Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

...ariss to już było...

17 października to zwykły dzień... no może fajniejszy, bo sobota... Albo nie...

17 października to NIEzwykły dzień dla wielu ludzi, z różnych zresztą względów. Dla naszej szkoły to święto o wymiarze niemal kosmicznym! Przypadł nam bowiem w udziale (już po raz drugi z rzędu!) zaszczyt goszczenia w naszych murach uczestników Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników i Sympatyków ARISS  w Polsce. Ta konferencja była już piątą, a dwie ostatnie i łączenie się ze stacją kosmiczną w styczniu 2014 r. czynią z naszej szkoły miejsce niemal pielgrzymkowe dla ludzi fascynujących się zarówno badaniem kosmosu, jak i krótkofalarstwem.

Krótkofalowcy w Polsce połączyli swoje zainteresowania radiem amatorskim z pragnieniem zgłębiania tajemnic niepoznanego wciąż Kosmosu: planet, gwiazd, przestrzeni, odległości... a za swojego rodzaju nobilitację uważają możliwość łączenia się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. By jednak jakaś organizacja czy szkoła mogła uzyskać tan niezwykły przywilej, którego staliśmy się uczestnikami, należy spełnić wiele warunków. A większość z nich związana jest z programami edukacyjnymi, z merytorycznym przygotowaniem młodych ludzi. Owo przygotowanie dotyczy zarówno kwestii „kosmicznych”, jak i krótkofalarskich, ale myliłby się, kto myślałby, że jest krótkofalowe....

Miesięcy rozmaitych prac organizacyjnych domagało się także zrealizowanie samej konferencji. Ale udało się! Mamy nadzieję, że nasi goście wyjeżdżali stąd zadowoleni, a my sami pozostajemy w stanie euforii poznawczej! Dowiedzieć się tak wielu rzeczy od tak wielu kompetentnych osób! Tylu naraz! To dla ZAPowicza czysta rozkosz!

Głównym bohaterem tej konferencji był pan Sławomir Szymanowski, chodząca encyklopedia wiedzy o krótkofalarstwie, kosmosie, astrofotografii, badaniach NASA, o ARISS i o... technikach komputerowych. My możemy stwierdzić z dumą, że dla nas to szkolna encyklopedia... To za sprawą jego zapału wszystkie „niebiańskie” działania mają miejsce w naszej szkole. I ci wszyscy ARCYCIEKAWI LUDZIE ściągają tu, żeby nie tylko spotykać się ze sobą nawzajem, ale i dzielić swoim entuzjazmem z innymi. I chwała im za to!!! DZIĘKUJEMY, PANIE SŁAWKU!!!

Strona konferencji ...  oraz   GALERIA zdjęć  ze strony SP3POW.

Magdalena Wojtasz


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information