Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...
Zajęcia wyjazdowe energetyków We wrześniu, jak co roku klasy energetyki odnawialnej...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Z Hildburghausen donosimy...

Dzień dobry. Przesyłam wszystkim, do szkoły, kilka słów o naszych przygodach… oraz kilka zdjęć.

Tu mechatronicy z ZAP-u. Wraz z panią Dorotką Sobczak jesteśmy w ośrodku w Hildburghausen, w Niemczech, gdzie odbywamy dwutygodniowa praktykę. Zajęcia odbywają się w Centrum Kształcenia Zawodowego w Eisfeld.  Zajęcia zaczynamy codziennie od godziny 8:00, a kończymy o 15:00. Przez pierwsze 4 dni pracowaliśmy na programie „Inventor”, który służy do projektowania przedmiotów w trójwymiarze. Z kolei cały piątek poświeciliśmy na wymiarowanie przedmiotów oraz pracy na osiach współrzędnych maszyny CNC. W trakcie tych zajęć odwiedził nas dyrektor, pan Eugeniusz Namysł, który, zapoznawszy się z tym, co robimy, wyraził swoje zadowolenie, a potem życzył nam powodzenia w dalszej części  praktyk. W czwartek (24.09) przybędzie drugi z dyrektorów – pan Dariusz Główczak. Zwiedziwszy miasto i firmę, będzie nam towarzyszył podczas odbioru certyfikatów w dniu następnym oraz wróci z nami do Ostrowa. Jego towarzystwo gwarantuje nam spokojną drogę powrotną i bezpieczne dotarcie na miejsce ;P. W poniedziałek zaczęliśmy programowanie CNC i uważamy, że są to zajęcia równie ciekawe, jak te, które odbywaliśmy w ubiegłym tygodniu. Cieszymy się bardzo, bo umiejętności, które tu zdobędziemy, dają nam większe szanse, kiedy będziemy chcieli znaleźć pracę. Nawet tu, w Niemczech. Nawet w czasie wakacji.

Popołudnia spędzamy spacerując po okolicy i zwiedzając wiele ciekawych miejsc. Byliśmy, miedzy innymi w muzeum w Eisfeld, na zamku w Coburgu i w twierdzy Wartburg w Eisenach, która znajduje się na liście zabytków UNESCO. Nasz czas wolny spędzamy w ośrodku – mamy do dyspozycji salę bilardową, tor do kręgli oraz świetlicę. Zwiedziliśmy też fabrykę golarek i mogliśmy zaobserwować, na czym polega wykonywana tam praca. I, co ciekawe, oprócz prezentu, jaki dostaliśmy po zakończonym obchodzie fabryki, zaoferowano nam także pracę na lato.

Miło spędzamy tu czas, doskonalimy język niemiecki i nabywamy umiejętności praktycznych. Możecie nam nawet trochę zazdrościć.

Pozdrawiamy dyrekcję, nauczycieli, koleżanki i kolegów ze szkoły.

Przemysław Lenkiewicz klasa 3m2


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information