Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...
Peregrynacja Pierwszą grupą w tym roku, która odbyła staże w...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Poszukiwana, poszukiwany....

Od 19 do 23 października trwa Ogólnopolski Tydzień Kariery. Jest to czas, w którym Powiatowe Urzędy Pracy wychodzą naprzeciw potrzebom młodych ludzi, mających wkrótce dołączyć do grona osób poszukujących pracy. Stąd tegoroczni maturzyści z naszej szkoły, którzy wyrazili chęć uczestniczenia w zajęciach zorganizowanych przez ostrowski urząd, udali się pod opieką pań Celiny Krzyżańskiej i Dominiki Różańskiej do Młodzieżowego Domu Kultury. W środę, 21 października, przygotowano prezentacje informujące o formach wsparcia dla osób do trzydziestego roku życia oraz przypominano o zasadach pisania dokumentów aplikacyjnych.

Bardzo cenne wskazówki przyszłym absolwentom szkół przekazała pani Katarzyna Razik – specjalista do spraw rekrutacji z firmy „LITEX”. Zwróciła uwagę, między innymi, na konieczność bycia autentycznym, oryginalnym i kompetentnym. Uwrażliwiła, iż ważną rzeczą jest wiedzieć, co i jak chce się robić w pracy – bez nacisków z zewnątrz – by być zmotywowanym wewnętrznie do działania. Takich pracowników chcą pracodawcy – nie tylko tych, którzy posiadają wiedzę, ale przede wszystkim tych, którzy tę wiedzę i swoje umiejętności odpowiednio wykorzystają w pracy.

Dzisiejszy rynek pracy jest znacznie bardziej wymagający niż kilkanaście lat temu, a pracodawcy pragną dowodów w postaci naturalnego zachowania, dobrej prezentacji i dokumentacji merytorycznej. Dlatego tak ważną rzeczą jest łapać każdą okazję na zdobycie nawet najmniejszego doświadczenia, które będzie poparte dyplomem. I tu można śmiało przedstawić ofertę Młodzieżowego Centrum Kariery w naszym mieście. MCK i Ochotnicze Hufce Pracy wspierają ludzi młodych w wieku od 15 do 25 lat w działaniach na rynku pracy. Pomagają w redagowaniu pism aplikacyjnych, oferują krótkoterminowe zatrudnienie, szkolą, oferują zdobycie doświadczenia w ramach wolontariatu i zachęcają do takiej formy pozyskiwania umiejętności praktycznych.

Inne formy nabycia praktyki zaoferował PUP, spośród których wspomnieć warto o stażu, bonie zatrudnieniowym, czy bonie stażowym. Ponadto urząd pracy oferuje środki finansowe z dotacji unijnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Nie było dla mnie zaskoczeniem, kiedy na pytanie zadane przez panią prowadzącą MCK o to, kto już wie, czym będzie zajmował się po ukończeniu nauki zgłosiło się bardzo niewielu uczniów (gratuluję naszym ZAPowiczom, gdyż to oni właśnie podnieśli ręce!!!) Większość młodzieży żyje bieżącymi sprawami, nie zastanawiając się nad zawodową przyszłością. I mimo że zatrudnienie wydaje się być odległą sprawą, to jednak warto już dziś zastanowić się nad tym, jaki jestem, co mógłbym o sobie powiedzieć pracodawcy i gdzie ulokować się na rynku pracy.

Celina Krzyżańska


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information