Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

KONKURS ELEKTRONIK ma już 15 lat!

10 kwietnia w auli Zespołu Szkół Technicznych odbył się finał jubileuszowej XV edycji konkursu o tytuł Elektronika 2014, który po raz piętnasty przeprowadzany był pod patronatem Starosty Ostrowskiego. Patronat medialny na tą edycja objęła Gazeta Ostrowska. W ciągu tych piętnastu lat konkurs stał się autentycznym forum do zaprezentowania przez uczestników – uczniów i uczennic naszej szkoły - swoich technicznych pasji i zainteresowań. Konkurs rozwija kreatywność, umiejętność współpracy, propaguje zainteresowanie techniką.

Wystartowaliśmy 15 lat temu, zaczynaliśmy skromniej niż dzisiaj. Pierwszą edycję wygrał Bartłomiej Grell, a nagrody wręczał ówczesny Starosta Ostrowski, dzisiaj poseł RP Andrzej Dera. I tak, z konkursem weszliśmy w XXI wiek. Podczas tych piętnastu edycji ok. 1000 uczestników zaprezentowało przeszło 500 prac. Były to różnorakie wzmacniacze, roboty – od robocików-zabawek po roboty przemysłowe, sterowniki, mini obrabiarki, frezerki, zasilacze, prace „jeżdżące”– elektryczne i elektroniczne deskorolki, segway, „latające” – okto i hexadrony czy modele samolotów, inteligentne gadżety - od inteligentnej skrzynki na listy poprzez inteligentne parasole po inteligentne domy, nie brakowało też prac związanych z alternatywnymi źródłami energii i wiele, wiele innych… Od pierwszych edycji stawiamy na praktyczne zastosowanie wykonywanych urządzeń.

O wysokim poziomie prac świadczą dalsze sukcesy naszych uczestników. Około stu uczestników konkursu ELEKTRONIK zdobyło tytuły laureatów lub finalistów ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznej, tym samym uzyskując „wolny” wstęp na wybrane kierunki studiów wyższych.

Konkurs o tytuł ELEKTRONIKA 2014 ogłoszony został , jak co roku, jesienią 2013 r. Uczniowie w ciągu roku szkolnego wykonują urządzenia elektroniczne, które prezentują przed komisją podczas warsztatów technicznych. W tej edycji warsztaty, podczas których 76 młodych adeptów techniki zaprezentowało 39 prac, odbyły się w poniedziałek, 7 kwietnia. Warsztaty są forum do wymiany doświadczeń, dyskusji, dzielenia się doświadczeniami. Komisja, pod przewodnictwem Zbigniewa Eliasza oceniała nie tylko same urządzenia, ale również pomysłowość, innowacyjność i sposób prezentacji. Zgłoszone do konkursu prace, od mierników oraz rozmaitych sterowników poprzez wzmacniacze po prace związane z ekologią i alternatywnymi źródłami energii, były na wysokim poziomie technicznym, a niektóre wręcz zadziwiały pomysłowością i innowacyjnością. Ciekawostką były inteligentne elektroniczne gadżety, takie jak „Bezpieczna karta” czy „Wdzianko indukcyjne”. Wiele prac, to prace interdyscyplinarne, łączące rozwiązania elektroniczne z innymi dziedzinami techniki.

Z tegorocznymi pracami można zapoznać się na fanpagu konkursu na Facebooku. Tam też znajdziecie wiele informacji o konkursie, jego uczestnikach, wiele zdjęć i filmików oraz archiwalnych materiałów z poprzednich edycji. Wchodźcie i klikajcie !!!

www.facebook.com/pages/Konkurs-Elektronik-Roku


 .............WYNIKI............

