Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Praktyka zawodowa w Plymouth

 

Już po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w praktykach zawodowych w Plymouth w Anglii, w ramach projektu „Europejskie staże zagraniczne uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim”. 31 marca we wczesnych godzinach rannych 16 osób wraz z opiekunami mgr Dorot Kielibą i mgr Zbigniewem Stachurskim wyruszyło w dwutygodniową podróż do Wielkiej Brytanii.

Po przyjeździe na miejsce, każdy z uczestników został przedstawiony rodzinie goszczącej go i zabrany do domu. Wszyscy zostali ciepło przyjęci przez swoje ‘host families’. Spędzali tam poranki, wspólnie siadali do posiłków, spędzali czas popołudniami, chodzili na spacery i dużo rozmawiali, co znacznie wpłynęło na otwarcie się w mówieniu.

Miejscem praktyk było ‘The Pilgrim Centre’ w Plymouth. W czasie pracy do obowiązków uczestników należało programowanie, przygotowanie prezentacji, tworzenie mini-robotów, komentowanie wydarzeń sportowych oraz serwis i naprawa sprzętu komputerowego. Każdy starał się wykorzystać swoje dotychczasowe umiejętności i zdobyć nowe doświadczenie. Chłopcy chętnie podejmowali wyzwania im stawiane i zawsze dobrze sobie z nimi radzili. Każdy miał również za zadanie prowadzić dziennik praktyk, w którym zapisywał przebieg dnia w pracy.

W godzinach popołudniowych uczestnicy stażu mieli zajęcia z języka angielskiego. Nauczyciele szkoły ‘Tellus’ prowadzili z nimi konwersacje, co pozwoliło chłopcom zapoznać się z metodami nauczania w Anglii oraz jeszcze bardziej rozwinąć swoje umiejętności językowe. Po pierwszej godzinie zajęć nauczyciele ocenili umiejętności naszych uczniów jako bardzo dobre i następnym razem przygotowali dla nich bardziej wymagające ćwiczenia.

W weekendy uczestnicy brali udział w wycieczkach wyjazdowych  powiązanych ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc w okolicach Plymouth i w Kornwalii. Pojechali oni na najdalej wysunięty punkt w Wielkiej Brytanii – Land’s End. Zwiedzili ‘The Minack Theatre’, który powstał w skale nad brzegiem morza. Zwiedzili oni także jedno z największych oceanariów w Anglii ‘Plymouth Marine Aquarium’ oraz ‘The William Royal Yard’ zbudowany przez króla Williama IV na potrzeby zaopatrzenia statków wojennych w żywność.

Każdy z uczestników bardzo mile wspomina chwile spędzone w Plymouth. Uważają to za wspaniałą szkołę życia oraz dobrą inwestycję na przyszłość. Dwie osoby po skończeniu szkoły zamierzają tam wrócić i studiować na ‘The University of Plymouth’.

Nasi stażyści bardzo dziękują organizatorom za możliwość odbycia stażu oraz zobaczenia wielu wspaniałych miejsc. [D.K.]


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information