Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Samochód dla ZST

 

Dnia 15 kwietnia br. w Zespole Szkół Technicznych nastąpiło wręczenie samochodu marki Hyundai. Dyrektor ZST Eugeniusz Namysł otrzymał kluczyki do modelu ix20, od Koncernu Motoryzacyjnego Hyundai z Niemiec, jako nagrodę w konkursie „Skills for the Future”. Współorganizatorem programu jest, obok Hyundai Motor Europe, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Konkurs ilościowy odbył się w grudniu i polegał na oddaniu głosu na Zespół Szkół Technicznych przez uczniów, pracowników szkoły i ich przyjaciół. Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom i przedsiębiorcom z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic za oddanie głosu na naszą szkołę.

Ideą „Skills for the Future” jest przedstawienie uczniom szkół technicznych specyfiki pracy w przemyśle motoryzacyjnym i uświadomienia konieczności prowadzenia badań nad innowacyjnością na najnowszych  modelach samochodów, a nie tych, które tworzą dziś historię motoryzacji.  Samochód jest narzędziem edukacyjnym, dzięki któremu można testować nowe pomysły i rozwiązania techniczne.

Przedstawiciele Hyundai Motor Poland przeprowadzili w ubiegłym tygodniu  warsztaty z dwiema klasami Technikum, w których w obecnym roku szkolnym działają miniprzedsiębiorstwa. Uczniowie byli zobligowani przez regulamin programu do założenia swojej mini spółki produkcyjno-handlowej i wprowadzenia w obieg produktu związanego z przemysłem samochodowym.

Działające w pierwszej klasie  miniprzedsiębiorstwo  „Atomówki”  wyprodukowało matę na przednie siedzenie pasażera, która stanowi organizer do przechowywania drobnych, podręcznych rzeczy w czasie podróży. Mata uszyta jest z grubego materiału, wykończona ozdobnymi obszyciami, do tego naszyto na niej trzy kieszenie. Jedna z nich posiada plastikowy pojemnik z recyklingu, który pełni funkcję podręcznego śmietnika.

Druga klasa mechatroniczna i miniprzedsiębiorstwo „Lazy flowers” wyprodukowała podgrzewacz do napojów. Jest to gadżet, który po podłączeniu do gniazda zapalniczki w samochodzie ogrzewa podstawę urządzenia i kubek lub butelkę z napojem umieszczony w jego wnętrzu. To praktyczny przyrząd, a wykorzystany może być w szczególności do podgrzania buteleczki z mlekiem dla małego dziecka.

Produkty obu szkolnych spółek były zaprezentowane wolontariuszom z Hyundai Motor Poland i będą przedmiotem oceny w konkursie Skills for the Future przez ekspertów. Uczniowie mają szansę na wyjazd  do Frankfurtu nad Menem pod koniec maja. A konkurs, w którym uczniowie obok wiedzy będą musieli wykazać się umiejętnością prezentacji,  już niebawem – 29 kwietnia. 

[Celina Krzyżańska]


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information