Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Publikacje uczniów ZST

To już czwarty artykuł młodych konstruktorów z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, zamieszczony w międzynarodowym magazynie elektroników konstruktorów „Elektronika Praktyczna”. W listopadowym numerze czasopisma ukazał się tekst zatytułowany „Asekurator sztangi – ćwiczenia ze sztangą bez asystenta”, autorstwa Tomasza Wojcieszaka - tegorocznego absolwenta i Adama Wolniaszka - obecnie ucznia klasy IV technikum elektronicznego ZST. 

- „Elektronika Praktyczna” jest miesięcznikiem adresowanym do kadry inżynierskiej, konstruktorów oraz do szerokiej grupy średnio i mocno zaawansowanych amatorów. Obok takich działów jak „Projekty” i „Projekty zagraniczne”, gdzie prezentowane są urządzenia opracowane w firmowych laboratoriach, redakcja EP udostępnia czytelnikom amatorom dział „Projekty Czytelników”, w którym mogą prezentować swoje samodzielnie opracowane i wykonane urządzenia. W dziale „Automatyka i Mechatronika” pojawiają się głównie artykuły redagowane we współpracy z czołowymi firmami zajmującymi się tą sferą rynku, ale również artykuły konstruktorów amatorów – mówi Andrzej Majer nauczyciel elektroniki w ZST.

Jako pierwszy z uczniów ZST szlaki przecierał Jakub Borowczyk, laureat II miejsca w etapie centralnym Olimpiady Innowacji Technicznych 2009, który w rubryce „Projekty Czytelników” nr 1/2010 EP, opisał „Zdalnie sterowaną kosiarkę”. Następnie w numerze 11/2010 EP Szymon Pietraszek zaprezentował wykonany przez siebie „Wzmacniacz estradowy dużej mocy”. Dzięki zastosowanym w nim innowacjom w zakresie zabezpieczeń, on również znalazł się w gronie laureatów Olimpiady Innowacji Technicznych 2010, w kategorii Pomysł techniczny. Kolejny wielokrotny uczestnik Olimpiady, laureat III miejsca na szczeblu centralnym 2010 w kategorii pomoc dydaktyczna - Tomasz Kucza w numerze 3/2011 EP w dziale Automatyka i Mechatronika przedstawił swoją konstrukcję „ Frezarki CNC” do zastosowań amatorskich i dydaktycznych.

Tomasz Wojcieszak i Adam Wolniaszek to również zdobywcy III miejsca w Polsce w kategorii pomysł techniczny Olimpiady 2013. Ciekawe rozwiązanie techniczne zainteresowało redakcję czasopisma, które zdecydowało się na opublikowanie artykułu prezentującego konstrukcję urządzenia. Tym samym Tomasz i Adam śladem starszych kolegów znaleźli się w gronie współpracowników „Elektroniki Praktycznej”.

- Asekurator sztangi jest urządzeniem przeznaczonym do wspomagania osoby wyciskającej sztangę na ławeczce w siłowni, poprzez zagwarantowanie bezpieczeństwa wykonywania ćwiczeń, bez pomocy asystenta - trenera, odpowiedzialnego za przejmowanie gryfu, w wypadku utraty sił lub kontuzji ćwiczącego – mówi Tomasz Wojcieszak współtwórca urządzenia.

- Innowacyjne zastosowanie naszego pomysłu spotkało się z zainteresowaniem branży, do której jest adresowane – dodaje Adam Wolniaszek.

Andrzej Majer - opiekun uczniów - podkreśla rolę Pana redaktora Jacka Bogusza, zastępcy redaktora naczelnego Elektroniki Praktycznej, który niezawodnie, co roku, zaszczyca swoją obecnością finał szkolnego konkursu o tytuł Elektronika Roku. Doceniając wysoki poziom prac, zachęca uczestników konkursu do publikowania artykułów oferując pomoc przy ich redagowaniu.

http://www.elektronikapraktyczna.pl/


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information