Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Nasi dyrektorzy w Berlinie

Na początku czerwca dyrektorzy, zarządzający szkołami ponadgimnazjalnymi Powiatu Ostrowskiego, poznawali innowacyjne metody kształcenia i szkolenia zawodowego w Niemczech.

Projekt „Manager oświaty - zagraniczna mobilność kadry zarządzającej szkołami Powiatu Ostrowskiego”, to efekt współpracy Powiatu Ostrowskiego i Bildungs - und Beratungszentrum für Beruf und Beschäftigung Berlin (BBZ Berlin).

Naszą szkołę reprezentowali: dyrektor Eugeniusz Namysł oraz wicedyrektor Dariusz Główczak. Ponadto w szkoleniu uczestniczyli dyrektorzy: I Liceum Ogólnokształcącego Marek Lewicki, II Liceum Ogólnokształcącego Karol Marszał, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Maria Tomalak, IV Liceum Ogólnokształcącego Jolanta Maćkowiak, Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych Honorata Sachowska - Barańczak, Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU Maria Mikołajczyk (wicedyrektor), Zespołu Szkół Usługowych Dariusz Kaczmarek, Zespołu Szkół Ekonomicznych Beata Matuszczak, Zespołu Szkół Specjalnych Beata Serbakowska oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Rafał Luciński (przedstawicieli organu prowadzącego).

Zadania projektu oraz jego cele operacyjne zostały tak opracowane, aby w pełni odpowiadały na potrzeby zawodowe jego uczestników. Poznane formy zarządzania szkołą, innowacyjne metody kształcenia i szkolenia zawodowego, zasady systemu EQF, z pewnością będą mogły być wykorzystane przez ostrowskie szkoły ponadgimnazjalne. Na pewno też zrealizowanie celów projektu przyczyni się do rozwoju kariery zawodowej uczestników projektu.

Odbyte szkolenie potwierdzone zostało dokumentem Europass Mobilność. Kurs odbył się w dniach od 2 do 6 czerwca 2014 roku w Centrum Kształcenia i Doradztwa w Berlinie. Placówka partnerska posiada nowoczesną bazę szkoleniową oraz bardzo dobrze wyszkoloną i kompetentną kadrę.

Szkolenie w BBZ Berlin odbyło się w ramach projektu „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych” realizowanego przez FRSE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach Programu „Uczenie się przez całe życie”.


 

 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information