Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Kolejny raz sięgamy gwiazd….

Tym razem miejscem obcowania z kosmosem stał się Grudziądz, a konkretnie tamtejsze planetarium astronomiczne. W dniach od 19 do 22 marca, troje uczniów naszej szkoły - finalistów wojewódzkiej Olimpiady Astronomicznej: Konrad Szymendera, Błażej Busza i Jakub Schwarz, wzięło udział w XL Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym.

Grudziądzkie przedsięwzięcie to trzydniowe zmagania trzydziestu fascynatów, którzy dzielili się swoją astronomiczną pasją, a wymagająca komisja oceniała wystąpienia uczestników… by ostatecznie wyłonić dziesięciu finalistów. ścisłej czołówce znaleźli się dwaj nasi reprezentanci; Błażej Busza zajął IV miejsce, a Konrad Szymendera - VII. To olbrzymi sukces, szczególnie dla Błażeja, który debiutował w tej imprezie. Oprócz wysokiego poziomu, Seminarium Grudziądzkie słynie z bardzo cennych nagród. Nagrodą główną był teleskop o średnicy zwierciadła 10 cali oraz dwutygodniowy obóz w Alpach. Dzięki czwartemu miejscu, Błażej stał się posiadaczem teleskopu Sky-Watcher 130 mm… który pozwoli mu być jeszcze bliżej gwiazd… 

Organizatorzy seminarium, oprócz zmagań astronomicznych, przygotowali dla uczestników OMSY wiele innych atrakcji. Między innymi: wycieczkę po Grudziądzu, seanse w planetarium, obserwacje plam na Słońcu... 20 marca odbyła się również uroczystość, podczas której złożone zostały kwiaty pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, na Placu Miłośników Astronomii. Z tej okazji, uczniowie miejscowej szkoły gastronomicznej częstowali, upieczonym przez siebie, tradycyjnym grudziądzkim chlebem. 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information