Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...
Peregrynacja Pierwszą grupą w tym roku, która odbyła staże w...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

ZST ponownie w rankingu Perspektyw!

14 stycznia 2015 r. miesięcznik Perspektywy ogłosił wyniki XVII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015. Ocenie zostało poddanych 2315 liceów ogólnokształcących i 1850 techników po to, by wyłonić 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników w Polsce. Najwyżej spośród szkół w naszym regionie oceniona została - podobnie jak w poprzednich latach - nasza szkoła ZAP-owska. W tym roku przypadło nam zaszczytne 4-te miejsce wśród techników Wielkopolski, a 31 w Polsce.

4 miejsce  w WIELKOPOLSCE
31 miejsce w POLSCE

Co wpłynęło na ten sukces?
No, cóż - i w tym roku została utrzymana dotychczasowa metodologia oceniania, a więc wpływ na ten wynik miała przede wszystkim matura - z przedmiotów obowiązkowych w 25%, z przedmiotów dodatkowych także w 25%, a ponadto wzięto pod uwagę wyniki egzaminu zawodowego, co stanowiło 30% ogólnej oceny oraz sukcesy uczniów w olimpiadach – 20%.

"Mamy świadomość ogromnej konkurencji na rynku oświatowym w naszym regionie, dlatego staramy się motywować naszych uczniów do pracy, a co jeszcze trudniejsze - próbujemy tak z nimi pracować, by zdobywanie wiedzy nie miało charakteru przymusu, niemiłego rygoru, ale  - by szkoła kojarzyła się z tym, co ciekawe, intrygujące, a nawet... przyjemne. Wierzymy bowiem w moc tej reklamy, którą tworzą i niosą nasi uczniowie - tym, co mówią o szkole swoim młodszym kolegom i ich rodzicom. Lubimy, kiedy nasi podopieczni mają świadomość, że tu się wiele dzieje i jesteśmy dumni, kiedy chcą w szkole spędzać swoje wolne chwile. Czasami oznacza to przygotowanie do egzaminu, do olimpiady, czasem grę w Scrabble, a bywa, że są to po prostu wspólne wakacje w Boszkowie... Bycie razem rodzi silne więzi, a to zobowiązuje obie strony do wytężonego wysiłku. I wciąż mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś powtórzyć nasz sukces. Dziś już po raz piąty nasze marzenia się ziściły. Dlatego dziękujemy wszystkim naszym Absolwentom za to, że zechcieli w murach tej szkoły realizować swoje zainteresowania, rozwijać swoje pasje i dla swojej przyszłości tu właśnie pracować. Jesteśmy z nich dumni, a każdy ich sukces to dla nas wzruszenie. Tak wielkie jak to, które stało się właśnie naszym udziałem" - powiedziała Magdalena Wojtasz, wicedyrektor ZST. I dodała także: "Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielki wysiłek musi ponieść grono ludzi przygotowujących swoich uczniów do pracy, która przynosi tego typu owoce. Dlatego chcę z tego miejsca pogratulować ostrowskim liceom, które także znalazły swoje miejsce w rankingu, a przede wszystkim moim koleżankom i kolegom - nauczycielom".


 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information