Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Nasi uczniowie w finale europejskim

29 kwietnia br. od godziny 10.00 do 11.00 trwały zmagania uczniów w ogólnopolskim konkursie Skills for the Future (SFF) organizowanym przez Hyundai Motor Poland i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. 

Konkurs odbywał się on-line w formie video-konferencji. W programie SFF uczestniczy 8 krajów europejskich, a ilość miniprzedsiębiorstw ubiegających się o tytuł  finalistów w konkursach ogólnokrajowych kształtuje się następująco: Hiszpania - 13 spółek, Francja - o, Włochy - 11, Wielka Brytania - 5, Niemcy - 2, Polska - 3, Czechy - 11 i Słowacja - 5. Nagrodą główną Konkursu jest wyjazd jednej lub dwóch drużyn na Europejski Konkurs Hyundai Award 2014, organizowany w dniach 26-28 maja 2014 r. w siedzibie Hyundai Motor Europe w Offenbach, w Niemczech.

W Polsce konkurencja miała odbyć się między czterema szkołami i ośmioma grupami. Jednak nie wszystkie szkoły stanęły na wysokości zadania i ostatecznie dwie szkoły wystartowały w finale. Są to: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu. Obie szkoły otrzymały również samochody od Hyundai Motor Europe w marcu tego roku.

Z ZST jedna grupa walczy o udział w finale; jest to mini przedsiębiorstwo "Lazy Flowers", które oferuje samochodowy podgrzewacz do napojów. Urządzenie ma zapewnić możliwość podgrzania napojów podczas podróży samochodem. Grupę docelową stanowią kierowcy i pasażerowie samochodów oraz kobiety z małymi dziećmi, które często spożywają mleko z butelki. Urządzenie nazwane "Hot Drink" jest poręczne, podgrzewa sie do temperatury 90-100  stopni Celsjusza i zapewnia ocieplenie napoju do temp. około 50 stopni.

Uczniowie podczas dzisiejszej video konferencji w ciągu kwadransa, zaprezentowali produkt, swoją dotychczasową działalność i wizję przyszłego rozwoju. Wśród jury znalazły się przedstawiciele Hyundai, którzy zadali pytania w języku angielskim.  MM "Lazy Flowers" założyli uczniowie klasy drugiej: Dawid Niezgódka, Kamil Rosa, Sebastian Nowicki, Tomasz Krakowski, Piotr Miś i Jakub Drygas i to oni dostali się do finału europejskiego i lecą do Frankfurtu nad Menem do europejskiej stolicy Hyundai.

Warto wspomnieć, że czterech uczniów z tej grupy jest już finalistami Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo "Produkcik 2014", który odbędzie się w Warszawie w dniach od 29-31 maja. Tam zaprezentują swój drugi produkt - automatyczną podlewaczkę do kwiatów doniczkowych "Rain24".

[Celina Krzyżańska]


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information