Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...
Peregrynacja Pierwszą grupą w tym roku, która odbyła staże w...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Cyborg 2015 rozstrzygnięty


W piątek 27 marca w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznej edycji konkursu "Cyborg" organizowanego już po raz dwunasty przez nauczycieli ZST oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Edukacja. Wśród zaproszonych gości na uroczystości obecny był dyrektor Delegatury Kuratorium w Kaliszu – pan Aleksander Ziobro.

W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem: "Komputer - życie bez barier i granic" a jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu ostrowskiego a także uczniowie ZST. Najmłodsi uczestnicy przygotowywali plakat związany z tematem konkursu. W sumie przysłano 82 prace, niektóre wyróżniające się dużą pomysłowością i ciekawą techniką wykonania. Gimnazjaliści musieli wykazać się ogólną wiedzą informatyczną, a także umiejętnościami z zakresu obsługi programów pakietu Office. Uczniowie technikum natomiast rozwiązywali zadania programistyczne z wykorzystaniem języka C++ lub PHP. Najlepsi uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody.

Spośród uczniów szkół podstawowych I miejsce zdobyła Karolina Cieślińska ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Lesie, II miejsce – Natalia Pokrywa ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim oraz ex aequo Jakub Mrowiński ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, a miejsce III - Agnieszka Miętkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim oraz ex aequo - Natalia Poczta ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim. Dziewięcioro innych uczniów uzyskało wyróżnienia. Pomocy organizatorom konkursu w wyborze najlepszych plakatów udzielił pan Krzysztof Ryfa z Galerii 33 w Ostrowie Wielkopolskim.

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zdobył Jakub Oleszczuk z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, II miejsce – Jakub Jędrzejewski z Gimnazjum Sióstr Salezjanek, III miejsce – Nikodem Wojdziak z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach, a czworo innych uczniów otrzymało wyróżnienia.

Wśród uczniów ZST I miejsce zdobył Kacper Zybała z klasy 3i2, II miejsce – Marcin Golonka z klasy 4i2, a III miejsce – Jakub Skąpski z klasy 3i2. Przyznano także trzy wyróżnienia: dla Mateusza Dery, Szymona Jabłońskiego oraz Bartłomieja Wiercińskiego.

Podczas finału uczestnicy konkursu oraz zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu pana Romana Biadały, który zaprezentował urządzenie SENSOR, skonstruowane z myślą o jego chorym przyjacielu. Urządzenie to umożliwia osobom niepełnosprawnym korzystanie z komputera, co ma wielkie znaczenie w utrzymaniu kontaktu tych osób ze światem zewnętrznym.

Tegoroczny konkurs był sponsorowany przez: PHU Inter Tom Tomasz Nowaczyk Pleszew, MDM Komputery Marta Szymczaki, Zakład Elektromechaniki Dźwigowej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Edukacja.


 

 
1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information