Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Istny kosmos!

4 grudnia w auli Zespołu Szkół Technicznych odbyło się multimedialne widowisko pod kopułą przenośnego planetarium Astro Areny. 75 uczniów technikum doświadczyło niesamowitej przygody oglądania gwiazd i gwiazdozbiorów.

Zainteresowanych astronomią zafascynowały wielobarwne mgławice, planety i ich księżyce. Spektakl astronomiczny prowadził absolwent ZST Daniel Stasiak, który w trakcie nauki w naszej szkole był laureatem Konkursu Astronomicznego na szczeblu centralnym. W 2011 roku zajął drugie miejsce w Polsce. Podczas konkursu przedstawił swoją pracę - szkice Jowisza. Daniel jest bowiem równie doskonałym plastykiem, co astronomem. Rysunki wykonywał podczas codziennych, a właściwie - conocnych - obserwacji nieba. Samodzielność tej pracy i stopień zafascynowania Daniela kosmosem oraz imponująca wiedza naszego ówczesnego ucznia wprawiły komisję w prawdziwe zadziwienie.

Podczas pokazu obecna była też emerytowana nauczycielka fizyki, pani Barbara Cicha, która opiekowała się Danielem Stasiakiem podczas jego nauki w ZST. Animator pokazu odpowiadał na pytania uczniów dotyczące wieku i powstania wszechświata oraz objaśniał kwestie, związane ze sposobami indywidualnych obserwacji nieba przez teleskopy. Przenośne planetarium Astroarena jest pomysłem edukacyjnym pana Radosława Piora z Kalisza, który w ten sposób promuje wiedzę astronomiczną wśród dzieci i młodzieży. I chwała mu za to!

Magdalena Wojtasz


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information