Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Kubuś Puchatek i technika

W ramach projektu „Duże dzieci – Małym dzieciom” w piątek 14 marca 2014 roku w ZST w Ostrowie Wlkp. odbyły się zajęcia dla dzieci 3, 4, 5 i 6-letnich z przedszkola „Wróbelka Elemelka” z Lamek. Przedszkole gościło już u nas drugi raz a panie opiekujące się maluchami: p. Małgorzata Wasielak, p. Krystyna Kaczmarek i Ewa Lis mają nadzieję, że nie ostatni.

Spotkanie przygotowała młodzież naszej szkoły w składzie: Ania Dwornikowska, Daniel Dera,  Artur Śniegocki, Michał Kaźmierczak, Rafał Wnuk,  Łukasz Wiśniowski i Mateusz Zając pod opieką nauczycieli: p. Katarzyna Płóciennik – strona informatyczna, p. Zbigniewa Eliasza – energie odnawialne, p. Szymona Łosia – doświadczenia z ciekłym azotem i pań Beaty Dury i Dominik Sadowskiej – praca plastyczne oraz koordynacja zajęć.

Przedszkolaki dobrze się bawiąc zdobywały wiedzę przydatną w życiu. Nasi uczniowie przekazywali informacje w taki sposób, że dzieci bardzo chętnie słuchały i oglądały. Dali również radę z udzielaniem odpowiedzi na setki ciekawych pytań, którymi maluchy ich zarzucały. Przedszkolaki były bardzo aktywne i gotowe do współpracy. Niemożliwe stało się możliwe! Bananem zmrożonym w azocie chłopcy wbijali gwoździe w deskę a dziewczynki sprawdzały kruchość zmrożonych róż. Dzieci tankowały samochód na paliwo wodorowe i poznały działanie elektrowni wiatrowej. Zapoznały się z nowinkami techniki tj. baterie i kolektory słoneczne oraz ogniwa fotowoltaiczne. Maluchy miały również zajęcia przy komputerze. Na utworzonej specjalnie dla nich przez uczniów ZST stronie WWW dotyczącej energii odnawialnych, gier związanych z energią i wodą -  wirtualnie poprowadziły wodociąg i zaświeciły żarówkę. Na koniec dzieci malowały farbami przygotowane z masy solnej figurki, kolorowały postacie z bajki o Kubusiu Puchatku, robiły z rolek po papierze toaletowym króliczki. Młodzież naszej szkoły cały czas towarzyszyła dzieciom – pomagała się podpisać i zawiązywać kokardki na przygotowanych zakładkach do książek. Ania – nasza uczennica w kilku zdaniach zachęciła przedszkolaki do nauki czytania.

Nasi goście opuszczali ZST z dyplomami za aktywny udział w zajęciach, słodyczami i pracami, które sami stworzyli. Wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzach. Młodzieży i nauczycielom ZST, bo to co przygotowali wzbudziło duże zainteresowanie. Dzieciakom, bo mogły doświadczyć nowych i ciekawych rzeczymówi Dominika Sadowska

Nasz projekt cieszy się każdego roku dużym zainteresowaniem. Niektóre placówki tj. np. przedszkole z Lamek odwiedzają nas kolejny raz w związku z czym staramy się zaskakiwać dzieciaki i pokazywać im wciąż coś nowego. To wymaga dużego zaangażowania ze strony nauczycieli i uczniów za co jako pomysłodawca gorąco im dziękuję – mówi Beata Dura. Już trwają przygotowania do majowych zajęć na które zostało zaproszone przedszkole w Czekanowie oraz 1 i 2 klasa ze szkoły.

Beata Dura


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information