Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Stypendium Marszałka Nabór wniosków o Stypendium Marszałka Województwa...
ZAPowicze razem Najbardziej wyczekane rozpoczęcie roku szkolnego...
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Samochód dla ZST

 

Dnia 15 kwietnia br. w Zespole Szkół Technicznych nastąpiło wręczenie samochodu marki Hyundai. Dyrektor ZST Eugeniusz Namysł otrzymał kluczyki do modelu ix20, od Koncernu Motoryzacyjnego Hyundai z Niemiec, jako nagrodę w konkursie „Skills for the Future”. Współorganizatorem programu jest, obok Hyundai Motor Europe, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Konkurs ilościowy odbył się w grudniu i polegał na oddaniu głosu na Zespół Szkół Technicznych przez uczniów, pracowników szkoły i ich przyjaciół. Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom i przedsiębiorcom z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic za oddanie głosu na naszą szkołę.

Ideą „Skills for the Future” jest przedstawienie uczniom szkół technicznych specyfiki pracy w przemyśle motoryzacyjnym i uświadomienia konieczności prowadzenia badań nad innowacyjnością na najnowszych  modelach samochodów, a nie tych, które tworzą dziś historię motoryzacji.  Samochód jest narzędziem edukacyjnym, dzięki któremu można testować nowe pomysły i rozwiązania techniczne.

Przedstawiciele Hyundai Motor Poland przeprowadzili w ubiegłym tygodniu  warsztaty z dwiema klasami Technikum, w których w obecnym roku szkolnym działają miniprzedsiębiorstwa. Uczniowie byli zobligowani przez regulamin programu do założenia swojej mini spółki produkcyjno-handlowej i wprowadzenia w obieg produktu związanego z przemysłem samochodowym.

Działające w pierwszej klasie  miniprzedsiębiorstwo  „Atomówki”  wyprodukowało matę na przednie siedzenie pasażera, która stanowi organizer do przechowywania drobnych, podręcznych rzeczy w czasie podróży. Mata uszyta jest z grubego materiału, wykończona ozdobnymi obszyciami, do tego naszyto na niej trzy kieszenie. Jedna z nich posiada plastikowy pojemnik z recyklingu, który pełni funkcję podręcznego śmietnika.

Druga klasa mechatroniczna i miniprzedsiębiorstwo „Lazy flowers” wyprodukowała podgrzewacz do napojów. Jest to gadżet, który po podłączeniu do gniazda zapalniczki w samochodzie ogrzewa podstawę urządzenia i kubek lub butelkę z napojem umieszczony w jego wnętrzu. To praktyczny przyrząd, a wykorzystany może być w szczególności do podgrzania buteleczki z mlekiem dla małego dziecka.

Produkty obu szkolnych spółek były zaprezentowane wolontariuszom z Hyundai Motor Poland i będą przedmiotem oceny w konkursie Skills for the Future przez ekspertów. Uczniowie mają szansę na wyjazd  do Frankfurtu nad Menem pod koniec maja. A konkurs, w którym uczniowie obok wiedzy będą musieli wykazać się umiejętnością prezentacji,  już niebawem – 29 kwietnia. 

[Celina Krzyżańska]


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information