Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Kolejna grupa zadowolonych...

  

Kolejna grupa zadowolonych ZAPowiczów wróciła ze stażu zagranicznego.

W ramach projektu „Europejskie mobilności zawodowe uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego ” 10 uczniów z klas trzecich: eo1 i eo2, wraz z germanistką, panią Dominiką Sadowską, wyjechało na dwutygodniową praktykę zawodową do Niemiec, a dokładnie do Berufsbildungs und Technologiezentrum w Rohr-Kloster.

W okresie stażu uczniowie zajmowali się kotłami olejowymi i gazowymi. Poznali działanie systemów tych kotłów, dokonywali ich serwisowania oraz wypełniali protokoły dozorów technicznych. Uczestniczyli w symulowanych wybuchach gazu, aby doświadczyć, jak niebezpieczna jest to substancja. Zapoznali się z sposobem funkcjonowania biogazowni od podstaw.  Dyrekcja BTZ  zorganizowała dla nich po zajęciach wyjazd do  jednej z najnowocześniejszych biogazowni  Agrokraft Streutal. Stażyści oceniali konstrukcje budowlane pod kątem efektywności energetycznej, dokonywali bilansu energetycznego budynków i pozyskiwali nową wiedzę na temat domu pasywnego. Dowiedzieli się także, czym jest standard EnerPHit. Uczestnicy projektu zdobywali nowe doświadczenia, pogłębili swoją wiedzę i poszerzyli umiejętności z zakresu zastosowania paneli fotowoltaicznych. Nauczyciele prowadzący zajęcia bardzo dobrze ocenili współpracę z naszą młodzieżą. Wielokrotnie podkreślali, że nasi uczniowie szybko przyswajają nowe umiejętności i wręcz pochłaniają nową wiedzę.

Poza zajęciami uczniowie mieli możliwość poznania niemieckiej kultury. Zwiedzili ciekawe miejsca jak muzeum broni i pojazdów w Suhl, czy Twierdzę, Katedrę i most Kramarzy w Erfurcie. Miasto Meiningen zaskoczyło ich malowniczym położeniem. Nie zabrakło również wędrówek i spacerów w miejscu zakwaterowania, czyli Rohr i okolicach.  Na długo w pamięci stażystów zostanie również wyjazd do „stolicy sportów zimowych” w Turyngii czyli Oberhofu, gdzie znajduje się skocznia, tor bobslejowy i tory biathlonowe. Na zakończenie tej wycieczki uczniowie udali się na spacer w paśmie górskim  Las Turyngii i zdobyli pogrążony w śniegu szczyt Schneekopf.

Na zakończenie praktyk każdy z uczniów otrzymał mały upominek i certyfikat. Uczniowie są bardzo zadowoleni z praktyk, o czym niech świadczą załączone zdjęcia. 

Dominika Sadowska


1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information