Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

I znów... Mobilnie...

 
7 grudnia w auli naszej szkoły odbyły się zajęcia warsztatowe z udziałem wolontariusza z firmy „ExxonMobil”, panem Witoldem Laskowskim.  Uczniowie klas 1i1, 2m2 i 2eo,  po wysłuchaniu motywującego wykładu na temat pracy w ExxonMobil i konkursu SciTech Challenge, mieli do wykonania zadanie. Polegało ono na przygotowaniu prezentacji dotyczącej szkoły przyszłości.
Siedem zespołów prezentowało swoje rozwiązania, które miało odpowiedzieć na następujące pytania:
- jak powinna wyglądać szkoła w roku 2040?
- w jaki sposób zapewnić dostarczenie energii elektrycznej i cieplnej?
- jak wykorzystać naturalne źródła energii?
Pan Witold uświadomił młodzieży, że do roku 2040 liczba ludności na świecie sięgnie około 9 miliardów, a zapotrzebowanie na energię wzrośnie o 35%. Jest to zatem temat bardzo ważny dla ludzkości, a opracowanie polityki energetycznej przez każde państwo jest konieczne. Firma ExxonMobil jest producentem paliw, a także  olejów smarnych i zajmuje się badaniem oraz pozyskiwaniem ropy naftowej i gazu ziemnego, a od roku 2013 wspiera konkurs Sci-Tech Challenge.
 
Warsztaty miały na celu wskazać najlepszych uczniów, którzy mogliby reprezentować ZST na ogólnopolskim finale, który odbędzie się 9 marca 2016 r. w Warszawie. Uczniowie powinni nie tylko wykazywać duże zainteresowanie tematyką związaną z przemysłem energetycznym, ale również bardzo dobrze porozumiewać się w języku angielskim. Przed wybraną grupą uczniów stoi wielkie wyzwanie i dużo pracy nad umiejętnością prezentacji. Wspólnie z panią Celiną Krzyżańską będą oni przygotowywać się do ogólnopolskiego finału. W Warszawie będą rywalizować z ambitnymi grupami z dziewięciu innych polskich szkół ponadgimnazjalnych, a najlepsza uda się na finał międzynarodowy, który odbędzie się w Brukseli na początku maja 2016. Jest zatem o co walczyć!
Celina Krzyżańska


1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information