Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...
Peregrynacja Pierwszą grupą w tym roku, która odbyła staże w...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Rekolekcje - trzy dni zadumy

 

Dzień Pierwszy. Poniedziałek. Gościem specjalnym tych rekolekcji była pewna ciekawa osoba o imieniu Marcin. Niezwykle utalentowany tancerz breakdance. Opowiadał o swoim życiu bez Boga i z Bogiem. Gdy nie wierzył w Boga, czuł, że ma wszystko, że jest kimś wspaniałym. Ignorował i lekceważył ludzi, czuł się na szczycie i spoglądał na innych z góry. Wszystko przez swoją pychę oraz fakt, że wcześniej tak samo był traktowany przez swoich znajomych. Jego życie jako młodego chłopaka też nie było łatwe, przypominało małe piekło na Ziemi: przemoc w rodzinie, alkohol, a później i narkotyki. Gdy jego życie zaczęło się sypać, uświadomił sobie, że na nikogo ze swoich znajomych nie może liczyć, wszyscy jeden po drugim odsuwali się od niego i teraz oni patrzyli na niego z góry. Zaczął więc szukać pomocy u Boga i otrzymał ją. Jego taneczny talent hip – hopowy nadal jest wykorzystywany w teledyskach. Jednak nie w teledyskach Palucha czy Greezy'ego, lecz w hip – hopowych utworach chrześcijańskich, m.in. ks. Bartczaka. Jest to obecnie jego sposób na chwalenie Jezusa.

Dzień Drugi. Wtorek. Tego dnia gościem specjalnym był Jacek – zapalony motocyklista (podobnie jak prowadzący nasze rekolekcje ks. Marcin). Opowiadał o tym, jak bardzo ważny dla niego jest Bóg i ile może dla Niego oddać. Przytoczył historię ze swojego życia, gdy spotkał agresywnie usposobionego motocyklistę z innego klubu. Zapytany przez niego, czy byłby w stanie oddać życie za barwy swojego klubu (przedstawiają one krzyż), wytłumaczył, że byłby gotów oddać swoje życie nie za samą kamizelkę, lecz za wartości, jakie przedstawia. Koleś nie spodziewał się takiej odpowiedzi i cała sprawa skończyła się na długiej rozmowie o wartościach w życiu oraz zdobyciu kolejnego sympatyka dla chrześcijańskiego klubu motorowego „Boanerges” . Bardzo ciekawy człowiek. Pokazał, że jest człowiekiem mocno wierzącym i chcącym pomagać oraz że można to łączyć z pasją do motocykli, stylem życia „w drodze”. Jak się okazało, jest też przyjacielem Jurka Owsiaka i wspiera WOŚP. Historia życia tych dwóch osób dała wielu uczniom ZAPu całe mnóstwo powodów do przemyśleń swojej drogi życiowej. Dopełnione przez – dość ekspresywne – nauki ks. Marcina, wsparte Słowem Bożym, doświadczeniami chemicznymi oraz rozbitą filiżanką, były znakomitym przygotowaniem do zbliżających się świąt.

Dzień Trzeci. Środa. Jak zawsze, ostatniego dnia szkolnych rekolekcji, księża zapraszają nas na Mszę św. Tym razem były dwie msze, jedna dla klas 1 i 2, druga dla klas 3 i 4. Odbyły się one, nie jak dotychczas, w kościele, lecz w naszej szkolnej auli. Jeżeli oceniać pomysł zmiany kościoła na szkolną aulę tylko według ilości uczniów biorących w nich udział – trzeba go uznać za bardzo dobry. Było nas naprawdę dużo. Zapewne na tak dużą frekwencję miała też wpływ intencja każdej z nich, czyli prośba od nas do Boga o przyjęcie do grona zbawionych tragicznie zmarłego naszego kolegę z trzeciej klasy – Dawida. Okazało się także, że są wśród nas osoby uzdolnione wokalnie, co objawiły śpiewając psalm i pieśni. Paweł, Olga, Marcin – rewelacja! Dziękujemy też pozostałym osobom służącym do mszy czyli: Mateuszowi i Pawłowi. Bardzo fajnie podsumowali nas Marcin i Jacek. Obaj powiedzieli, że baaardzo rzadko trafiają na tak fajną młodzież i nie mieli nigdy tylu pytań po rekolekcjach co od ZAPowiczów. No cóż, trudno i tu nie przyznać im racji.

Bartosz – Baryła – Tomalak (wtrącił też coś Marek Kujawa)


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information