Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Złota Szkoła po raz trzeci

Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim ul. Poznańska 43, trzeci raz z rzędu zdobyło tytuł „Złotej Szkoły” w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016 .

W dniu 14 stycznia 2016 r. ogłoszono kolejny ranking czasopisma „Persp ektywy”, w którym Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych zajęło 74. miejsce w Polsce wśród techników tym samym 8. miejsce w Wielkopolsce. Zdobycie miejsca w pierwszej setce ogólnopolskiego rankingu jest zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to o dobrej atmosferze w szkole, wspaniałej kadrze, ambitnych uczniach, a także o właściwych warunkach nauczania zapewnionych przez władze samorządowe. W tegorocznym Rankingu Techników 2016 ustalone zostały następujące kryteria i ich wagi procentowe:

matura – przedmioty obowiązkowe 25%, 
matura – przedmioty dodatkowe 25%,
wyniki egzaminów zawodowych 30%,
sukcesy w olimpiadach 20%.

Oznacza to w praktyce, że czynnikiem dominującym była matura (50%). Wpodrankingu maturalnym Technikum 2016, Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych zajęło 49. miejsce, a tym samym 5. miejsce w Wielkopolsce. Dodatkowym sukcesem ZST wliczanym do tegorocznego rankingu było zdobycie przez uczniów Technikum Nr 1 trzech tytułów laureatów, 3 tytułów finalistów Olimpiady Innowacji Technicznych. Byli to uczniowie, którzy wykonali znakomite prace praktyczne w lokalnym konkursie ELEKTRONIK. Wysokie miejsce w Rankingu oznacza też, że w zkole bardzo dobrze zdawane są egzaminy zawodowe. Technikum Nr 1 w ZST  w Ostrowie Wielkopolskim już od sześciu lat plasuje się w pierwszej setce Rankingu (74., 31., 62., 9., 27., 15. miejsce wPolsce) a tym samym w pierwszej dziesiątce w Wielkopolsce (8., 4., 7., 2., 3., 1. miejsce).

W roku 2011 zdobyło tytuł Najlepszego Technikum w Wielkopolsce. Cały czas rywalizuje z najlepszymi technikami w Poznaniu we Wrześni. Zgodnie z przyjętym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” zasadami, szkoły mają prawo używać w 2016 r. tytułu honorowego:

„Złotej Szkoły” – miejsce 1-100 w Rankingu Technikum,
„Srebrnej Szkoły” – miejsce 101-200 w Rankingu Technikum,
„Brązowej Szkoły – miejsce 201-300 w Rankingu Technikum i związanego z tym graficznego znaku jakości w kształcie tarczy.Pełną informację orankingu techników oraz liceów można znaleźć na stronie www.ranking.perspektywy.pl.

Eugeniusz Namysł - Dyrektor szkoły


 

II Ogólnopolski Finał Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, Warszawa 8.06.2015 r.

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information