Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Nasi dyrektorzy w Berlinie

Na początku czerwca dyrektorzy, zarządzający szkołami ponadgimnazjalnymi Powiatu Ostrowskiego, poznawali innowacyjne metody kształcenia i szkolenia zawodowego w Niemczech.

Projekt „Manager oświaty - zagraniczna mobilność kadry zarządzającej szkołami Powiatu Ostrowskiego”, to efekt współpracy Powiatu Ostrowskiego i Bildungs - und Beratungszentrum für Beruf und Beschäftigung Berlin (BBZ Berlin).

Naszą szkołę reprezentowali: dyrektor Eugeniusz Namysł oraz wicedyrektor Dariusz Główczak. Ponadto w szkoleniu uczestniczyli dyrektorzy: I Liceum Ogólnokształcącego Marek Lewicki, II Liceum Ogólnokształcącego Karol Marszał, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Maria Tomalak, IV Liceum Ogólnokształcącego Jolanta Maćkowiak, Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych Honorata Sachowska - Barańczak, Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU Maria Mikołajczyk (wicedyrektor), Zespołu Szkół Usługowych Dariusz Kaczmarek, Zespołu Szkół Ekonomicznych Beata Matuszczak, Zespołu Szkół Specjalnych Beata Serbakowska oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Rafał Luciński (przedstawicieli organu prowadzącego).

Zadania projektu oraz jego cele operacyjne zostały tak opracowane, aby w pełni odpowiadały na potrzeby zawodowe jego uczestników. Poznane formy zarządzania szkołą, innowacyjne metody kształcenia i szkolenia zawodowego, zasady systemu EQF, z pewnością będą mogły być wykorzystane przez ostrowskie szkoły ponadgimnazjalne. Na pewno też zrealizowanie celów projektu przyczyni się do rozwoju kariery zawodowej uczestników projektu.

Odbyte szkolenie potwierdzone zostało dokumentem Europass Mobilność. Kurs odbył się w dniach od 2 do 6 czerwca 2014 roku w Centrum Kształcenia i Doradztwa w Berlinie. Placówka partnerska posiada nowoczesną bazę szkoleniową oraz bardzo dobrze wyszkoloną i kompetentną kadrę.

Szkolenie w BBZ Berlin odbyło się w ramach projektu „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych” realizowanego przez FRSE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach Programu „Uczenie się przez całe życie”.


 

 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information