Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

38. Olimpiada Języka Angielskiego

Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim ma za sobą kolejny sukces, tym razem językowy. Szkoła bowiem wzięła udział w 38. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego. Organizatorem Olimpiady Języka Angielskiego w roku 2013/2014 była Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu, gdzie mieścił się Komitet Główny. 

W zawodach olimpiady języka angielskiego mogli brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających. Celem Olimpiady Języka Angielskiego jest rozwijanie pasji i kształtowania umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowania aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej poprzez budzenie i rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowań językiem angielskim, rozszerzenie zakresu i podniesienie poziomu wiedzy uczniów o krajach angielskiego obszaru językowego oraz stwarzanie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień, a nauczycielom – warunków twórczej pracy z młodzieżą. Poza tym, olimpiada daje możliwość rozszerzania współdziałania nauczycieli akademickich z nauczycielami szkół ponadgimnazjalnych w procesie kształcenia i wychowania młodzieży uzdolnionej, a także doskonalenia form i metod pracy nauczycieli z młodzieżą uzdolnioną. Tym samym komitet olimpiady udziela wsparcia uczniom i nauczycielom poprzez organizację i realizację projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Akademia Olimpijczyka”.
Eliminacje były trzystopniowe i rozciągnięte w czasie kilku miesięcy. Pierwszy stopień tzw.  szkolny odbył się w szkołach w grudniu 2013 roku i polegał na napisaniu testu gramatyczno-leksykalnego. Drugi stopień tj. zawody okręgowe miały miejsce w styczniu 2014 roku, natomiast III stopień i zawody centralne w kwietniu 2014 roku. Zarówno drugi jak i trzeci etap składał się z części pisemnej, jak i ustnej. W etapie szkolnym 38 OJA brało udział 24 272 uczniów. Do etapu okręgowego zakwalifikowano 480 uczniów. Etap drugi przeszło dwóch uczniów z powiatu ostrowskiego, m.in. Hubert Końca z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, który był jedynym uczestnikiem pochodzącym ze szkoły technicznej, pozostali bowiem uczestnicy to uczniowie szkół ogólnokształcących. Z części pisemnej Hubert Końca uzyskał 101 punktów na 130 możliwych co dało 7 wynik w kraju. Do części ustnej tego etapu zakwalifikowano 308 uczniów. Łącznie Hubert Końca uzyskał 146,5 punktów i zajął 187 miejsce w Polsce w 38 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Jak każdy uczestnik Olimpiady Hubert przygotowywał się samodzielnie do eliminacji wszystkich stopni korzystając z opieki szkoły i pomocy nauczyciela języka angielskiego mgr Zbigniewa Stachurskiego w ukierunkowaniu pracy. Osiągnięcie tego poziomu wymagało ogromnej pracy, gdyż zarówno gramatyka jak i słownictwo były na najwyższym poziomie C2. Uczeń musiał również wykazać się znajomością zarówno brytyjskiej i amerykańskiej historii, ustrojów politycznych jak i literatury wspomnianych krajów anglojęzycznych. Hubert Końca jest uczniem, który pasjonuje się językiem angielskim i ma zamiar pogłębiać swoją wiedzę na wydziale filologii angielskiej. Jak sam przyznaje nigdy nie chodził na dodatkowe lekcje poza szkołą. Wiedzę czerpie ze wszystkich źródeł w jego zasięgu tj. podręczniki, prasa, książki anglojęzyczne, Internet, filmy jak i słowa piosenek anglojęzycznych. Należy wspomnieć, że nie jest to pierwszy sukces językowy Huberta, gdyż w zeszłym roku zdobył drugie miejsce w okręgowym konkursie „pokaż nam język” w Poznaniu oraz pierwsze miejsce w międzyszkolnym konkursie językowym dla szkół ponadgimnazjalnych w Ostrowie Wielkopolskim.

[Zbigniew Stachurski]


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information