Nagroda główna i tytuł SUPERELEKTRONIKA 2014
Piotr Kałużny, Bartek Jurek, Dawid Marszałkiewicz za pracę „Grawerka CNC”

I miejsce i tytuł ELEKTRONIKA 2014
Michał Nawrot, Marcin Janiczek za pracę „Minibiogazownia rolnicza”

II miejsce
Maciej Śmigiel, Michał Szczepaniak za pracę „Hand-Held - trzyosiowy elektroniczny stabilizator kamery”
Wojciech Urban, Mateusz Kryszczak, Mikołaj Banasiak za pracę „Trzyosiowy elektroniczny stabilizator kamery z wykorzystaniem silników szczotkowych”

III miejsce
Piotr Portasiak, Michał Zmyślony za pracę „Inteligentny powietrzny kolektor słoneczny”

............................

Nagroda specjalna dla Wojciecha Urbana za czterokrotny udział w konkursie ELEKTRONIK oraz za reprezentowanie szkoły w Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA i w Olimpiadzie Innowacji Technicznych.   

Wyróżnienia:
Robert Bieganek, Piotr Pawlak, Krzysztof Woźniak za pracę „Latająca lampka świecąca bez baterii – demonstracja zjawisk fizycznych w polu magnetycznym l”
Bartłomiej Wierciński, Dawid Pelc, Patryk Wichłacz za pracę „Programowalna głowica fotograficzna do efektów specjalnych”
Konrad Chmielecki za pracę „Bezpieczna karta
Michał Chlasta, Andrzej Kiecka, Patryk Majchrzak za pracę „Silnik Stirlinga”
Bartosz Bambrowicz, Szymon Mituta, Arkadiusz Tułaza za pracę „Wdzianko indukcyjne”
Patryk Kasprzak, Michał Marszałek za pracę „RGB_F driver

Wyróżnienia dla uczniów klas pierwszych:
Adam Jasik, Marcin Mrugalski, Jakub Zych za pracę „Magiczne kółka przenoszące energię”
Sebastian Sut za pracę „Generator ozonu”
Antoni Banaszak za pracę „Przenośna lodówka”
Krzysztof Oleksy za pracę „LED Cube – magiczna kostka LED                                                                                                                                           

Nagroda TRASKO w dziedzinie prac mechatronicznych - Piotr Krymarys, Kamil Majchrzak za pracę „Automatyczna wiertarka PCB”.
Nagroda główna firmy RALTECH Automatyka i Sterowanie Rafał Tyszko - Robert Wodnik za pracę „System awaryjnego powiadamiania i kontroli GSM”.
WyróżnienieRALTECH Automatyka i Sterowanie Rafał Tyszko - Kamil Szukalski i Łukasz Talarczyk za pracę „Drukarka 3D”.
Uczniowie klas II-ich otrzymali prenumeraty Elektroniki Praktycznej ufundowane przez Wydawnictwo AVT w Warszawie.

Podczas finału wręczono medale Przyjaciel ZST:

Podczas tegorocznej jubileuszowej edycji konkursu o tytuł ELEKTRONIKA 2014 Kapituła Medalu Przyjaciel ZST, w podziękowaniu za wspieranie młodzieżowych pasji, zainteresowań i naszych inicjatyw postanowiła uhonorować medalem „Przyjaciela Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim”:

Starostę Ostrowskiego - Pawła Rajskiego,
Jacka Bogusza red. Elektroniki Praktycznej ,
Wiesława Małuszka wiceprezesa ZAP KOOPERACJA Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim,
Bernarda Jędrzejewskiego prezesa Skalmex Sp. z o.o. w Nowych Skalmierzycach,
Wiesława Okroja właściciela Promax Hardware w Ostrowie Wielkopolskim,
Michała Szymczaka właściciela MDM Komputery w Ostrowie Wielkopolskim, absolwenta ZST,
Tomasza Franca, absolwenta ZST,
Bartosza Piórka,  absolwenta ZST,
Szymona Pietraszka, absolwenta ZST.


Zapraszamy do galerii zdjęć:  www.facebook.com/pages/Konkurs-Elektronik-Roku

 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information