Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Samochód dla ZST

 

Dnia 15 kwietnia br. w Zespole Szkół Technicznych nastąpiło wręczenie samochodu marki Hyundai. Dyrektor ZST Eugeniusz Namysł otrzymał kluczyki do modelu ix20, od Koncernu Motoryzacyjnego Hyundai z Niemiec, jako nagrodę w konkursie „Skills for the Future”. Współorganizatorem programu jest, obok Hyundai Motor Europe, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Konkurs ilościowy odbył się w grudniu i polegał na oddaniu głosu na Zespół Szkół Technicznych przez uczniów, pracowników szkoły i ich przyjaciół. Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom i przedsiębiorcom z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic za oddanie głosu na naszą szkołę.

Ideą „Skills for the Future” jest przedstawienie uczniom szkół technicznych specyfiki pracy w przemyśle motoryzacyjnym i uświadomienia konieczności prowadzenia badań nad innowacyjnością na najnowszych  modelach samochodów, a nie tych, które tworzą dziś historię motoryzacji.  Samochód jest narzędziem edukacyjnym, dzięki któremu można testować nowe pomysły i rozwiązania techniczne.

Przedstawiciele Hyundai Motor Poland przeprowadzili w ubiegłym tygodniu  warsztaty z dwiema klasami Technikum, w których w obecnym roku szkolnym działają miniprzedsiębiorstwa. Uczniowie byli zobligowani przez regulamin programu do założenia swojej mini spółki produkcyjno-handlowej i wprowadzenia w obieg produktu związanego z przemysłem samochodowym.

Działające w pierwszej klasie  miniprzedsiębiorstwo  „Atomówki”  wyprodukowało matę na przednie siedzenie pasażera, która stanowi organizer do przechowywania drobnych, podręcznych rzeczy w czasie podróży. Mata uszyta jest z grubego materiału, wykończona ozdobnymi obszyciami, do tego naszyto na niej trzy kieszenie. Jedna z nich posiada plastikowy pojemnik z recyklingu, który pełni funkcję podręcznego śmietnika.

Druga klasa mechatroniczna i miniprzedsiębiorstwo „Lazy flowers” wyprodukowała podgrzewacz do napojów. Jest to gadżet, który po podłączeniu do gniazda zapalniczki w samochodzie ogrzewa podstawę urządzenia i kubek lub butelkę z napojem umieszczony w jego wnętrzu. To praktyczny przyrząd, a wykorzystany może być w szczególności do podgrzania buteleczki z mlekiem dla małego dziecka.

Produkty obu szkolnych spółek były zaprezentowane wolontariuszom z Hyundai Motor Poland i będą przedmiotem oceny w konkursie Skills for the Future przez ekspertów. Uczniowie mają szansę na wyjazd  do Frankfurtu nad Menem pod koniec maja. A konkurs, w którym uczniowie obok wiedzy będą musieli wykazać się umiejętnością prezentacji,  już niebawem – 29 kwietnia. 

[Celina Krzyżańska]


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information