Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

...ariss to już było...

17 października to zwykły dzień... no może fajniejszy, bo sobota... Albo nie...

17 października to NIEzwykły dzień dla wielu ludzi, z różnych zresztą względów. Dla naszej szkoły to święto o wymiarze niemal kosmicznym! Przypadł nam bowiem w udziale (już po raz drugi z rzędu!) zaszczyt goszczenia w naszych murach uczestników Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników i Sympatyków ARISS  w Polsce. Ta konferencja była już piątą, a dwie ostatnie i łączenie się ze stacją kosmiczną w styczniu 2014 r. czynią z naszej szkoły miejsce niemal pielgrzymkowe dla ludzi fascynujących się zarówno badaniem kosmosu, jak i krótkofalarstwem.

Krótkofalowcy w Polsce połączyli swoje zainteresowania radiem amatorskim z pragnieniem zgłębiania tajemnic niepoznanego wciąż Kosmosu: planet, gwiazd, przestrzeni, odległości... a za swojego rodzaju nobilitację uważają możliwość łączenia się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. By jednak jakaś organizacja czy szkoła mogła uzyskać tan niezwykły przywilej, którego staliśmy się uczestnikami, należy spełnić wiele warunków. A większość z nich związana jest z programami edukacyjnymi, z merytorycznym przygotowaniem młodych ludzi. Owo przygotowanie dotyczy zarówno kwestii „kosmicznych”, jak i krótkofalarskich, ale myliłby się, kto myślałby, że jest krótkofalowe....

Miesięcy rozmaitych prac organizacyjnych domagało się także zrealizowanie samej konferencji. Ale udało się! Mamy nadzieję, że nasi goście wyjeżdżali stąd zadowoleni, a my sami pozostajemy w stanie euforii poznawczej! Dowiedzieć się tak wielu rzeczy od tak wielu kompetentnych osób! Tylu naraz! To dla ZAPowicza czysta rozkosz!

Głównym bohaterem tej konferencji był pan Sławomir Szymanowski, chodząca encyklopedia wiedzy o krótkofalarstwie, kosmosie, astrofotografii, badaniach NASA, o ARISS i o... technikach komputerowych. My możemy stwierdzić z dumą, że dla nas to szkolna encyklopedia... To za sprawą jego zapału wszystkie „niebiańskie” działania mają miejsce w naszej szkole. I ci wszyscy ARCYCIEKAWI LUDZIE ściągają tu, żeby nie tylko spotykać się ze sobą nawzajem, ale i dzielić swoim entuzjazmem z innymi. I chwała im za to!!! DZIĘKUJEMY, PANIE SŁAWKU!!!

Strona konferencji ...  oraz   GALERIA zdjęć  ze strony SP3POW.

Magdalena Wojtasz


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information