Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...
Peregrynacja Pierwszą grupą w tym roku, która odbyła staże w...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Publikacje uczniów ZST

To już czwarty artykuł młodych konstruktorów z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, zamieszczony w międzynarodowym magazynie elektroników konstruktorów „Elektronika Praktyczna”. W listopadowym numerze czasopisma ukazał się tekst zatytułowany „Asekurator sztangi – ćwiczenia ze sztangą bez asystenta”, autorstwa Tomasza Wojcieszaka - tegorocznego absolwenta i Adama Wolniaszka - obecnie ucznia klasy IV technikum elektronicznego ZST. 

- „Elektronika Praktyczna” jest miesięcznikiem adresowanym do kadry inżynierskiej, konstruktorów oraz do szerokiej grupy średnio i mocno zaawansowanych amatorów. Obok takich działów jak „Projekty” i „Projekty zagraniczne”, gdzie prezentowane są urządzenia opracowane w firmowych laboratoriach, redakcja EP udostępnia czytelnikom amatorom dział „Projekty Czytelników”, w którym mogą prezentować swoje samodzielnie opracowane i wykonane urządzenia. W dziale „Automatyka i Mechatronika” pojawiają się głównie artykuły redagowane we współpracy z czołowymi firmami zajmującymi się tą sferą rynku, ale również artykuły konstruktorów amatorów – mówi Andrzej Majer nauczyciel elektroniki w ZST.

Jako pierwszy z uczniów ZST szlaki przecierał Jakub Borowczyk, laureat II miejsca w etapie centralnym Olimpiady Innowacji Technicznych 2009, który w rubryce „Projekty Czytelników” nr 1/2010 EP, opisał „Zdalnie sterowaną kosiarkę”. Następnie w numerze 11/2010 EP Szymon Pietraszek zaprezentował wykonany przez siebie „Wzmacniacz estradowy dużej mocy”. Dzięki zastosowanym w nim innowacjom w zakresie zabezpieczeń, on również znalazł się w gronie laureatów Olimpiady Innowacji Technicznych 2010, w kategorii Pomysł techniczny. Kolejny wielokrotny uczestnik Olimpiady, laureat III miejsca na szczeblu centralnym 2010 w kategorii pomoc dydaktyczna - Tomasz Kucza w numerze 3/2011 EP w dziale Automatyka i Mechatronika przedstawił swoją konstrukcję „ Frezarki CNC” do zastosowań amatorskich i dydaktycznych.

Tomasz Wojcieszak i Adam Wolniaszek to również zdobywcy III miejsca w Polsce w kategorii pomysł techniczny Olimpiady 2013. Ciekawe rozwiązanie techniczne zainteresowało redakcję czasopisma, które zdecydowało się na opublikowanie artykułu prezentującego konstrukcję urządzenia. Tym samym Tomasz i Adam śladem starszych kolegów znaleźli się w gronie współpracowników „Elektroniki Praktycznej”.

- Asekurator sztangi jest urządzeniem przeznaczonym do wspomagania osoby wyciskającej sztangę na ławeczce w siłowni, poprzez zagwarantowanie bezpieczeństwa wykonywania ćwiczeń, bez pomocy asystenta - trenera, odpowiedzialnego za przejmowanie gryfu, w wypadku utraty sił lub kontuzji ćwiczącego – mówi Tomasz Wojcieszak współtwórca urządzenia.

- Innowacyjne zastosowanie naszego pomysłu spotkało się z zainteresowaniem branży, do której jest adresowane – dodaje Adam Wolniaszek.

Andrzej Majer - opiekun uczniów - podkreśla rolę Pana redaktora Jacka Bogusza, zastępcy redaktora naczelnego Elektroniki Praktycznej, który niezawodnie, co roku, zaszczyca swoją obecnością finał szkolnego konkursu o tytuł Elektronika Roku. Doceniając wysoki poziom prac, zachęca uczestników konkursu do publikowania artykułów oferując pomoc przy ich redagowaniu.

http://www.elektronikapraktyczna.pl/


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information