Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

38. Olimpiada Języka Angielskiego

Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim ma za sobą kolejny sukces, tym razem językowy. Szkoła bowiem wzięła udział w 38. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego. Organizatorem Olimpiady Języka Angielskiego w roku 2013/2014 była Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu, gdzie mieścił się Komitet Główny. 

W zawodach olimpiady języka angielskiego mogli brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających. Celem Olimpiady Języka Angielskiego jest rozwijanie pasji i kształtowania umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowania aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej poprzez budzenie i rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowań językiem angielskim, rozszerzenie zakresu i podniesienie poziomu wiedzy uczniów o krajach angielskiego obszaru językowego oraz stwarzanie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień, a nauczycielom – warunków twórczej pracy z młodzieżą. Poza tym, olimpiada daje możliwość rozszerzania współdziałania nauczycieli akademickich z nauczycielami szkół ponadgimnazjalnych w procesie kształcenia i wychowania młodzieży uzdolnionej, a także doskonalenia form i metod pracy nauczycieli z młodzieżą uzdolnioną. Tym samym komitet olimpiady udziela wsparcia uczniom i nauczycielom poprzez organizację i realizację projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Akademia Olimpijczyka”.
Eliminacje były trzystopniowe i rozciągnięte w czasie kilku miesięcy. Pierwszy stopień tzw.  szkolny odbył się w szkołach w grudniu 2013 roku i polegał na napisaniu testu gramatyczno-leksykalnego. Drugi stopień tj. zawody okręgowe miały miejsce w styczniu 2014 roku, natomiast III stopień i zawody centralne w kwietniu 2014 roku. Zarówno drugi jak i trzeci etap składał się z części pisemnej, jak i ustnej. W etapie szkolnym 38 OJA brało udział 24 272 uczniów. Do etapu okręgowego zakwalifikowano 480 uczniów. Etap drugi przeszło dwóch uczniów z powiatu ostrowskiego, m.in. Hubert Końca z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, który był jedynym uczestnikiem pochodzącym ze szkoły technicznej, pozostali bowiem uczestnicy to uczniowie szkół ogólnokształcących. Z części pisemnej Hubert Końca uzyskał 101 punktów na 130 możliwych co dało 7 wynik w kraju. Do części ustnej tego etapu zakwalifikowano 308 uczniów. Łącznie Hubert Końca uzyskał 146,5 punktów i zajął 187 miejsce w Polsce w 38 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Jak każdy uczestnik Olimpiady Hubert przygotowywał się samodzielnie do eliminacji wszystkich stopni korzystając z opieki szkoły i pomocy nauczyciela języka angielskiego mgr Zbigniewa Stachurskiego w ukierunkowaniu pracy. Osiągnięcie tego poziomu wymagało ogromnej pracy, gdyż zarówno gramatyka jak i słownictwo były na najwyższym poziomie C2. Uczeń musiał również wykazać się znajomością zarówno brytyjskiej i amerykańskiej historii, ustrojów politycznych jak i literatury wspomnianych krajów anglojęzycznych. Hubert Końca jest uczniem, który pasjonuje się językiem angielskim i ma zamiar pogłębiać swoją wiedzę na wydziale filologii angielskiej. Jak sam przyznaje nigdy nie chodził na dodatkowe lekcje poza szkołą. Wiedzę czerpie ze wszystkich źródeł w jego zasięgu tj. podręczniki, prasa, książki anglojęzyczne, Internet, filmy jak i słowa piosenek anglojęzycznych. Należy wspomnieć, że nie jest to pierwszy sukces językowy Huberta, gdyż w zeszłym roku zdobył drugie miejsce w okręgowym konkursie „pokaż nam język” w Poznaniu oraz pierwsze miejsce w międzyszkolnym konkursie językowym dla szkół ponadgimnazjalnych w Ostrowie Wielkopolskim.

[Zbigniew Stachurski]


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information