Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Praktyki w Plymouth

Na początku września 2015 roku po raz kolejny grupa 10 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych z nauczycielem – opiekunem, Zbigniewem Stachurskim, wyjechała do Plymouth, w południowej Anglii, aby odbyć staże zagraniczne w tamtejszych firmach związanych z branżą informatyczną. Jest to już kolejny projekt pod nazwą „Europejskie mobilności zawodowe uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego”, którego koordynatorem jest Tomasz Sobczak. Wyjazd naszych uczniów mógł odbyć się dzięki wsparciu Fundacji Systemu Edukacji Program Erasmus+ w Warszawie.

Staż jest realizowany w okresie od 5 do 19 września 2015 roku. Uczniowie muszą codziennie uczęszczać na ośmiogodzinne praktyki, które odbywają się w  miejscowych firmach na terenie Plymouth. Każdy z naszych praktykantów pracuje w innej firmie. Staż związany jest z technologiami IT, a więc z  zawodem „technik informatyk”, nauczanym w naszej szkole. Praca stażystów z ZAP-u polega głównie na projektowaniu stron internetowych, robieniu projektów graficznych i programowaniu. Nasi uczniowie mieszkają po dwóch u angielskich rodzin na terenie całego miasta. Zarówno samodzielna praca, jak i pobyt w lokalnym środowisku, wymuszają na praktykantach komunikowanie się w języku angielskim przez cały okres stażu. Jest to dla każdego z nich nie tylko ogromne wyzwanie językowe, ale i kulturowe.

W czasie wolnym wszyscy uczestniczą w wycieczkach po Plymouth, które jest atrakcyjnym nadmorskim miastem z pięknymi widokami, klifami i urokliwymi zabytkowymi dzielnicami, które swoją historią sięgają nawet czasów elżbietańskich.... i Szekspira. Wyjątkowo słoneczna pogoda uprzyjemniała chłopcom i ich opiekunowi zwiedzanie  malowniczych zespołów pałacowo-parkowych, w których z kolei można było odnaleźć ducha czasów gregoriańskich. Natomiast klimat wiktoriański dało się poczuć, spacerując po ogrodach utrzymanych w nieskazitelnym angielskim stylu lub przechadzając się po pałacowych komnatach. A wieczorami uczniowie chodzą do kina, oceanarium albo po prostu grają w kręgle integrując się z lokalną społecznością.

Cały staż w Plymouth jest atrakcyjny pod kątem naukowym, językowym i kulturowym. To również okazja do posmakowania tamtejszej kuchni, poznania lokalnych obyczajów i panujących w tym rejonie Europy zasad.


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information