Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...
Peregrynacja Pierwszą grupą w tym roku, która odbyła staże w...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

AIESEC 2014

Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim po raz siódmy gościł praktykantów z młodzieżowej organizacji AIESEC, z którą współpracuje już od 2007 roku w ramach projektu Level Up. Jak dotąd szkołę odwiedzili studenci z Chin, Nigerii, Kolumbii, Rosji, Kamerunu, Brazylii, Japonii, Indonezji, Australii, Indii i Wietnamu. W tym roku ZST zaprosił kolejnych studentów: Gustavo Andredos z Brazylii, Kenny Winyoung Chung z Australii, Luisa Fernanda Arteaga Rivera z Kolumbii i Tamta Jinjolava z Gruzji.

AIESEC jest to międzynarodowa platforma dla młodych ludzi, którzy chcą odkrywać i rozwijać swój potencjał, wpływając przy tym pozytywnie na społeczeństwo. To stowarzyszenie o charakterze edukacyjnym, niedochodowym i prowadzącym na skalę globalną unikatowy Program Praktyk Międzynarodowych. AIESEC posiada status organizacji pożytku publicznego, dysponuje również szeroką bazą kandydatów ze 107 krajów na świecie. Ma za sobą ponad 60 lat doświadczenia.

Projekt był realizowany w ZST przez 5 dni od 15.12.2014 do 19.12.2014. Koordynatorami projektu byli nauczyciele języka angielskiego Zbigniew Stachurski i języka niemieckiego Dominika Sadowska. W projekcie tym uczestniczyło 50 uczniów z naszej szkoły. Chętni uczniowie mieli także okazję gościć praktykantów w swoich domach.

Głównym celem projektu Level Up jest budowanie wrażliwości kulturowej, propagowanie tolerancji dla innych narodowości oraz nauka języków obcych.

Przede wszystkim, była to wspaniała okazja wypróbowania swoich umiejętności językowych w realnej sytuacji i w bezpośredniej rozmowie. Właśnie ich młody wiek przełamał barierę strachu wśród uczniów przed popełnianiem błędów, jak i powściągliwość przed mówieniem na forum grupy. Nawiązanie przyjaźni zachęciło uczniów do aktywnego udziału w dyskusjach. Otwartość i szczerość naszych gości stworzyła naturalne środowisko do nauki języka angielskiego.

Co do płaszczyzny czysto naukowej, zajęcia te były okazją do nauki przedsiębiorczości, kreatywności i liderstwa. Uczniowie opanowali metody zapamiętywania faktów i słownictwa, oraz planowania czasem, aby efektywnie go wykorzystać i nie przegapić tego co pilne i ważne. Nauczyli się badać rynek i poznali zasady reklamy, jak i prezentacji, czyli jak mówić, aby być słuchanym i respektowanym. Poza tym, nauczyli się słuchać innych, wyciągać wnioski i analizować fakty oraz reagować na informacje z otoczenia. Wiedzą już, że rozwiązania problemu należy szukać u jego korzeni, czyli dotrzeć do momentu w którym się pojawił. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest praca zespołowa w kierowaniu firmą, gdyż ściśle współpracując można osiągnąć więcej, szybciej i bardziej efektywnie spożytkować czas. Uczestnicy warsztatów poznali na przykładzie naszych gości cechy lidera, który w dobie powszechnej globalizacji musi szanować tradycje, zwyczaje i odrębności swoich współpracowników.

W środę zorganizowaliśmy „Dzień Języków Obcych” w naszej szkole. Nasi goście prezentowali swoje kraje uczniom klas pierwszych i drugich. Młodzież zapoznała się nie tylko z obyczajami i zwyczajami Brazylii, Australii, Gruzji i Kolumbii, ale także miała możliwość zadawania pytań uczestnikom programu AIESEC. Kolejny raz Dzień Języków Obcych odniósł duży sukces na płaszczyźnie językowej i wychowawczej.

Zbigniew Stachurski


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information