Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...
Peregrynacja Pierwszą grupą w tym roku, która odbyła staże w...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Fajnie być ZAWODOWCEM vol.5

 

Teraz czas na „Czas zawodowców” dla IIIi1! W dniach od 17 do 21 lutego 2014 r. w stronę stolicy Wielkopolski udała się klasa Pani Katarzyny Płóciennik. W laboratorium przeznaczonym dla zawodu „technik informatyk” młodzi informatycy zajęli się podobnymi zagadnieniami, jak te, z którymi mieli do czynienia w październiku ich starsi koledzy.

W ciągu pięciu dni, poznawali te wszystkie elementy, które służą do budowy, konfigurowania i administracji sieci komputerowych. Sprzęt (mikroskop, router, switch, szafa serwerowa, światłowody, drukarka 3D), oprogramowanie, zasób wiedzy Prowadzącego zajęcia – wszystko to budziło niekłamany podziw młodych adeptów tej intrygującej dziedziny wiedzy, jaką jest informatyka. Dlatego z zapałem poznawali budowę i zasady działania drukarki, projektowali przedmioty i samodzielnie je drukowali. Uczniowie klasy IIIi1 zdobywali i inne umiejętności, związane głównie z budową toru światłowodowego – np. spawali światłowody.
Zawodowcy starali się też nie marnować wolnego czasu. Dlatego w poniedziałek wybrali się na spacer po Poznaniu, we wtorek zwiedzali browar „Lecha”, a w środę wzięli udział w spektaklu operowym. Aż trzy godziny śledzili perypetie bohaterów „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki. Z kolei w czwartek poszli do kina na film Wojciecha Smarzowskiego „Pod Mocnym Aniołem”. Wybrali przy tym najpóźniejszy seans, by móc wspólnie wracać sobie nocą przez śpiące już miasto do hotelu i w ten sposób pożegnać gościnny Poznań. 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information