Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...
Zajęcia wyjazdowe energetyków We wrześniu, jak co roku klasy energetyki odnawialnej...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Kolejny raz sięgamy gwiazd….

Tym razem miejscem obcowania z kosmosem stał się Grudziądz, a konkretnie tamtejsze planetarium astronomiczne. W dniach od 19 do 22 marca, troje uczniów naszej szkoły - finalistów wojewódzkiej Olimpiady Astronomicznej: Konrad Szymendera, Błażej Busza i Jakub Schwarz, wzięło udział w XL Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym.

Grudziądzkie przedsięwzięcie to trzydniowe zmagania trzydziestu fascynatów, którzy dzielili się swoją astronomiczną pasją, a wymagająca komisja oceniała wystąpienia uczestników… by ostatecznie wyłonić dziesięciu finalistów. ścisłej czołówce znaleźli się dwaj nasi reprezentanci; Błażej Busza zajął IV miejsce, a Konrad Szymendera - VII. To olbrzymi sukces, szczególnie dla Błażeja, który debiutował w tej imprezie. Oprócz wysokiego poziomu, Seminarium Grudziądzkie słynie z bardzo cennych nagród. Nagrodą główną był teleskop o średnicy zwierciadła 10 cali oraz dwutygodniowy obóz w Alpach. Dzięki czwartemu miejscu, Błażej stał się posiadaczem teleskopu Sky-Watcher 130 mm… który pozwoli mu być jeszcze bliżej gwiazd… 

Organizatorzy seminarium, oprócz zmagań astronomicznych, przygotowali dla uczestników OMSY wiele innych atrakcji. Między innymi: wycieczkę po Grudziądzu, seanse w planetarium, obserwacje plam na Słońcu... 20 marca odbyła się również uroczystość, podczas której złożone zostały kwiaty pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, na Placu Miłośników Astronomii. Z tej okazji, uczniowie miejscowej szkoły gastronomicznej częstowali, upieczonym przez siebie, tradycyjnym grudziądzkim chlebem. 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information