Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Wroclove... można się zakochać...

Klasa 1m1, wraz z przyjaciółmi, postanowiła podjąć po raz kolejny trud wzajemnej integracji i wyruszyła na wycieczkę do Wrocławia - choć pierwotnie zamyślano o Berlinie. Aby zrekompensować sobie braki berlińskich atrakcji, postanowiono maksymalnie wypełnić atrakcjami cały dzień.... aż po brzegi.

Najpierw nieco leniwy początek wyprawy... o 9.00 zamiast o 5.00. Trzeba przyznać - walor to nie lada! Wyruszono w towarzystwie pani Danuty Połomskiej, wychowawczyni klasy 1m1 i dwu innych uczących w tej klasie pań - Anny Mrowińskiej i Magdaleny Wojtasz.
Zaprzyjaźnianie z Wrocławiem zaczęło się od słynnego wrocławskiego ZOO. Tu z namaszczeniem zwiedzano najnowszą część ogrodu, zwaną Afrykarium. Niezwykłe to przeżycie - być obdarzonym uśmiechem przez płaszczkę, przepływającą nad głową, albo zobaczyć, jak mrówkojady kokoszą się w swoim gnieździe... Jeśli się w pakiecie dorzuci arcywidowiskowe karmienie przeuroczych fok lub wyraźnie podenerwowanych czekaniem na smakołyki małp - sukces jest pełen! Do tego intymna rozmowa z wężem boa (przez ścianę jego terrarium), uwodzenie mieszkańców motylarni, przekomarzanie się ze strusiami czy niedźwiedziami.... zdecydowanie zbyt mało czasu spędzono w ZOO!
Ale to ze względu na wizytę w Humanitarium, czyli wrocławskich Ogrodach Doświadczeń. Takie rzeczy, jak sekcja serca, czy natura światła albo złudzenia optyczne - to dla naszych wędrowców... pestka! 
Po naukowych zmaganiach, czyli pobycie w parku rozrywki edukacyjnej, czas na nieco mroźny wrocławski Rynek, wraz z jego Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Mrok już spowijał centrum Wrocławia, kiedy żądni przygód mechatronicy dotarli na miejsce, ale za to - jak zdobił to piękne miasto! Na tle ciemności rozbłysnęły tysiące świetlnych iluminacji, oddalając noc poza granice centrum miasta. Wesołe okrzyki, światło, gwar, stoiska i kramy ... przybliżyły wycieczkowiczów ku świętom... piernikom... prezentom...
Aby tę atmosferę zatrzymać, turyści - już na koniec obfitującego w wydarzenia dnia - udali się do kina, na drugą część "Listów do M.", by - jak to ujął jeden z podróżników - dać się zauroczyć temu niezwykłemu filmowi...
I już... czas powrotu.... i tylko wspomnienia.... zostaną!
Magdalena Wojtasz

 

 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information