Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

ELEKTRONIK 2015

KOLEJNA EDYCJA KONKURSU o tytuł Elektronika roku - rozstrzygnięta!

Konkurs o tytuł ELEKTRONIKA ROKU odbywa się co roku w Zespole Szkół Technicznych. Przeprowadzany jest pod patronatem Starosty Ostrowskiego. Formuła konkursu o tytuł ELEKTRONIKA ROKU jest bardzo prosta - należy wykonać urządzenie związane z szeroko pojmowaną techniką i zaprezentować je podczas warsztatów technicznych przed komisją konkursową. Specjalnie nie ograniczamy naszych uczestników, by nie zabijać kreatywności oraz by dać możliwość dzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami. Od początku istnienia konkursu – kiedy to było? – najważniejsi są uczestnicy i ich prace. Bez nich nie byłoby tych szesnastu edycji. Do fenomenu konkursu przyczyniają się również nasi sponsorzy, którzy w większości są z nami od początku. Dziękujemy za to z całego serca. Finałowi towarzyszą też absolwenci naszej szkoły – to dopiero fenomen! – obecnie studenci i właściciele firm.

W tegorocznej XVI edycji konkursu wzięło udział 46 uczniów, którzy podczas warsztatów technicznych 13 kwietnia 2015 r. zaprezentowali 24 prace. Wiele z nich to prace interdyscyplinarne, łączące wiedzę z elektroniki z innymi dziedzinami – informatyką czy mechaniką. W tej edycji przedstawiono również prace związane z energetyką odnawialną. Ma to na pewno związek z nowym zawodem uruchomionym w naszej szkole, technikiem urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Życzymy wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałych wynalazków i sprzyjających wiatrów w podróżach w świat elektroniki. 

Konkurs o tytuł ELEKTRONIKA ROKU ogłaszany jest jesienią. Ale wielu z uczniów swoje prace konkursowe zaczyna projektować i wykonywać dużo wcześniej, często jeszcze w poprzednim roku szkolnym. Co roku wielu uczestników konkursu zostaje laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad technicznych, uzyskując zwolnienie z egzaminu zawodowego i wolny wstęp na wybrane kierunki studiów. 

Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim oraz organizatorka konkursu Anna Opłocka serdecznie dziękują wszystkim gościom, sponsorom, nauczycielom i rodzicom za wspieranie młodzieżowych zainteresowań i pasji.
Galeria zdjęć
 
 
1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information