Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

#przedsiębiorczy

 
8 marca br. grupa wybranych i zasłużonych uczniów z naszej szkoły wyjechała do Warszawy, aby wziąć udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sci-Tech Challenge”, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i ExxonMobil.

Otwierając konkurs przedstawiciele ExxonMobil zaznaczyli, jak wielkie znaczenie ma obecnie technologia w poszukiwaniu i zastosowaniu odnawialnych źródeł energii. Uczestnicy usłyszeli ponadto dwie przemowy - w języku angielskim: prezesa ExxonMobil ze Stanów Zjednoczonych i przedstawiciela Ambasady Amerykańskiej w Warszawie. Finalistami tegorocznego spotkania było sześć zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z różnych miast, między innymi z Poznania, Tomaszowa Mazowieckiego, Wojsławic, Czechowic-Dziedzic i oczywiście - z Ostrowa Wielkopolskiego. Naszą szkołę reprezentował zespół pięciu uczniów złożonych z klas o profilach: energia odnawialna, informatyka i mechatronika. Zadanie konkursowe określił ExxonMobil.  Uczniowie mieli blisko trzy godziny na zebranie materiałów i przygotowanie prezentacji multimedialnej. Każdy z zespołu zaprezentował swoje pomysły i odpowiedział na pytania komisji. W składzie jury zasiadały głównie kobiety: dwie panie z ExxonMobil i jedna z Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Rozwiązanie zadania i jego przedstawienie ocenione zostało przez jury bardzo pozytywnie i zespołowi przyznano drugie miejsce. Zwyciężyła drużyna z XI Liceum Ogólnokształcącego z Poznania.  GRATULACJE!!!!

Celina Krzyżańska


 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information