Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Przekraczamy granice wyobraźni

 
Odebrawszy zaproszenie Dziekana Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, grupa "fizykolubnych" zapaleńców podjęła się karkołomnego wyczynu: zapakowała się w pociąg i wyruszyła na spotkanie z profesorem Henrykiem Szydłowskim, niestrudzonym popularyzatorem tej gałęzi nauki. Zresztą profesor "ma też na sumieniu" zorganizowanie na Wydziale Fizyki Fizycznego Laboratorium Mikrokomputerowego i Laboratorium Edukacyjnych Zastosowań Informatyki. Każdy, kto chce, może się zatem wiele nauczyć. Kilkoro uczniów chciało.... i - co ciekawe - poza jednym .... wszyscy byli z ZAPu...
 
A sam wykład? Rozpoczął się 17 listopada o godzinie 18. Już więc sama podróż była magiczna, tak samo zresztą, jak przygotowana przez 33 rzeźbiarzy wystawa "Kształty przestrzeni", której bohaterowie "zaludnili" korytarze poznańskiego Wydziału Fizyki. Zanim doszło do spotkania z nauką, w wyjątkowej scenerii pustych o tej porze korytarzy poznańskiej uczelni, można było sobie poobcować ze sztuką. Niesamowite rzeźby zwielokrotniły swoje znaczenia, odcinając się wyraziście od ciemnonocnych okien. Tym bardziej cieszył temat wykładu, dotyczący światła... A raczej dualistycznej natury tego zjawiska. Strumienie światła przecinały ciemności Auli Maximum Wydziału Fizyki, a fale wody ilustrowały zjawiska, udając, że są światłem :) Słuchano w oczarowaniu o tęczach, zorzach, zjawisku Brockenu, dyfrakcjach, refrakcjach i odbiciach..  I nie było w tym niczego strasznego, ani tym bardziej niezrozumiałego. Zresztą profesor w ostatnich latach wykłada dla studentów wydziałów humanistycznych zagadnienia fizyczne, by pomóc swoim uczniom w przekraczaniu granic wyobraźni. I świetnie mu to wychodzi!  To chyba najcenniejsze doświadczenie tych wykładów.... zmiana sposobu patrzenia na świat. Czujemy, że nas to rozwija :D
Magdalena Wojtasz

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information