Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Z Hildburghausen donosimy...

Dzień dobry. Przesyłam wszystkim, do szkoły, kilka słów o naszych przygodach… oraz kilka zdjęć.

Tu mechatronicy z ZAP-u. Wraz z panią Dorotką Sobczak jesteśmy w ośrodku w Hildburghausen, w Niemczech, gdzie odbywamy dwutygodniowa praktykę. Zajęcia odbywają się w Centrum Kształcenia Zawodowego w Eisfeld.  Zajęcia zaczynamy codziennie od godziny 8:00, a kończymy o 15:00. Przez pierwsze 4 dni pracowaliśmy na programie „Inventor”, który służy do projektowania przedmiotów w trójwymiarze. Z kolei cały piątek poświeciliśmy na wymiarowanie przedmiotów oraz pracy na osiach współrzędnych maszyny CNC. W trakcie tych zajęć odwiedził nas dyrektor, pan Eugeniusz Namysł, który, zapoznawszy się z tym, co robimy, wyraził swoje zadowolenie, a potem życzył nam powodzenia w dalszej części  praktyk. W czwartek (24.09) przybędzie drugi z dyrektorów – pan Dariusz Główczak. Zwiedziwszy miasto i firmę, będzie nam towarzyszył podczas odbioru certyfikatów w dniu następnym oraz wróci z nami do Ostrowa. Jego towarzystwo gwarantuje nam spokojną drogę powrotną i bezpieczne dotarcie na miejsce ;P. W poniedziałek zaczęliśmy programowanie CNC i uważamy, że są to zajęcia równie ciekawe, jak te, które odbywaliśmy w ubiegłym tygodniu. Cieszymy się bardzo, bo umiejętności, które tu zdobędziemy, dają nam większe szanse, kiedy będziemy chcieli znaleźć pracę. Nawet tu, w Niemczech. Nawet w czasie wakacji.

Popołudnia spędzamy spacerując po okolicy i zwiedzając wiele ciekawych miejsc. Byliśmy, miedzy innymi w muzeum w Eisfeld, na zamku w Coburgu i w twierdzy Wartburg w Eisenach, która znajduje się na liście zabytków UNESCO. Nasz czas wolny spędzamy w ośrodku – mamy do dyspozycji salę bilardową, tor do kręgli oraz świetlicę. Zwiedziliśmy też fabrykę golarek i mogliśmy zaobserwować, na czym polega wykonywana tam praca. I, co ciekawe, oprócz prezentu, jaki dostaliśmy po zakończonym obchodzie fabryki, zaoferowano nam także pracę na lato.

Miło spędzamy tu czas, doskonalimy język niemiecki i nabywamy umiejętności praktycznych. Możecie nam nawet trochę zazdrościć.

Pozdrawiamy dyrekcję, nauczycieli, koleżanki i kolegów ze szkoły.

Przemysław Lenkiewicz klasa 3m2


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information