Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Wizyta w PWSZ w Koninie

10 marca 47 uczniów z klas: 4eo, 4m1, 4m2, 4e, wraz z opiekunami gościło w murach Państwowej Wyższej Szkoły w Koninie. Przedstawiciele Katedry Mechaniki i Energetyki przygotowali dla nas ciekawe zajęcia w ramach Akademii Młodego Studenta.

Po oficjalnym powitaniu przez Kierownika Katedry, pana dra inż. Roberta Roszaka, zwiedzający mieli przyjemność przyjrzeć się pracowniom, a także uczestniczyć w krótkich wykładach i warsztatach. Zajęcia odbywały się w trzech grupach, rotacyjnie, w:

1. Laboratorium termodynamiki – tu zajęcia prowadził pan dr inż. Mateusz Grzelczak, a zaprezentował, między innymi, pomiar ciśnienia, temperatury, wilgotności, gęstości strumienia ciepła i wyznaczania ciepła spalania,

2. Laboratorium energii odnawialnych – te zajęcia prowadził p. mgr inż. Władysław Wojnarowski, a uczniowie mogli się zapoznać z turbinami wiatrowymi, modułami fotowoltaicznymi poli i monokrystalicznymi, itp. urządzeniami,

3. Komputery w zakresie symulacji przepływów, analiz energetycznych – gdzie zajęcia prowadził p. dr inż. Robert Roszak, a przyszli studenci mieli możliwość wykonania ćwiczenia w programie Solidworks. 

Celem przewodnim Akademii Młodego Studenta było zaprezentowanie nam nie tylko samej uczelni, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na zawód, a jednocześnie kierunek studiów, jakim jest INŻYNIER ENERGETYK. Na zakończenie akademii uczniom zostały rozdane dyplomy uczestnictwa oraz odbył się quiz, podczas którego zostały rozlosowane nagrody. Sponsorem nagród był ENERGA-OPERATORPWSZ umożliwiła też swoim gościom zwiedzanie Zespołu Elektrowni ZEPAK w Koninie. Było to niesamowite przeżycie, ponieważ na własne oczy mogli oni zobaczyć, w jaki sposób z węgla brunatnego i biomasy powstają nowe rodzaje energii – cieplna i elektryczna.

Małgorzata Sroka, Paweł Sobczak


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information