Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Przekraczamy granice wyobraźni

 
Odebrawszy zaproszenie Dziekana Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, grupa "fizykolubnych" zapaleńców podjęła się karkołomnego wyczynu: zapakowała się w pociąg i wyruszyła na spotkanie z profesorem Henrykiem Szydłowskim, niestrudzonym popularyzatorem tej gałęzi nauki. Zresztą profesor "ma też na sumieniu" zorganizowanie na Wydziale Fizyki Fizycznego Laboratorium Mikrokomputerowego i Laboratorium Edukacyjnych Zastosowań Informatyki. Każdy, kto chce, może się zatem wiele nauczyć. Kilkoro uczniów chciało.... i - co ciekawe - poza jednym .... wszyscy byli z ZAPu...
 
A sam wykład? Rozpoczął się 17 listopada o godzinie 18. Już więc sama podróż była magiczna, tak samo zresztą, jak przygotowana przez 33 rzeźbiarzy wystawa "Kształty przestrzeni", której bohaterowie "zaludnili" korytarze poznańskiego Wydziału Fizyki. Zanim doszło do spotkania z nauką, w wyjątkowej scenerii pustych o tej porze korytarzy poznańskiej uczelni, można było sobie poobcować ze sztuką. Niesamowite rzeźby zwielokrotniły swoje znaczenia, odcinając się wyraziście od ciemnonocnych okien. Tym bardziej cieszył temat wykładu, dotyczący światła... A raczej dualistycznej natury tego zjawiska. Strumienie światła przecinały ciemności Auli Maximum Wydziału Fizyki, a fale wody ilustrowały zjawiska, udając, że są światłem :) Słuchano w oczarowaniu o tęczach, zorzach, zjawisku Brockenu, dyfrakcjach, refrakcjach i odbiciach..  I nie było w tym niczego strasznego, ani tym bardziej niezrozumiałego. Zresztą profesor w ostatnich latach wykłada dla studentów wydziałów humanistycznych zagadnienia fizyczne, by pomóc swoim uczniom w przekraczaniu granic wyobraźni. I świetnie mu to wychodzi!  To chyba najcenniejsze doświadczenie tych wykładów.... zmiana sposobu patrzenia na świat. Czujemy, że nas to rozwija :D
Magdalena Wojtasz

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information