Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Fajnie być ZAWODOWCEM vol.5

 

Teraz czas na „Czas zawodowców” dla IIIi1! W dniach od 17 do 21 lutego 2014 r. w stronę stolicy Wielkopolski udała się klasa Pani Katarzyny Płóciennik. W laboratorium przeznaczonym dla zawodu „technik informatyk” młodzi informatycy zajęli się podobnymi zagadnieniami, jak te, z którymi mieli do czynienia w październiku ich starsi koledzy.

W ciągu pięciu dni, poznawali te wszystkie elementy, które służą do budowy, konfigurowania i administracji sieci komputerowych. Sprzęt (mikroskop, router, switch, szafa serwerowa, światłowody, drukarka 3D), oprogramowanie, zasób wiedzy Prowadzącego zajęcia – wszystko to budziło niekłamany podziw młodych adeptów tej intrygującej dziedziny wiedzy, jaką jest informatyka. Dlatego z zapałem poznawali budowę i zasady działania drukarki, projektowali przedmioty i samodzielnie je drukowali. Uczniowie klasy IIIi1 zdobywali i inne umiejętności, związane głównie z budową toru światłowodowego – np. spawali światłowody.
Zawodowcy starali się też nie marnować wolnego czasu. Dlatego w poniedziałek wybrali się na spacer po Poznaniu, we wtorek zwiedzali browar „Lecha”, a w środę wzięli udział w spektaklu operowym. Aż trzy godziny śledzili perypetie bohaterów „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki. Z kolei w czwartek poszli do kina na film Wojciecha Smarzowskiego „Pod Mocnym Aniołem”. Wybrali przy tym najpóźniejszy seans, by móc wspólnie wracać sobie nocą przez śpiące już miasto do hotelu i w ten sposób pożegnać gościnny Poznań. 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information