Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

ZST ponownie w rankingu Perspektyw!

14 stycznia 2015 r. miesięcznik Perspektywy ogłosił wyniki XVII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015. Ocenie zostało poddanych 2315 liceów ogólnokształcących i 1850 techników po to, by wyłonić 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników w Polsce. Najwyżej spośród szkół w naszym regionie oceniona została - podobnie jak w poprzednich latach - nasza szkoła ZAP-owska. W tym roku przypadło nam zaszczytne 4-te miejsce wśród techników Wielkopolski, a 31 w Polsce.

4 miejsce  w WIELKOPOLSCE
31 miejsce w POLSCE

Co wpłynęło na ten sukces?
No, cóż - i w tym roku została utrzymana dotychczasowa metodologia oceniania, a więc wpływ na ten wynik miała przede wszystkim matura - z przedmiotów obowiązkowych w 25%, z przedmiotów dodatkowych także w 25%, a ponadto wzięto pod uwagę wyniki egzaminu zawodowego, co stanowiło 30% ogólnej oceny oraz sukcesy uczniów w olimpiadach – 20%.

"Mamy świadomość ogromnej konkurencji na rynku oświatowym w naszym regionie, dlatego staramy się motywować naszych uczniów do pracy, a co jeszcze trudniejsze - próbujemy tak z nimi pracować, by zdobywanie wiedzy nie miało charakteru przymusu, niemiłego rygoru, ale  - by szkoła kojarzyła się z tym, co ciekawe, intrygujące, a nawet... przyjemne. Wierzymy bowiem w moc tej reklamy, którą tworzą i niosą nasi uczniowie - tym, co mówią o szkole swoim młodszym kolegom i ich rodzicom. Lubimy, kiedy nasi podopieczni mają świadomość, że tu się wiele dzieje i jesteśmy dumni, kiedy chcą w szkole spędzać swoje wolne chwile. Czasami oznacza to przygotowanie do egzaminu, do olimpiady, czasem grę w Scrabble, a bywa, że są to po prostu wspólne wakacje w Boszkowie... Bycie razem rodzi silne więzi, a to zobowiązuje obie strony do wytężonego wysiłku. I wciąż mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś powtórzyć nasz sukces. Dziś już po raz piąty nasze marzenia się ziściły. Dlatego dziękujemy wszystkim naszym Absolwentom za to, że zechcieli w murach tej szkoły realizować swoje zainteresowania, rozwijać swoje pasje i dla swojej przyszłości tu właśnie pracować. Jesteśmy z nich dumni, a każdy ich sukces to dla nas wzruszenie. Tak wielkie jak to, które stało się właśnie naszym udziałem" - powiedziała Magdalena Wojtasz, wicedyrektor ZST. I dodała także: "Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielki wysiłek musi ponieść grono ludzi przygotowujących swoich uczniów do pracy, która przynosi tego typu owoce. Dlatego chcę z tego miejsca pogratulować ostrowskim liceom, które także znalazły swoje miejsce w rankingu, a przede wszystkim moim koleżankom i kolegom - nauczycielom".


 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information