Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Kolejny raz sięgamy gwiazd….

Tym razem miejscem obcowania z kosmosem stał się Grudziądz, a konkretnie tamtejsze planetarium astronomiczne. W dniach od 19 do 22 marca, troje uczniów naszej szkoły - finalistów wojewódzkiej Olimpiady Astronomicznej: Konrad Szymendera, Błażej Busza i Jakub Schwarz, wzięło udział w XL Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym.

Grudziądzkie przedsięwzięcie to trzydniowe zmagania trzydziestu fascynatów, którzy dzielili się swoją astronomiczną pasją, a wymagająca komisja oceniała wystąpienia uczestników… by ostatecznie wyłonić dziesięciu finalistów. ścisłej czołówce znaleźli się dwaj nasi reprezentanci; Błażej Busza zajął IV miejsce, a Konrad Szymendera - VII. To olbrzymi sukces, szczególnie dla Błażeja, który debiutował w tej imprezie. Oprócz wysokiego poziomu, Seminarium Grudziądzkie słynie z bardzo cennych nagród. Nagrodą główną był teleskop o średnicy zwierciadła 10 cali oraz dwutygodniowy obóz w Alpach. Dzięki czwartemu miejscu, Błażej stał się posiadaczem teleskopu Sky-Watcher 130 mm… który pozwoli mu być jeszcze bliżej gwiazd… 

Organizatorzy seminarium, oprócz zmagań astronomicznych, przygotowali dla uczestników OMSY wiele innych atrakcji. Między innymi: wycieczkę po Grudziądzu, seanse w planetarium, obserwacje plam na Słońcu... 20 marca odbyła się również uroczystość, podczas której złożone zostały kwiaty pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, na Placu Miłośników Astronomii. Z tej okazji, uczniowie miejscowej szkoły gastronomicznej częstowali, upieczonym przez siebie, tradycyjnym grudziądzkim chlebem. 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information