Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

KONKURS ELEKTRONIK ma już 15 lat!

10 kwietnia w auli Zespołu Szkół Technicznych odbył się finał jubileuszowej XV edycji konkursu o tytuł Elektronika 2014, który po raz piętnasty przeprowadzany był pod patronatem Starosty Ostrowskiego. Patronat medialny na tą edycja objęła Gazeta Ostrowska. W ciągu tych piętnastu lat konkurs stał się autentycznym forum do zaprezentowania przez uczestników – uczniów i uczennic naszej szkoły - swoich technicznych pasji i zainteresowań. Konkurs rozwija kreatywność, umiejętność współpracy, propaguje zainteresowanie techniką.

Wystartowaliśmy 15 lat temu, zaczynaliśmy skromniej niż dzisiaj. Pierwszą edycję wygrał Bartłomiej Grell, a nagrody wręczał ówczesny Starosta Ostrowski, dzisiaj poseł RP Andrzej Dera. I tak, z konkursem weszliśmy w XXI wiek. Podczas tych piętnastu edycji ok. 1000 uczestników zaprezentowało przeszło 500 prac. Były to różnorakie wzmacniacze, roboty – od robocików-zabawek po roboty przemysłowe, sterowniki, mini obrabiarki, frezerki, zasilacze, prace „jeżdżące”– elektryczne i elektroniczne deskorolki, segway, „latające” – okto i hexadrony czy modele samolotów, inteligentne gadżety - od inteligentnej skrzynki na listy poprzez inteligentne parasole po inteligentne domy, nie brakowało też prac związanych z alternatywnymi źródłami energii i wiele, wiele innych… Od pierwszych edycji stawiamy na praktyczne zastosowanie wykonywanych urządzeń.

O wysokim poziomie prac świadczą dalsze sukcesy naszych uczestników. Około stu uczestników konkursu ELEKTRONIK zdobyło tytuły laureatów lub finalistów ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznej, tym samym uzyskując „wolny” wstęp na wybrane kierunki studiów wyższych.

Konkurs o tytuł ELEKTRONIKA 2014 ogłoszony został , jak co roku, jesienią 2013 r. Uczniowie w ciągu roku szkolnego wykonują urządzenia elektroniczne, które prezentują przed komisją podczas warsztatów technicznych. W tej edycji warsztaty, podczas których 76 młodych adeptów techniki zaprezentowało 39 prac, odbyły się w poniedziałek, 7 kwietnia. Warsztaty są forum do wymiany doświadczeń, dyskusji, dzielenia się doświadczeniami. Komisja, pod przewodnictwem Zbigniewa Eliasza oceniała nie tylko same urządzenia, ale również pomysłowość, innowacyjność i sposób prezentacji. Zgłoszone do konkursu prace, od mierników oraz rozmaitych sterowników poprzez wzmacniacze po prace związane z ekologią i alternatywnymi źródłami energii, były na wysokim poziomie technicznym, a niektóre wręcz zadziwiały pomysłowością i innowacyjnością. Ciekawostką były inteligentne elektroniczne gadżety, takie jak „Bezpieczna karta” czy „Wdzianko indukcyjne”. Wiele prac, to prace interdyscyplinarne, łączące rozwiązania elektroniczne z innymi dziedzinami techniki.

Z tegorocznymi pracami można zapoznać się na fanpagu konkursu na Facebooku. Tam też znajdziecie wiele informacji o konkursie, jego uczestnikach, wiele zdjęć i filmików oraz archiwalnych materiałów z poprzednich edycji. Wchodźcie i klikajcie !!!

www.facebook.com/pages/Konkurs-Elektronik-Roku


 .............WYNIKI............

