Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Praktyki w Plymouth

Na początku września 2015 roku po raz kolejny grupa 10 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych z nauczycielem – opiekunem, Zbigniewem Stachurskim, wyjechała do Plymouth, w południowej Anglii, aby odbyć staże zagraniczne w tamtejszych firmach związanych z branżą informatyczną. Jest to już kolejny projekt pod nazwą „Europejskie mobilności zawodowe uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego”, którego koordynatorem jest Tomasz Sobczak. Wyjazd naszych uczniów mógł odbyć się dzięki wsparciu Fundacji Systemu Edukacji Program Erasmus+ w Warszawie.

Staż jest realizowany w okresie od 5 do 19 września 2015 roku. Uczniowie muszą codziennie uczęszczać na ośmiogodzinne praktyki, które odbywają się w  miejscowych firmach na terenie Plymouth. Każdy z naszych praktykantów pracuje w innej firmie. Staż związany jest z technologiami IT, a więc z  zawodem „technik informatyk”, nauczanym w naszej szkole. Praca stażystów z ZAP-u polega głównie na projektowaniu stron internetowych, robieniu projektów graficznych i programowaniu. Nasi uczniowie mieszkają po dwóch u angielskich rodzin na terenie całego miasta. Zarówno samodzielna praca, jak i pobyt w lokalnym środowisku, wymuszają na praktykantach komunikowanie się w języku angielskim przez cały okres stażu. Jest to dla każdego z nich nie tylko ogromne wyzwanie językowe, ale i kulturowe.

W czasie wolnym wszyscy uczestniczą w wycieczkach po Plymouth, które jest atrakcyjnym nadmorskim miastem z pięknymi widokami, klifami i urokliwymi zabytkowymi dzielnicami, które swoją historią sięgają nawet czasów elżbietańskich.... i Szekspira. Wyjątkowo słoneczna pogoda uprzyjemniała chłopcom i ich opiekunowi zwiedzanie  malowniczych zespołów pałacowo-parkowych, w których z kolei można było odnaleźć ducha czasów gregoriańskich. Natomiast klimat wiktoriański dało się poczuć, spacerując po ogrodach utrzymanych w nieskazitelnym angielskim stylu lub przechadzając się po pałacowych komnatach. A wieczorami uczniowie chodzą do kina, oceanarium albo po prostu grają w kręgle integrując się z lokalną społecznością.

Cały staż w Plymouth jest atrakcyjny pod kątem naukowym, językowym i kulturowym. To również okazja do posmakowania tamtejszej kuchni, poznania lokalnych obyczajów i panujących w tym rejonie Europy zasad.


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information