Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Wariacje chemiczne i nie tylko...

We wtorek 10 czerwca 2014 r. w ZST w Ostrowie Wlkp. w ramach projektu „Duże Dzieci, Małym Dzieciom” odbyły się zajęcia chemiczne dla uczniów klasy III c z wychowawcą panią Arletą Doktór ze Szkoły Podstawowej Nr 11. W trakcie tej szalonej lekcji pan Paweł Jakubowski – nauczyciel ZST, a także twórca Szkoły Eksperymentu Alchemik pokazał dzieciom wiele ciekawych doświadczeń m.in. burza w próbówce, chemiczna zapałka, lokomotywa chemiczna, pasta dla słonia czy zielony duszek.

Trzecioklasiści mieli też możliwość obserwowania reakcji dających barwne osady jak również dowiedzieli się o zasadach bezpieczeństwa, które trzeba przestrzegać chcąc „bawić się z chemią”. Zawsze tam, gdzie coś się dzieje jest zainteresowanie i zadowolenie dzieciaków. I tym razem wychodziły z naszej szkoły radosne i zachęcone do eksperymentowania – mówi Paweł Jakubowski.

W czwartek 12 czerwca 2014 r. w ZST odbyły się warsztaty techniczne dla uczniów klasy III SP Nr 11 z wychowawcą p. Arletą Doktór. Uczniowie naszej szkoły klasy III mechatronicznej w składzie Maciej Śmigiel, Michał Hyla, Robert Wodnik oraz Michał Rossa przygotowali dla swoich młodszych kolegów pod bacznym okiem nauczyciela – pana Andrzeja Majera zajęcia związane z nowinkami technicznymi.

Maciej Śmigiel zwycięzca konkursu Elektronik pokazał swój Oktokopter i jego wykorzystanie np. do fotografii lotniczych czy filmowania imprez masowych. Najciekawszą częścią zajęć stał się symulator lotów modeli. Każde dziecko mogło sprawdzić się w niełatwej sztuce pilotowania wybranego przez siebie modelu samolotu. Robert Wodnik wielokrotny laureat Elektronika, twórca frezarki CNC sterowanej numerycznie zaproponował dzieciom rysowanie, grawerowanie i wycinanie w różnych miękkich materiałach tj. gąbka, plastik, pianka czy PCB. Było to bardzo ciekawe. Młodzi uczniowie projektowali i grawerowali np. swoje imiona. I ostatni uczeń, zdobywca 2 miejsca w konkursie Elektronik, twórca drukarki 3D do wykonywania obiektów trójwymiarowych w plastiku pokazał działanie swojego wynalazku. Dzieci projektowały a „maszyna” na zasadzie nakładania na siebie cienkich warstw roztopionego plastiku produkowała daną rzecz.

Zaproszeni goście uczestniczyli również w zajęciach, które przygotował pan Andrzej Majer. Bawiły się podstawowymi kolorami w elektronice. Poznały efekt strogoskopowy oraz jego wykorzystanie w życiu codziennym. Zawsze bardzo cieszymy się na zaproszenie do ZST bo wiemy, że będą to ciekawe i pomysłowe zajęcia – mówi wychowawczyni trzecioklasistów pani Arleta Doktór.

Dominika Sadowska


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information