Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Deutsch ist in!

 

W środę 17 lutego 2016 r. w LO Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim, przy ulicy Waryńskiego, odbył się XII Powiatowy Konkursu Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Deutsch ist in”, pod patronatem Starosty Powiatu Ostrowskiego, pana Pawła Rajskiego.

Podstawowym celem konkursu była popularyzacja w naszym powiecie języka niemieckiego jako jednego z języków UE. 54 uczniów z 11 szkół z Powiatu Ostrowskiego rywalizowało w tym konkursie, a wśród nich byli, oczywiście, jak co roku, NASI – ZAPowicze: Mateusz Bober, Krzysztof Czerwiński, Daniel Konoplański, Jakub Perz i Jakub Niwa. Konkurs składał się z części pisemnej, obejmującej czytanie ze zrozumieniem oraz zadania gramatyczno-leksykalne. Była też część ustna, do której komisja kwalifikowała uczestników, którzy w części pisemnej uzyskali co najmniej 80% ogólnej liczby punktów. Cześć ustna obejmowała: dłuższą wypowiedź na wylosowany temat, reakcje językowe w konkretnych, opisanych sytuacjach oraz opis obrazka. W czasie obrad komisji uczniowie mieli okazję porozmawiać na skypie z rodzimym użytkownikiem języka niemieckiego, natomiast nauczyciele wzięli udział w warsztatach, prowadzonych tradycyjnie przez panią Wilisławę Dankiewicz-Czajkę. Po ustaleniu i ogłoszeniu listy laureatów nastąpiło wręczenie nagród uczniom i podziękowań nauczycielom. Wśród laureatów tegorocznego konkursu znalazł się nasz uczeń – Daniel Konoplański – z klasy 1I1, który zajął II miejsce. To wielki sukces. GRATULACJE.

Anna Mrowińska


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information