Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

AIESEC 2014

Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim po raz siódmy gościł praktykantów z młodzieżowej organizacji AIESEC, z którą współpracuje już od 2007 roku w ramach projektu Level Up. Jak dotąd szkołę odwiedzili studenci z Chin, Nigerii, Kolumbii, Rosji, Kamerunu, Brazylii, Japonii, Indonezji, Australii, Indii i Wietnamu. W tym roku ZST zaprosił kolejnych studentów: Gustavo Andredos z Brazylii, Kenny Winyoung Chung z Australii, Luisa Fernanda Arteaga Rivera z Kolumbii i Tamta Jinjolava z Gruzji.

AIESEC jest to międzynarodowa platforma dla młodych ludzi, którzy chcą odkrywać i rozwijać swój potencjał, wpływając przy tym pozytywnie na społeczeństwo. To stowarzyszenie o charakterze edukacyjnym, niedochodowym i prowadzącym na skalę globalną unikatowy Program Praktyk Międzynarodowych. AIESEC posiada status organizacji pożytku publicznego, dysponuje również szeroką bazą kandydatów ze 107 krajów na świecie. Ma za sobą ponad 60 lat doświadczenia.

Projekt był realizowany w ZST przez 5 dni od 15.12.2014 do 19.12.2014. Koordynatorami projektu byli nauczyciele języka angielskiego Zbigniew Stachurski i języka niemieckiego Dominika Sadowska. W projekcie tym uczestniczyło 50 uczniów z naszej szkoły. Chętni uczniowie mieli także okazję gościć praktykantów w swoich domach.

Głównym celem projektu Level Up jest budowanie wrażliwości kulturowej, propagowanie tolerancji dla innych narodowości oraz nauka języków obcych.

Przede wszystkim, była to wspaniała okazja wypróbowania swoich umiejętności językowych w realnej sytuacji i w bezpośredniej rozmowie. Właśnie ich młody wiek przełamał barierę strachu wśród uczniów przed popełnianiem błędów, jak i powściągliwość przed mówieniem na forum grupy. Nawiązanie przyjaźni zachęciło uczniów do aktywnego udziału w dyskusjach. Otwartość i szczerość naszych gości stworzyła naturalne środowisko do nauki języka angielskiego.

Co do płaszczyzny czysto naukowej, zajęcia te były okazją do nauki przedsiębiorczości, kreatywności i liderstwa. Uczniowie opanowali metody zapamiętywania faktów i słownictwa, oraz planowania czasem, aby efektywnie go wykorzystać i nie przegapić tego co pilne i ważne. Nauczyli się badać rynek i poznali zasady reklamy, jak i prezentacji, czyli jak mówić, aby być słuchanym i respektowanym. Poza tym, nauczyli się słuchać innych, wyciągać wnioski i analizować fakty oraz reagować na informacje z otoczenia. Wiedzą już, że rozwiązania problemu należy szukać u jego korzeni, czyli dotrzeć do momentu w którym się pojawił. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest praca zespołowa w kierowaniu firmą, gdyż ściśle współpracując można osiągnąć więcej, szybciej i bardziej efektywnie spożytkować czas. Uczestnicy warsztatów poznali na przykładzie naszych gości cechy lidera, który w dobie powszechnej globalizacji musi szanować tradycje, zwyczaje i odrębności swoich współpracowników.

W środę zorganizowaliśmy „Dzień Języków Obcych” w naszej szkole. Nasi goście prezentowali swoje kraje uczniom klas pierwszych i drugich. Młodzież zapoznała się nie tylko z obyczajami i zwyczajami Brazylii, Australii, Gruzji i Kolumbii, ale także miała możliwość zadawania pytań uczestnikom programu AIESEC. Kolejny raz Dzień Języków Obcych odniósł duży sukces na płaszczyźnie językowej i wychowawczej.

Zbigniew Stachurski


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information