Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Per aspera ad astra...

Nikt z nas nie jest wolny od tęsknoty za "gwiezdnym alkoholem", rozsianym szczodrze po atramentowym nieboskłonie... "Szafirowe szlaki szafirowych gwiazd" prowadzą naszych uczniów w różne miejsca, dokąd podąża się za marzeniami... Jednym z takich punktów na mapie jest Potarzyca - wieś dla wielu pokoleń ZAPowiczów wyjątkowa. Tu rokrocznie odbywa się Wojewódzki Konkurs Astronomiczny, tu zatem zdobywali swe "astronomiczne" szlify, by później reprezentować nasz region w Grudziądzu - już na konkursie ogólnopolskim.

I w tym roku powiodło się znakomicie! Dorotka Skowronek z klasy 3i1 zdobyła pierwsze miejsce za pracę pt: "Przepis na domowego badacza wszechświata ", natomiast jej kolega - Mateusz Ratajczak zajął miejsce trzecie wystąpieniem dotyczącym codzienności w kosmosie. I oboje zakwalifikowali się do Grudziądza!! Oprócz emocji, związanych z własnymi wystąpieniami, konkursowicze mieli możliwość przeżycia wielu atrakcji - między innymi wysłuchali arcyciekawego wykładu - znanego już ZAPianom - profesora Henryka Szydłowskiego. Pan profesor opowiadał o fizycznych aspektach dziejów Wszechświata, a zakończył - ku powszechnemu zdumieniu zebranych astronomów - wezwaniem do konieczności trwania w miłości. Nadto nasi uczniowie uczestniczyli w niezwykle klimatycznym seansie astronomicznym w tamtejszym planetarium i ... sięgnęli GWIAZD! Organizatorom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom składamy najserdeczniejsze gratulacje!!!

Magdalena Wojtasz


 

 

 

 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information