Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Cyborg 2015 rozstrzygnięty


W piątek 27 marca w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznej edycji konkursu "Cyborg" organizowanego już po raz dwunasty przez nauczycieli ZST oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Edukacja. Wśród zaproszonych gości na uroczystości obecny był dyrektor Delegatury Kuratorium w Kaliszu – pan Aleksander Ziobro.

W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem: "Komputer - życie bez barier i granic" a jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu ostrowskiego a także uczniowie ZST. Najmłodsi uczestnicy przygotowywali plakat związany z tematem konkursu. W sumie przysłano 82 prace, niektóre wyróżniające się dużą pomysłowością i ciekawą techniką wykonania. Gimnazjaliści musieli wykazać się ogólną wiedzą informatyczną, a także umiejętnościami z zakresu obsługi programów pakietu Office. Uczniowie technikum natomiast rozwiązywali zadania programistyczne z wykorzystaniem języka C++ lub PHP. Najlepsi uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody.

Spośród uczniów szkół podstawowych I miejsce zdobyła Karolina Cieślińska ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Lesie, II miejsce – Natalia Pokrywa ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim oraz ex aequo Jakub Mrowiński ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, a miejsce III - Agnieszka Miętkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim oraz ex aequo - Natalia Poczta ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim. Dziewięcioro innych uczniów uzyskało wyróżnienia. Pomocy organizatorom konkursu w wyborze najlepszych plakatów udzielił pan Krzysztof Ryfa z Galerii 33 w Ostrowie Wielkopolskim.

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zdobył Jakub Oleszczuk z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, II miejsce – Jakub Jędrzejewski z Gimnazjum Sióstr Salezjanek, III miejsce – Nikodem Wojdziak z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach, a czworo innych uczniów otrzymało wyróżnienia.

Wśród uczniów ZST I miejsce zdobył Kacper Zybała z klasy 3i2, II miejsce – Marcin Golonka z klasy 4i2, a III miejsce – Jakub Skąpski z klasy 3i2. Przyznano także trzy wyróżnienia: dla Mateusza Dery, Szymona Jabłońskiego oraz Bartłomieja Wiercińskiego.

Podczas finału uczestnicy konkursu oraz zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu pana Romana Biadały, który zaprezentował urządzenie SENSOR, skonstruowane z myślą o jego chorym przyjacielu. Urządzenie to umożliwia osobom niepełnosprawnym korzystanie z komputera, co ma wielkie znaczenie w utrzymaniu kontaktu tych osób ze światem zewnętrznym.

Tegoroczny konkurs był sponsorowany przez: PHU Inter Tom Tomasz Nowaczyk Pleszew, MDM Komputery Marta Szymczaki, Zakład Elektromechaniki Dźwigowej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Edukacja.


 

 
1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information