Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Poszukiwana, poszukiwany....

Od 19 do 23 października trwa Ogólnopolski Tydzień Kariery. Jest to czas, w którym Powiatowe Urzędy Pracy wychodzą naprzeciw potrzebom młodych ludzi, mających wkrótce dołączyć do grona osób poszukujących pracy. Stąd tegoroczni maturzyści z naszej szkoły, którzy wyrazili chęć uczestniczenia w zajęciach zorganizowanych przez ostrowski urząd, udali się pod opieką pań Celiny Krzyżańskiej i Dominiki Różańskiej do Młodzieżowego Domu Kultury. W środę, 21 października, przygotowano prezentacje informujące o formach wsparcia dla osób do trzydziestego roku życia oraz przypominano o zasadach pisania dokumentów aplikacyjnych.

Bardzo cenne wskazówki przyszłym absolwentom szkół przekazała pani Katarzyna Razik – specjalista do spraw rekrutacji z firmy „LITEX”. Zwróciła uwagę, między innymi, na konieczność bycia autentycznym, oryginalnym i kompetentnym. Uwrażliwiła, iż ważną rzeczą jest wiedzieć, co i jak chce się robić w pracy – bez nacisków z zewnątrz – by być zmotywowanym wewnętrznie do działania. Takich pracowników chcą pracodawcy – nie tylko tych, którzy posiadają wiedzę, ale przede wszystkim tych, którzy tę wiedzę i swoje umiejętności odpowiednio wykorzystają w pracy.

Dzisiejszy rynek pracy jest znacznie bardziej wymagający niż kilkanaście lat temu, a pracodawcy pragną dowodów w postaci naturalnego zachowania, dobrej prezentacji i dokumentacji merytorycznej. Dlatego tak ważną rzeczą jest łapać każdą okazję na zdobycie nawet najmniejszego doświadczenia, które będzie poparte dyplomem. I tu można śmiało przedstawić ofertę Młodzieżowego Centrum Kariery w naszym mieście. MCK i Ochotnicze Hufce Pracy wspierają ludzi młodych w wieku od 15 do 25 lat w działaniach na rynku pracy. Pomagają w redagowaniu pism aplikacyjnych, oferują krótkoterminowe zatrudnienie, szkolą, oferują zdobycie doświadczenia w ramach wolontariatu i zachęcają do takiej formy pozyskiwania umiejętności praktycznych.

Inne formy nabycia praktyki zaoferował PUP, spośród których wspomnieć warto o stażu, bonie zatrudnieniowym, czy bonie stażowym. Ponadto urząd pracy oferuje środki finansowe z dotacji unijnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Nie było dla mnie zaskoczeniem, kiedy na pytanie zadane przez panią prowadzącą MCK o to, kto już wie, czym będzie zajmował się po ukończeniu nauki zgłosiło się bardzo niewielu uczniów (gratuluję naszym ZAPowiczom, gdyż to oni właśnie podnieśli ręce!!!) Większość młodzieży żyje bieżącymi sprawami, nie zastanawiając się nad zawodową przyszłością. I mimo że zatrudnienie wydaje się być odległą sprawą, to jednak warto już dziś zastanowić się nad tym, jaki jestem, co mógłbym o sobie powiedzieć pracodawcy i gdzie ulokować się na rynku pracy.

Celina Krzyżańska


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information