Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Dzień Misia z energią odnawialna....

Już po raz czwarty uczniowie Zespołu Szkół Technicznych odwiedzili z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, przedszkolaków ze znajdującego się niedaleko szkoły Publicznego Przedszkola Nr 14 – Maluszka. 

Z tej okazji w miniony poniedziałek  zaangażowani uczniowie: Artur Śniegocki, Hubert Wojciechowski, Arkadiusz Tułaza, Szymon Mituta z opiekunami p. Beatą Durą i p. Dominiką Sadowską przenieśli dzieci w świat techniki. Miś przejął tym razem rolę obserwatora w prezentacjach zapowiczów.
  Artur i Hubert przenieśli dzieci w świat energii odnawialnej, zaprezentowali samochód jeżdżący na paliwo wodorowe, ogniwa fotowoltaiczne, alkoholowe, paliwowo-wodorowe oraz elektrownię wiatrową. Maluch z zainteresowaniem przyglądały się temu, co działo się na ich oczach. Zasypywały swoich starszych kolegów pytaniami, na które Ci dzielnie odpowiadali. 
  Arek i Szymon pokazali  przedszkolakom „Indukcyjne wdzianko” czyli ładowarkę indukcyjną – w formie bransoletki, dzięki której można pozyskiwać energię z ruchu kończyn oraz „inteligentną skrzynkę na listy”. Powiadamia ona nas o otrzymaniu korespondencji poprzez podświetlenie zegara ściennego.

Do przedszkola po raz kolejny zaprosiła nas pani dyrektor Renata Jarosz, której bardzo dziękujemy za ciepłe i życzliwe przyjęcie. Jesteśmy dumni, że możemy pokazywać dzieciakom różne urządzenia i rozbudzić w nich pasje do tworzenia. 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information