Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Wroclove... można się zakochać...

Klasa 1m1, wraz z przyjaciółmi, postanowiła podjąć po raz kolejny trud wzajemnej integracji i wyruszyła na wycieczkę do Wrocławia - choć pierwotnie zamyślano o Berlinie. Aby zrekompensować sobie braki berlińskich atrakcji, postanowiono maksymalnie wypełnić atrakcjami cały dzień.... aż po brzegi.

Najpierw nieco leniwy początek wyprawy... o 9.00 zamiast o 5.00. Trzeba przyznać - walor to nie lada! Wyruszono w towarzystwie pani Danuty Połomskiej, wychowawczyni klasy 1m1 i dwu innych uczących w tej klasie pań - Anny Mrowińskiej i Magdaleny Wojtasz.
Zaprzyjaźnianie z Wrocławiem zaczęło się od słynnego wrocławskiego ZOO. Tu z namaszczeniem zwiedzano najnowszą część ogrodu, zwaną Afrykarium. Niezwykłe to przeżycie - być obdarzonym uśmiechem przez płaszczkę, przepływającą nad głową, albo zobaczyć, jak mrówkojady kokoszą się w swoim gnieździe... Jeśli się w pakiecie dorzuci arcywidowiskowe karmienie przeuroczych fok lub wyraźnie podenerwowanych czekaniem na smakołyki małp - sukces jest pełen! Do tego intymna rozmowa z wężem boa (przez ścianę jego terrarium), uwodzenie mieszkańców motylarni, przekomarzanie się ze strusiami czy niedźwiedziami.... zdecydowanie zbyt mało czasu spędzono w ZOO!
Ale to ze względu na wizytę w Humanitarium, czyli wrocławskich Ogrodach Doświadczeń. Takie rzeczy, jak sekcja serca, czy natura światła albo złudzenia optyczne - to dla naszych wędrowców... pestka! 
Po naukowych zmaganiach, czyli pobycie w parku rozrywki edukacyjnej, czas na nieco mroźny wrocławski Rynek, wraz z jego Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Mrok już spowijał centrum Wrocławia, kiedy żądni przygód mechatronicy dotarli na miejsce, ale za to - jak zdobił to piękne miasto! Na tle ciemności rozbłysnęły tysiące świetlnych iluminacji, oddalając noc poza granice centrum miasta. Wesołe okrzyki, światło, gwar, stoiska i kramy ... przybliżyły wycieczkowiczów ku świętom... piernikom... prezentom...
Aby tę atmosferę zatrzymać, turyści - już na koniec obfitującego w wydarzenia dnia - udali się do kina, na drugą część "Listów do M.", by - jak to ujął jeden z podróżników - dać się zauroczyć temu niezwykłemu filmowi...
I już... czas powrotu.... i tylko wspomnienia.... zostaną!
Magdalena Wojtasz

 

 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information