Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

ZST ponownie w rankingu Perspektyw!

14 stycznia 2015 r. miesięcznik Perspektywy ogłosił wyniki XVII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015. Ocenie zostało poddanych 2315 liceów ogólnokształcących i 1850 techników po to, by wyłonić 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników w Polsce. Najwyżej spośród szkół w naszym regionie oceniona została - podobnie jak w poprzednich latach - nasza szkoła ZAP-owska. W tym roku przypadło nam zaszczytne 4-te miejsce wśród techników Wielkopolski, a 31 w Polsce.

4 miejsce  w WIELKOPOLSCE
31 miejsce w POLSCE

Co wpłynęło na ten sukces?
No, cóż - i w tym roku została utrzymana dotychczasowa metodologia oceniania, a więc wpływ na ten wynik miała przede wszystkim matura - z przedmiotów obowiązkowych w 25%, z przedmiotów dodatkowych także w 25%, a ponadto wzięto pod uwagę wyniki egzaminu zawodowego, co stanowiło 30% ogólnej oceny oraz sukcesy uczniów w olimpiadach – 20%.

"Mamy świadomość ogromnej konkurencji na rynku oświatowym w naszym regionie, dlatego staramy się motywować naszych uczniów do pracy, a co jeszcze trudniejsze - próbujemy tak z nimi pracować, by zdobywanie wiedzy nie miało charakteru przymusu, niemiłego rygoru, ale  - by szkoła kojarzyła się z tym, co ciekawe, intrygujące, a nawet... przyjemne. Wierzymy bowiem w moc tej reklamy, którą tworzą i niosą nasi uczniowie - tym, co mówią o szkole swoim młodszym kolegom i ich rodzicom. Lubimy, kiedy nasi podopieczni mają świadomość, że tu się wiele dzieje i jesteśmy dumni, kiedy chcą w szkole spędzać swoje wolne chwile. Czasami oznacza to przygotowanie do egzaminu, do olimpiady, czasem grę w Scrabble, a bywa, że są to po prostu wspólne wakacje w Boszkowie... Bycie razem rodzi silne więzi, a to zobowiązuje obie strony do wytężonego wysiłku. I wciąż mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś powtórzyć nasz sukces. Dziś już po raz piąty nasze marzenia się ziściły. Dlatego dziękujemy wszystkim naszym Absolwentom za to, że zechcieli w murach tej szkoły realizować swoje zainteresowania, rozwijać swoje pasje i dla swojej przyszłości tu właśnie pracować. Jesteśmy z nich dumni, a każdy ich sukces to dla nas wzruszenie. Tak wielkie jak to, które stało się właśnie naszym udziałem" - powiedziała Magdalena Wojtasz, wicedyrektor ZST. I dodała także: "Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielki wysiłek musi ponieść grono ludzi przygotowujących swoich uczniów do pracy, która przynosi tego typu owoce. Dlatego chcę z tego miejsca pogratulować ostrowskim liceom, które także znalazły swoje miejsce w rankingu, a przede wszystkim moim koleżankom i kolegom - nauczycielom".


 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information