Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...
Peregrynacja Pierwszą grupą w tym roku, która odbyła staże w...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Wariacje chemiczne i nie tylko...

We wtorek 10 czerwca 2014 r. w ZST w Ostrowie Wlkp. w ramach projektu „Duże Dzieci, Małym Dzieciom” odbyły się zajęcia chemiczne dla uczniów klasy III c z wychowawcą panią Arletą Doktór ze Szkoły Podstawowej Nr 11. W trakcie tej szalonej lekcji pan Paweł Jakubowski – nauczyciel ZST, a także twórca Szkoły Eksperymentu Alchemik pokazał dzieciom wiele ciekawych doświadczeń m.in. burza w próbówce, chemiczna zapałka, lokomotywa chemiczna, pasta dla słonia czy zielony duszek.

Trzecioklasiści mieli też możliwość obserwowania reakcji dających barwne osady jak również dowiedzieli się o zasadach bezpieczeństwa, które trzeba przestrzegać chcąc „bawić się z chemią”. Zawsze tam, gdzie coś się dzieje jest zainteresowanie i zadowolenie dzieciaków. I tym razem wychodziły z naszej szkoły radosne i zachęcone do eksperymentowania – mówi Paweł Jakubowski.

W czwartek 12 czerwca 2014 r. w ZST odbyły się warsztaty techniczne dla uczniów klasy III SP Nr 11 z wychowawcą p. Arletą Doktór. Uczniowie naszej szkoły klasy III mechatronicznej w składzie Maciej Śmigiel, Michał Hyla, Robert Wodnik oraz Michał Rossa przygotowali dla swoich młodszych kolegów pod bacznym okiem nauczyciela – pana Andrzeja Majera zajęcia związane z nowinkami technicznymi.

Maciej Śmigiel zwycięzca konkursu Elektronik pokazał swój Oktokopter i jego wykorzystanie np. do fotografii lotniczych czy filmowania imprez masowych. Najciekawszą częścią zajęć stał się symulator lotów modeli. Każde dziecko mogło sprawdzić się w niełatwej sztuce pilotowania wybranego przez siebie modelu samolotu. Robert Wodnik wielokrotny laureat Elektronika, twórca frezarki CNC sterowanej numerycznie zaproponował dzieciom rysowanie, grawerowanie i wycinanie w różnych miękkich materiałach tj. gąbka, plastik, pianka czy PCB. Było to bardzo ciekawe. Młodzi uczniowie projektowali i grawerowali np. swoje imiona. I ostatni uczeń, zdobywca 2 miejsca w konkursie Elektronik, twórca drukarki 3D do wykonywania obiektów trójwymiarowych w plastiku pokazał działanie swojego wynalazku. Dzieci projektowały a „maszyna” na zasadzie nakładania na siebie cienkich warstw roztopionego plastiku produkowała daną rzecz.

Zaproszeni goście uczestniczyli również w zajęciach, które przygotował pan Andrzej Majer. Bawiły się podstawowymi kolorami w elektronice. Poznały efekt strogoskopowy oraz jego wykorzystanie w życiu codziennym. Zawsze bardzo cieszymy się na zaproszenie do ZST bo wiemy, że będą to ciekawe i pomysłowe zajęcia – mówi wychowawczyni trzecioklasistów pani Arleta Doktór.

Dominika Sadowska


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information