Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Ja minę, Ty miniesz, On minie...

 

 ... kiedy mnie już nie będzie... zróbcie sobie miejsce... 

W mglisty i nieco mroczny poniedziałek 26 października odbyła się u nas niecodzienna impreza - wieczorek poetycki poświęcony przemijaniu.

Zmieniono nam czas na zimowy, już wcześniej zapada ciemność, zbliża się czas specjalnego uszanowania naszych bliskich, którzy odeszli od nas... za chwilę przecież Święto Zmarłych... Nic zatem dziwnego, że wiele osób skłania się  - częściej niż zwykle - ku zadumie i cichym refleksjom.  Tę czułą wrażliwość  zdiagnozowały i odpowiedziały na nią panie: Lidia Więcek, Beata Dura i Dominika Sadowska, przygotowując niezwykle klimatyczną imprezę. Wszystko - poezje, recytacje, śpiew, piękny wystrój, a nawet aromatyczne, gorące kawa i herbata wzbudzały u zaproszonych Gości ciepłe i miłe uczucia. A Gośćmi tegorocznego spotkania byli przedstawiciele Rady Rodziców przy naszej szkole - panowie Mirosław Grochowicki i Waldemar Skorupa, a także przemili seniorzy: z Klubu Seniora „Optymiści”, emerytowani nauczyciele naszej szkoły i studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z jego prezesem, panem Józefem Kozanem. Uroczystość uświetnili też swoją obecnością ks. infułat Tadeusz Szmyt i ks. Tomasz Dutkowiak.                      

Świece i ciepło w sali,  w odróżnieniu od chłodu późnopaździernikowego popołudnia - budowały dodatkowo atmosferę pogodnej zadumy nad życiem i jego kruchością, co szczególnie cieszyło nauczycielki - pomysłodawczynie przedsięwzięcia, ponieważ pomocni w tym dziele byli młodzi ludzi - uczniowie naszej szkoły. Mieli oni nie tylko okazję lepiej się poznać, zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, ale przede wszystkim udowodnić starszym, że i młodzież stać na głęboką refleksję. Panie cieszył też ten prosty fakt, że dziewczęta i chłopcy wciąż jeszcze dostrzegają urodę poezji i swoim zachwytem nad nią gotowi są dzielić się z innymi. Dlatego chętnie przystały na wybór tekstów różnych autorów i pomogły uczniom wybrać spośród dzieł: Agnieszki Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, Wisławy Szymborskiej, Jana Twardowskiego, Ernesta Brylla i Mieczysława Jastruna te wiersze, które najlepiej przystawały do wykonawców. Gospodynie miały wprawę, ponieważ była to już piąta impreza tego typu, a spotkania poetyckie wpisały się w piękny zwyczaj zwolnienia tempa w zabieganiu, które swoim piętnem oznaczyło nas wszystkich - współczesnych... Stąd końcowa przestroga, swoista puenta tego spotkania, zaczerpnięta ze słów  piosenki Agnieszki Osieckiej...

„Przyjaciele moi i moje przyjaciółki!
Nie odkładajcie na później ani piosenek,
ani egzaminów, ani dentysty,
a przede wszystkim nie odkładajcie
na później Miłości…”

Organizatorkom tego niezwykłego spotkania dziękujemy za tę chwilę niezwykłości w naszej szarej codzienności i prosimy wraz z nimi... NICZEGO NIE ODKŁADAJMY NA PÓŹNIEJ...

Spotkanie przygotowali uczniowie: Alicja Wojtasz, Konrad Sikora, Sebastian Lewicki, Hubert Wojciechowski, Kacper Rachuta, Dominik Banach i Paweł Szymczak. Śpiewem przywitała wszystkich Magdalena Talarczyk. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był Wojtek Kolaśniewski. Całość wieczoru uświetnili grą na gitarze Patryk Stasiak i Dominik Grzelak oraz zespół w składzie Konrad Kuś, Mikołaj Wojtczak i Mikołaj Rodkiewicz... Dziękujemy...

Magdalena Wojtasz


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information