Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...
Peregrynacja Pierwszą grupą w tym roku, która odbyła staże w...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Deutsch ist in!

 

W środę 17 lutego 2016 r. w LO Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim, przy ulicy Waryńskiego, odbył się XII Powiatowy Konkursu Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Deutsch ist in”, pod patronatem Starosty Powiatu Ostrowskiego, pana Pawła Rajskiego.

Podstawowym celem konkursu była popularyzacja w naszym powiecie języka niemieckiego jako jednego z języków UE. 54 uczniów z 11 szkół z Powiatu Ostrowskiego rywalizowało w tym konkursie, a wśród nich byli, oczywiście, jak co roku, NASI – ZAPowicze: Mateusz Bober, Krzysztof Czerwiński, Daniel Konoplański, Jakub Perz i Jakub Niwa. Konkurs składał się z części pisemnej, obejmującej czytanie ze zrozumieniem oraz zadania gramatyczno-leksykalne. Była też część ustna, do której komisja kwalifikowała uczestników, którzy w części pisemnej uzyskali co najmniej 80% ogólnej liczby punktów. Cześć ustna obejmowała: dłuższą wypowiedź na wylosowany temat, reakcje językowe w konkretnych, opisanych sytuacjach oraz opis obrazka. W czasie obrad komisji uczniowie mieli okazję porozmawiać na skypie z rodzimym użytkownikiem języka niemieckiego, natomiast nauczyciele wzięli udział w warsztatach, prowadzonych tradycyjnie przez panią Wilisławę Dankiewicz-Czajkę. Po ustaleniu i ogłoszeniu listy laureatów nastąpiło wręczenie nagród uczniom i podziękowań nauczycielom. Wśród laureatów tegorocznego konkursu znalazł się nasz uczeń – Daniel Konoplański – z klasy 1I1, który zajął II miejsce. To wielki sukces. GRATULACJE.

Anna Mrowińska


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information