Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

#przedsiębiorczy

 
8 marca br. grupa wybranych i zasłużonych uczniów z naszej szkoły wyjechała do Warszawy, aby wziąć udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sci-Tech Challenge”, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i ExxonMobil.

Otwierając konkurs przedstawiciele ExxonMobil zaznaczyli, jak wielkie znaczenie ma obecnie technologia w poszukiwaniu i zastosowaniu odnawialnych źródeł energii. Uczestnicy usłyszeli ponadto dwie przemowy - w języku angielskim: prezesa ExxonMobil ze Stanów Zjednoczonych i przedstawiciela Ambasady Amerykańskiej w Warszawie. Finalistami tegorocznego spotkania było sześć zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z różnych miast, między innymi z Poznania, Tomaszowa Mazowieckiego, Wojsławic, Czechowic-Dziedzic i oczywiście - z Ostrowa Wielkopolskiego. Naszą szkołę reprezentował zespół pięciu uczniów złożonych z klas o profilach: energia odnawialna, informatyka i mechatronika. Zadanie konkursowe określił ExxonMobil.  Uczniowie mieli blisko trzy godziny na zebranie materiałów i przygotowanie prezentacji multimedialnej. Każdy z zespołu zaprezentował swoje pomysły i odpowiedział na pytania komisji. W składzie jury zasiadały głównie kobiety: dwie panie z ExxonMobil i jedna z Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Rozwiązanie zadania i jego przedstawienie ocenione zostało przez jury bardzo pozytywnie i zespołowi przyznano drugie miejsce. Zwyciężyła drużyna z XI Liceum Ogólnokształcącego z Poznania.  GRATULACJE!!!!

Celina Krzyżańska


 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information