłoszeniu listy laureatów nastąpiło wręczenie nagród uczniom i podziękowań nauczycielom.

Anna Mrowińska


 

Boszkowo

W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym zagrożeniem ze strony COVID-19 obóz 2020 zostaje odwołany. W przypadku pojawiających się pytań  prosimy o kontakt z panią wicedyrektor Danutą Połomską.

Boszkowo... to miejsce niezwykłe, dla wielu pokoleń ZAPowiczów wręcz kultowe... Miejscowość malowniczo położona jest nad Jeziorem Dominickim, jednym z wielu na Pojezierzu Lubuskim, nieopodal Leszna. Pagórki i lasy to zasłaniają, to odkrywają przed turystami i urlopowiczami urodę jeziora i jego najbliższych okolic. Wokół Boszkowa prowadzi wiele rozmaitych dróg: asfaltowych szos, leśnych traktów i duktów, po których mkną rzesze rozmiłowanych w urodzie tych okolic cyklistów. Na wodzie kołyszą się majestatyczne żaglówki, przyjazne rowery wodne, łódki i szybkie kajaki.

W takim magicznym miejscu rozciąga się wśród iglastego drzewostanu Obóz Młodzieżowy Zespołu Szkół Technicznych. W sercu lasu młodzi ludzie rozbijają rokrocznie - już od czterdziestu lat - swoje namioty i świętują swój wolny, wakacyjny czas. Las, balsamiczne powietrze, grono wypróbowanych przyjaciół, przejrzyście czysta woda w toni jeziora, cudowne dni i niezapomniane wspólne wieczory stanowią niezwykle silny magnes, toteż każdego roku na kolejnych turnusach spotykają się coraz to nowi uczniowie ZST i ich przyjaciele ze wszystkich niemal ostrowskich szkół.

 


Pączek dla Afryki

20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji charytatywnej "Wyślij pączka do Afryki".

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Byliśmy jedyną placówką w naszym mieście i jedną z nielicznych w Wielkopolsce, która wzięła udział w tym dziele pomocy. Zainteresowanie oraz hojność uczniów i nauczycieli przerosła nasze oczekiwania. Zakupionych zostało 600 pączków i wszystkie zostały za minimalną kwotę - 1zł - zakupione - zebraliśmy 1019 zł.
Osoby które brały udział w akcji "Wyślij pączka do Afryki". Bardzo dziękujemy całej Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom. Szczególne podziękowania dla organizatorów - pani Wioletty Bizan, ks. Łukasza Skorackiego, pana Marek Kujawy i pani Renaty Jakubczyk. Uczniowie zaangażowani w akcję: Sylwia Durak, Dorota Kocerka, Anna  Michalak, Oliwier Krupa, Szymon Budzyński, Hubert Kupis, Mateusz Modrzyński, Maciej Szymanowski, Jakub Juzl-Pasterka, Mikołaj Sztrba, Kacper Zdunek, Wiktor Jarosik.


 

Turniej Opowiadań 2020

We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Technicznych odbyło się rozstrzygnięcie siódmej edycji konkursu literackiego Turniej Opowiadań.
Udział wzięło sześć szkół powiatu ostrowskiego, jedenaścioro uczestników nadesłało opowiadania, w których poruszano wiele tematów. Kryminał, sensacja, surrealizm, czasami antyczna tragedia. Walka z systemem i totalitaryzmem, potrzeba akceptacji, miłości, przyjaźni. Ludzkie uczucia, problemy, czasem ubrane w metaforę fantasy. Na ukojenie pojawiła się baśń, która zawsze przypomni o tym, co najważniejsze.
Tegoroczni jurorzy: pani Justyna Kociemba-Żulicka, nauczyciel języka polskiego w II LO, nauczyciel akademicki, pani Malgorzata Juda-Mieloch, obecnie konsultant ds. przedmiotów ogólnokształcących w ODN w Kaliszu, również pracowała jako nauczyciel języka polskiego oraz pani Agnieszka Jarmuszczak, zwykły czytelnik.
Oprawę graficzną konkursu – plakat i dyplomy – przygotował Leon Kruszyna, uczeń trzeciej klasy graficznej ZST.
Laureaci: 
I miejsce dla Anna Wikarjak III LO
II miejsce Aleksandra Gałczyńska III LO
III miejsce ex aequo Julia Woźniak ZST i Kacper Wiczyński ZSE;
wyróżnienie otrzymała Maria Kurdyła III LO.
Katarzyna Strzelkowska
 
 

Warsztaty SIR

11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z panem Cezarym Spiczyńskim, wolontariuszem z Nationale Nederlanden. Celem było przygotowanie młodzieży do udziału w projekcje „Social Innovation Relay”.

W ubiegłym roku jedna drużyna składająca się z dwóch uczniów klasy 2eo wzięła udział w ogólnopolskim finale tego projektu. W roku bieżącym zainteresowanych jest znacznie więcej. Każdy zainteresowany zespół po swoim zgłoszeniu do SIR, wypełnia arkusz on-line, w którym opisuje swój pomysł na biznes społeczny. Efektem ma być rozwiązanie jakiegoś problemu społecznego. Pan Cezary w swojej prezentacji skupił dużo uwagi na poszukanie i przeanalizowanie kwestii społecznej. Ważne jest, aby rozwiązanie było innowacyjne i pożyteczne dla ogółu. Przykładem z polskiego życia gospodarczego była firma „Leżę i pracuję”, która poszukuje i daje pracę osobom z niepełnosprawnością. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas 3i1, 3g, 3eo i 1i1. Organizatorem spotkania była p. Celina Krzyżańska nauczycielka podstaw przedsiębiorczości.


 

Pomoc braciom mniejszym

Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla schroniska dla bezdomnych zwierząt! Zebraliśmy w sumie 400 kilogramów mokrej i suchej karmy, przysmaków, a także sporo koców, ręczników.

Na zaszczytnym i honorowym podium stanęły klasy: 4M2 – 200 kg, 2EOE – 70 kg, 1IGp – 61,3 kg

Podziękujemy wam osobiście w styczniu. Pomagajmy nie tylko od święta – warto adoptować psa lub kota ze schroniska, dajmy nowy dom. Można pomagać jako wolontariusz. Pamiętajmy też o tym, że zwierzę to nie prezent, jest istotą czującą.

Dorota Majchrzak, Katarzyna Strzelkowska


1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information