Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Z Hildburghausen donosimy...

Dzień dobry. Przesyłam wszystkim, do szkoły, kilka słów o naszych przygodach… oraz kilka zdjęć.

Tu mechatronicy z ZAP-u. Wraz z panią Dorotką Sobczak jesteśmy w ośrodku w Hildburghausen, w Niemczech, gdzie odbywamy dwutygodniowa praktykę. Zajęcia odbywają się w Centrum Kształcenia Zawodowego w Eisfeld.  Zajęcia zaczynamy codziennie od godziny 8:00, a kończymy o 15:00. Przez pierwsze 4 dni pracowaliśmy na programie „Inventor”, który służy do projektowania przedmiotów w trójwymiarze. Z kolei cały piątek poświeciliśmy na wymiarowanie przedmiotów oraz pracy na osiach współrzędnych maszyny CNC. W trakcie tych zajęć odwiedził nas dyrektor, pan Eugeniusz Namysł, który, zapoznawszy się z tym, co robimy, wyraził swoje zadowolenie, a potem życzył nam powodzenia w dalszej części  praktyk. W czwartek (24.09) przybędzie drugi z dyrektorów – pan Dariusz Główczak. Zwiedziwszy miasto i firmę, będzie nam towarzyszył podczas odbioru certyfikatów w dniu następnym oraz wróci z nami do Ostrowa. Jego towarzystwo gwarantuje nam spokojną drogę powrotną i bezpieczne dotarcie na miejsce ;P. W poniedziałek zaczęliśmy programowanie CNC i uważamy, że są to zajęcia równie ciekawe, jak te, które odbywaliśmy w ubiegłym tygodniu. Cieszymy się bardzo, bo umiejętności, które tu zdobędziemy, dają nam większe szanse, kiedy będziemy chcieli znaleźć pracę. Nawet tu, w Niemczech. Nawet w czasie wakacji.

Popołudnia spędzamy spacerując po okolicy i zwiedzając wiele ciekawych miejsc. Byliśmy, miedzy innymi w muzeum w Eisfeld, na zamku w Coburgu i w twierdzy Wartburg w Eisenach, która znajduje się na liście zabytków UNESCO. Nasz czas wolny spędzamy w ośrodku – mamy do dyspozycji salę bilardową, tor do kręgli oraz świetlicę. Zwiedziliśmy też fabrykę golarek i mogliśmy zaobserwować, na czym polega wykonywana tam praca. I, co ciekawe, oprócz prezentu, jaki dostaliśmy po zakończonym obchodzie fabryki, zaoferowano nam także pracę na lato.

Miło spędzamy tu czas, doskonalimy język niemiecki i nabywamy umiejętności praktycznych. Możecie nam nawet trochę zazdrościć.

Pozdrawiamy dyrekcję, nauczycieli, koleżanki i kolegów ze szkoły.

Przemysław Lenkiewicz klasa 3m2


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information