Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Kubuś Puchatek i technika

W ramach projektu „Duże dzieci – Małym dzieciom” w piątek 14 marca 2014 roku w ZST w Ostrowie Wlkp. odbyły się zajęcia dla dzieci 3, 4, 5 i 6-letnich z przedszkola „Wróbelka Elemelka” z Lamek. Przedszkole gościło już u nas drugi raz a panie opiekujące się maluchami: p. Małgorzata Wasielak, p. Krystyna Kaczmarek i Ewa Lis mają nadzieję, że nie ostatni.

Spotkanie przygotowała młodzież naszej szkoły w składzie: Ania Dwornikowska, Daniel Dera,  Artur Śniegocki, Michał Kaźmierczak, Rafał Wnuk,  Łukasz Wiśniowski i Mateusz Zając pod opieką nauczycieli: p. Katarzyna Płóciennik – strona informatyczna, p. Zbigniewa Eliasza – energie odnawialne, p. Szymona Łosia – doświadczenia z ciekłym azotem i pań Beaty Dury i Dominik Sadowskiej – praca plastyczne oraz koordynacja zajęć.

Przedszkolaki dobrze się bawiąc zdobywały wiedzę przydatną w życiu. Nasi uczniowie przekazywali informacje w taki sposób, że dzieci bardzo chętnie słuchały i oglądały. Dali również radę z udzielaniem odpowiedzi na setki ciekawych pytań, którymi maluchy ich zarzucały. Przedszkolaki były bardzo aktywne i gotowe do współpracy. Niemożliwe stało się możliwe! Bananem zmrożonym w azocie chłopcy wbijali gwoździe w deskę a dziewczynki sprawdzały kruchość zmrożonych róż. Dzieci tankowały samochód na paliwo wodorowe i poznały działanie elektrowni wiatrowej. Zapoznały się z nowinkami techniki tj. baterie i kolektory słoneczne oraz ogniwa fotowoltaiczne. Maluchy miały również zajęcia przy komputerze. Na utworzonej specjalnie dla nich przez uczniów ZST stronie WWW dotyczącej energii odnawialnych, gier związanych z energią i wodą -  wirtualnie poprowadziły wodociąg i zaświeciły żarówkę. Na koniec dzieci malowały farbami przygotowane z masy solnej figurki, kolorowały postacie z bajki o Kubusiu Puchatku, robiły z rolek po papierze toaletowym króliczki. Młodzież naszej szkoły cały czas towarzyszyła dzieciom – pomagała się podpisać i zawiązywać kokardki na przygotowanych zakładkach do książek. Ania – nasza uczennica w kilku zdaniach zachęciła przedszkolaki do nauki czytania.

Nasi goście opuszczali ZST z dyplomami za aktywny udział w zajęciach, słodyczami i pracami, które sami stworzyli. Wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzach. Młodzieży i nauczycielom ZST, bo to co przygotowali wzbudziło duże zainteresowanie. Dzieciakom, bo mogły doświadczyć nowych i ciekawych rzeczymówi Dominika Sadowska

Nasz projekt cieszy się każdego roku dużym zainteresowaniem. Niektóre placówki tj. np. przedszkole z Lamek odwiedzają nas kolejny raz w związku z czym staramy się zaskakiwać dzieciaki i pokazywać im wciąż coś nowego. To wymaga dużego zaangażowania ze strony nauczycieli i uczniów za co jako pomysłodawca gorąco im dziękuję – mówi Beata Dura. Już trwają przygotowania do majowych zajęć na które zostało zaproszone przedszkole w Czekanowie oraz 1 i 2 klasa ze szkoły.

Beata Dura


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information