Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Nasi uczniowie w finale europejskim

29 kwietnia br. od godziny 10.00 do 11.00 trwały zmagania uczniów w ogólnopolskim konkursie Skills for the Future (SFF) organizowanym przez Hyundai Motor Poland i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. 

Konkurs odbywał się on-line w formie video-konferencji. W programie SFF uczestniczy 8 krajów europejskich, a ilość miniprzedsiębiorstw ubiegających się o tytuł  finalistów w konkursach ogólnokrajowych kształtuje się następująco: Hiszpania - 13 spółek, Francja - o, Włochy - 11, Wielka Brytania - 5, Niemcy - 2, Polska - 3, Czechy - 11 i Słowacja - 5. Nagrodą główną Konkursu jest wyjazd jednej lub dwóch drużyn na Europejski Konkurs Hyundai Award 2014, organizowany w dniach 26-28 maja 2014 r. w siedzibie Hyundai Motor Europe w Offenbach, w Niemczech.

W Polsce konkurencja miała odbyć się między czterema szkołami i ośmioma grupami. Jednak nie wszystkie szkoły stanęły na wysokości zadania i ostatecznie dwie szkoły wystartowały w finale. Są to: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu. Obie szkoły otrzymały również samochody od Hyundai Motor Europe w marcu tego roku.

Z ZST jedna grupa walczy o udział w finale; jest to mini przedsiębiorstwo "Lazy Flowers", które oferuje samochodowy podgrzewacz do napojów. Urządzenie ma zapewnić możliwość podgrzania napojów podczas podróży samochodem. Grupę docelową stanowią kierowcy i pasażerowie samochodów oraz kobiety z małymi dziećmi, które często spożywają mleko z butelki. Urządzenie nazwane "Hot Drink" jest poręczne, podgrzewa sie do temperatury 90-100  stopni Celsjusza i zapewnia ocieplenie napoju do temp. około 50 stopni.

Uczniowie podczas dzisiejszej video konferencji w ciągu kwadransa, zaprezentowali produkt, swoją dotychczasową działalność i wizję przyszłego rozwoju. Wśród jury znalazły się przedstawiciele Hyundai, którzy zadali pytania w języku angielskim.  MM "Lazy Flowers" założyli uczniowie klasy drugiej: Dawid Niezgódka, Kamil Rosa, Sebastian Nowicki, Tomasz Krakowski, Piotr Miś i Jakub Drygas i to oni dostali się do finału europejskiego i lecą do Frankfurtu nad Menem do europejskiej stolicy Hyundai.

Warto wspomnieć, że czterech uczniów z tej grupy jest już finalistami Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo "Produkcik 2014", który odbędzie się w Warszawie w dniach od 29-31 maja. Tam zaprezentują swój drugi produkt - automatyczną podlewaczkę do kwiatów doniczkowych "Rain24".

[Celina Krzyżańska]


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information