Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Złota Szkoła po raz trzeci

Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim ul. Poznańska 43, trzeci raz z rzędu zdobyło tytuł „Złotej Szkoły” w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016 .

W dniu 14 stycznia 2016 r. ogłoszono kolejny ranking czasopisma „Persp ektywy”, w którym Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych zajęło 74. miejsce w Polsce wśród techników tym samym 8. miejsce w Wielkopolsce. Zdobycie miejsca w pierwszej setce ogólnopolskiego rankingu jest zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to o dobrej atmosferze w szkole, wspaniałej kadrze, ambitnych uczniach, a także o właściwych warunkach nauczania zapewnionych przez władze samorządowe. W tegorocznym Rankingu Techników 2016 ustalone zostały następujące kryteria i ich wagi procentowe:

matura – przedmioty obowiązkowe 25%, 
matura – przedmioty dodatkowe 25%,
wyniki egzaminów zawodowych 30%,
sukcesy w olimpiadach 20%.

Oznacza to w praktyce, że czynnikiem dominującym była matura (50%). Wpodrankingu maturalnym Technikum 2016, Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych zajęło 49. miejsce, a tym samym 5. miejsce w Wielkopolsce. Dodatkowym sukcesem ZST wliczanym do tegorocznego rankingu było zdobycie przez uczniów Technikum Nr 1 trzech tytułów laureatów, 3 tytułów finalistów Olimpiady Innowacji Technicznych. Byli to uczniowie, którzy wykonali znakomite prace praktyczne w lokalnym konkursie ELEKTRONIK. Wysokie miejsce w Rankingu oznacza też, że w zkole bardzo dobrze zdawane są egzaminy zawodowe. Technikum Nr 1 w ZST  w Ostrowie Wielkopolskim już od sześciu lat plasuje się w pierwszej setce Rankingu (74., 31., 62., 9., 27., 15. miejsce wPolsce) a tym samym w pierwszej dziesiątce w Wielkopolsce (8., 4., 7., 2., 3., 1. miejsce).

W roku 2011 zdobyło tytuł Najlepszego Technikum w Wielkopolsce. Cały czas rywalizuje z najlepszymi technikami w Poznaniu we Wrześni. Zgodnie z przyjętym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” zasadami, szkoły mają prawo używać w 2016 r. tytułu honorowego:

„Złotej Szkoły” – miejsce 1-100 w Rankingu Technikum,
„Srebrnej Szkoły” – miejsce 101-200 w Rankingu Technikum,
„Brązowej Szkoły – miejsce 201-300 w Rankingu Technikum i związanego z tym graficznego znaku jakości w kształcie tarczy.Pełną informację orankingu techników oraz liceów można znaleźć na stronie www.ranking.perspektywy.pl.

Eugeniusz Namysł - Dyrektor szkoły


 

II Ogólnopolski Finał Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, Warszawa 8.06.2015 r.

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information