Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Kolejna grupa zadowolonych...

  

Kolejna grupa zadowolonych ZAPowiczów wróciła ze stażu zagranicznego.

W ramach projektu „Europejskie mobilności zawodowe uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego ” 10 uczniów z klas trzecich: eo1 i eo2, wraz z germanistką, panią Dominiką Sadowską, wyjechało na dwutygodniową praktykę zawodową do Niemiec, a dokładnie do Berufsbildungs und Technologiezentrum w Rohr-Kloster.

W okresie stażu uczniowie zajmowali się kotłami olejowymi i gazowymi. Poznali działanie systemów tych kotłów, dokonywali ich serwisowania oraz wypełniali protokoły dozorów technicznych. Uczestniczyli w symulowanych wybuchach gazu, aby doświadczyć, jak niebezpieczna jest to substancja. Zapoznali się z sposobem funkcjonowania biogazowni od podstaw.  Dyrekcja BTZ  zorganizowała dla nich po zajęciach wyjazd do  jednej z najnowocześniejszych biogazowni  Agrokraft Streutal. Stażyści oceniali konstrukcje budowlane pod kątem efektywności energetycznej, dokonywali bilansu energetycznego budynków i pozyskiwali nową wiedzę na temat domu pasywnego. Dowiedzieli się także, czym jest standard EnerPHit. Uczestnicy projektu zdobywali nowe doświadczenia, pogłębili swoją wiedzę i poszerzyli umiejętności z zakresu zastosowania paneli fotowoltaicznych. Nauczyciele prowadzący zajęcia bardzo dobrze ocenili współpracę z naszą młodzieżą. Wielokrotnie podkreślali, że nasi uczniowie szybko przyswajają nowe umiejętności i wręcz pochłaniają nową wiedzę.

Poza zajęciami uczniowie mieli możliwość poznania niemieckiej kultury. Zwiedzili ciekawe miejsca jak muzeum broni i pojazdów w Suhl, czy Twierdzę, Katedrę i most Kramarzy w Erfurcie. Miasto Meiningen zaskoczyło ich malowniczym położeniem. Nie zabrakło również wędrówek i spacerów w miejscu zakwaterowania, czyli Rohr i okolicach.  Na długo w pamięci stażystów zostanie również wyjazd do „stolicy sportów zimowych” w Turyngii czyli Oberhofu, gdzie znajduje się skocznia, tor bobslejowy i tory biathlonowe. Na zakończenie tej wycieczki uczniowie udali się na spacer w paśmie górskim  Las Turyngii i zdobyli pogrążony w śniegu szczyt Schneekopf.

Na zakończenie praktyk każdy z uczniów otrzymał mały upominek i certyfikat. Uczniowie są bardzo zadowoleni z praktyk, o czym niech świadczą załączone zdjęcia. 

Dominika Sadowska


1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information