Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Praktyka zawodowa w Plymouth

 

Już po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w praktykach zawodowych w Plymouth w Anglii, w ramach projektu „Europejskie staże zagraniczne uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim”. 31 marca we wczesnych godzinach rannych 16 osób wraz z opiekunami mgr Dorot Kielibą i mgr Zbigniewem Stachurskim wyruszyło w dwutygodniową podróż do Wielkiej Brytanii.

Po przyjeździe na miejsce, każdy z uczestników został przedstawiony rodzinie goszczącej go i zabrany do domu. Wszyscy zostali ciepło przyjęci przez swoje ‘host families’. Spędzali tam poranki, wspólnie siadali do posiłków, spędzali czas popołudniami, chodzili na spacery i dużo rozmawiali, co znacznie wpłynęło na otwarcie się w mówieniu.

Miejscem praktyk było ‘The Pilgrim Centre’ w Plymouth. W czasie pracy do obowiązków uczestników należało programowanie, przygotowanie prezentacji, tworzenie mini-robotów, komentowanie wydarzeń sportowych oraz serwis i naprawa sprzętu komputerowego. Każdy starał się wykorzystać swoje dotychczasowe umiejętności i zdobyć nowe doświadczenie. Chłopcy chętnie podejmowali wyzwania im stawiane i zawsze dobrze sobie z nimi radzili. Każdy miał również za zadanie prowadzić dziennik praktyk, w którym zapisywał przebieg dnia w pracy.

W godzinach popołudniowych uczestnicy stażu mieli zajęcia z języka angielskiego. Nauczyciele szkoły ‘Tellus’ prowadzili z nimi konwersacje, co pozwoliło chłopcom zapoznać się z metodami nauczania w Anglii oraz jeszcze bardziej rozwinąć swoje umiejętności językowe. Po pierwszej godzinie zajęć nauczyciele ocenili umiejętności naszych uczniów jako bardzo dobre i następnym razem przygotowali dla nich bardziej wymagające ćwiczenia.

W weekendy uczestnicy brali udział w wycieczkach wyjazdowych  powiązanych ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc w okolicach Plymouth i w Kornwalii. Pojechali oni na najdalej wysunięty punkt w Wielkiej Brytanii – Land’s End. Zwiedzili ‘The Minack Theatre’, który powstał w skale nad brzegiem morza. Zwiedzili oni także jedno z największych oceanariów w Anglii ‘Plymouth Marine Aquarium’ oraz ‘The William Royal Yard’ zbudowany przez króla Williama IV na potrzeby zaopatrzenia statków wojennych w żywność.

Każdy z uczestników bardzo mile wspomina chwile spędzone w Plymouth. Uważają to za wspaniałą szkołę życia oraz dobrą inwestycję na przyszłość. Dwie osoby po skończeniu szkoły zamierzają tam wrócić i studiować na ‘The University of Plymouth’.

Nasi stażyści bardzo dziękują organizatorom za możliwość odbycia stażu oraz zobaczenia wielu wspaniałych miejsc. [D.K.]


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information