Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

ELEKTRONIK 2015

KOLEJNA EDYCJA KONKURSU o tytuł Elektronika roku - rozstrzygnięta!

Konkurs o tytuł ELEKTRONIKA ROKU odbywa się co roku w Zespole Szkół Technicznych. Przeprowadzany jest pod patronatem Starosty Ostrowskiego. Formuła konkursu o tytuł ELEKTRONIKA ROKU jest bardzo prosta - należy wykonać urządzenie związane z szeroko pojmowaną techniką i zaprezentować je podczas warsztatów technicznych przed komisją konkursową. Specjalnie nie ograniczamy naszych uczestników, by nie zabijać kreatywności oraz by dać możliwość dzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami. Od początku istnienia konkursu – kiedy to było? – najważniejsi są uczestnicy i ich prace. Bez nich nie byłoby tych szesnastu edycji. Do fenomenu konkursu przyczyniają się również nasi sponsorzy, którzy w większości są z nami od początku. Dziękujemy za to z całego serca. Finałowi towarzyszą też absolwenci naszej szkoły – to dopiero fenomen! – obecnie studenci i właściciele firm.

W tegorocznej XVI edycji konkursu wzięło udział 46 uczniów, którzy podczas warsztatów technicznych 13 kwietnia 2015 r. zaprezentowali 24 prace. Wiele z nich to prace interdyscyplinarne, łączące wiedzę z elektroniki z innymi dziedzinami – informatyką czy mechaniką. W tej edycji przedstawiono również prace związane z energetyką odnawialną. Ma to na pewno związek z nowym zawodem uruchomionym w naszej szkole, technikiem urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Życzymy wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałych wynalazków i sprzyjających wiatrów w podróżach w świat elektroniki. 

Konkurs o tytuł ELEKTRONIKA ROKU ogłaszany jest jesienią. Ale wielu z uczniów swoje prace konkursowe zaczyna projektować i wykonywać dużo wcześniej, często jeszcze w poprzednim roku szkolnym. Co roku wielu uczestników konkursu zostaje laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad technicznych, uzyskując zwolnienie z egzaminu zawodowego i wolny wstęp na wybrane kierunki studiów. 

Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim oraz organizatorka konkursu Anna Opłocka serdecznie dziękują wszystkim gościom, sponsorom, nauczycielom i rodzicom za wspieranie młodzieżowych zainteresowań i pasji.
Galeria zdjęć
 
 
1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information