Nagroda główna i tytuł SUPERELEKTRONIKA 2014
Piotr Kałużny, Bartek Jurek, Dawid Marszałkiewicz za pracę „Grawerka CNC”

I miejsce i tytuł ELEKTRONIKA 2014
Michał Nawrot, Marcin Janiczek za pracę „Minibiogazownia rolnicza”

II miejsce
Maciej Śmigiel, Michał Szczepaniak za pracę „Hand-Held - trzyosiowy elektroniczny stabilizator kamery”
Wojciech Urban, Mateusz Kryszczak, Mikołaj Banasiak za pracę „Trzyosiowy elektroniczny stabilizator kamery z wykorzystaniem silników szczotkowych”

III miejsce
Piotr Portasiak, Michał Zmyślony za pracę „Inteligentny powietrzny kolektor słoneczny”

............................

Nagroda specjalna dla Wojciecha Urbana za czterokrotny udział w konkursie ELEKTRONIK oraz za reprezentowanie szkoły w Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA i w Olimpiadzie Innowacji Technicznych.   

Wyróżnienia:
Robert Bieganek, Piotr Pawlak, Krzysztof Woźniak za pracę „Latająca lampka świecąca bez baterii – demonstracja zjawisk fizycznych w polu magnetycznym l”
Bartłomiej Wierciński, Dawid Pelc, Patryk Wichłacz za pracę „Programowalna głowica fotograficzna do efektów specjalnych”
Konrad Chmielecki za pracę „Bezpieczna karta
Michał Chlasta, Andrzej Kiecka, Patryk Majchrzak za pracę „Silnik Stirlinga”
Bartosz Bambrowicz, Szymon Mituta, Arkadiusz Tułaza za pracę „Wdzianko indukcyjne”
Patryk Kasprzak, Michał Marszałek za pracę „RGB_F driver

Wyróżnienia dla uczniów klas pierwszych:
Adam Jasik, Marcin Mrugalski, Jakub Zych za pracę „Magiczne kółka przenoszące energię”
Sebastian Sut za pracę „Generator ozonu”
Antoni Banaszak za pracę „Przenośna lodówka”
Krzysztof Oleksy za pracę „LED Cube – magiczna kostka LED                                                                                                                                           

Nagroda TRASKO w dziedzinie prac mechatronicznych - Piotr Krymarys, Kamil Majchrzak za pracę „Automatyczna wiertarka PCB”.
Nagroda główna firmy RALTECH Automatyka i Sterowanie Rafał Tyszko - Robert Wodnik za pracę „System awaryjnego powiadamiania i kontroli GSM”.
WyróżnienieRALTECH Automatyka i Sterowanie Rafał Tyszko - Kamil Szukalski i Łukasz Talarczyk za pracę „Drukarka 3D”.
Uczniowie klas II-ich otrzymali prenumeraty Elektroniki Praktycznej ufundowane przez Wydawnictwo AVT w Warszawie.

Podczas finału wręczono medale Przyjaciel ZST:

Podczas tegorocznej jubileuszowej edycji konkursu o tytuł ELEKTRONIKA 2014 Kapituła Medalu Przyjaciel ZST, w podziękowaniu za wspieranie młodzieżowych pasji, zainteresowań i naszych inicjatyw postanowiła uhonorować medalem „Przyjaciela Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim”:

Starostę Ostrowskiego - Pawła Rajskiego,
Jacka Bogusza red. Elektroniki Praktycznej ,
Wiesława Małuszka wiceprezesa ZAP KOOPERACJA Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim,
Bernarda Jędrzejewskiego prezesa Skalmex Sp. z o.o. w Nowych Skalmierzycach,
Wiesława Okroja właściciela Promax Hardware w Ostrowie Wielkopolskim,
Michała Szymczaka właściciela MDM Komputery w Ostrowie Wielkopolskim, absolwenta ZST,
Tomasza Franca, absolwenta ZST,
Bartosza Piórka,  absolwenta ZST,
Szymona Pietraszka, absolwenta ZST.


Zapraszamy do galerii zdjęć:  www.facebook.com/pages/Konkurs-Elektronik-Roku

 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information