Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...
Zajęcia wyjazdowe energetyków We wrześniu, jak co roku klasy energetyki odnawialnej...
Berlin, Berlin… ich hab dich lieb! Druga tura szkolenia w ramach programu Erasmus+...
STYPENDIUM MARSZAŁKA 2019 KOMUNIKAT W SPRAWIE STYPENDIUM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA...
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Wizyta w PWSZ w Koninie

10 marca 47 uczniów z klas: 4eo, 4m1, 4m2, 4e, wraz z opiekunami gościło w murach Państwowej Wyższej Szkoły w Koninie. Przedstawiciele Katedry Mechaniki i Energetyki przygotowali dla nas ciekawe zajęcia w ramach Akademii Młodego Studenta.

Po oficjalnym powitaniu przez Kierownika Katedry, pana dra inż. Roberta Roszaka, zwiedzający mieli przyjemność przyjrzeć się pracowniom, a także uczestniczyć w krótkich wykładach i warsztatach. Zajęcia odbywały się w trzech grupach, rotacyjnie, w:

1. Laboratorium termodynamiki – tu zajęcia prowadził pan dr inż. Mateusz Grzelczak, a zaprezentował, między innymi, pomiar ciśnienia, temperatury, wilgotności, gęstości strumienia ciepła i wyznaczania ciepła spalania,

2. Laboratorium energii odnawialnych – te zajęcia prowadził p. mgr inż. Władysław Wojnarowski, a uczniowie mogli się zapoznać z turbinami wiatrowymi, modułami fotowoltaicznymi poli i monokrystalicznymi, itp. urządzeniami,

3. Komputery w zakresie symulacji przepływów, analiz energetycznych – gdzie zajęcia prowadził p. dr inż. Robert Roszak, a przyszli studenci mieli możliwość wykonania ćwiczenia w programie Solidworks. 

Celem przewodnim Akademii Młodego Studenta było zaprezentowanie nam nie tylko samej uczelni, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na zawód, a jednocześnie kierunek studiów, jakim jest INŻYNIER ENERGETYK. Na zakończenie akademii uczniom zostały rozdane dyplomy uczestnictwa oraz odbył się quiz, podczas którego zostały rozlosowane nagrody. Sponsorem nagród był ENERGA-OPERATORPWSZ umożliwiła też swoim gościom zwiedzanie Zespołu Elektrowni ZEPAK w Koninie. Było to niesamowite przeżycie, ponieważ na własne oczy mogli oni zobaczyć, w jaki sposób z węgla brunatnego i biomasy powstają nowe rodzaje energii – cieplna i elektryczna.

Małgorzata Sroka, Paweł Sobczak


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information