Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

50 tysięcy złotych na 50-te urodziny??

No cóż... każdy chciałby otrzymać taki prezent. I... tak, tak - w ten właśnie sposób Zarząd Powiatu Ostrowskiego postanowił uhonorować jubileusz istnienia Obozu Młodzieżowego ZST w Boszkowie. To także metoda Państwa radnych powiatowych, by wyrazić solidarność z tymi wszystkimi, których praca przyczyniła się do renowacji bardzo już "dojrzałej" bazy obozowej. 
 
Już ponad dwa lata temu grupa ZAPaleńców ze szkoły ZAPowskiej postanowiła uratować chylący się ku upadkowi obóz. Ośrodek, założony w 1966 r. przez mentora wszystkich ZAPowiczów, dyrektora Waldemara Gostomczyka, w czasach transformacji ustrojowej wyraźnie podupadł. Natomiast w nowej rzeczywistości przegrywał z Hiszpanią, Włochami, Grecją i Egiptem....
A jednak... ci, którzy zobaczyli w tym miejscu potencjał, którzy pragnęli ocalić dzieło dyrektora Gostomczyka - zakasali rękawy i wzięli się ostro do pracy. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Edukacja przejęło w zarządzanie ośrodek i zaraziło swoim entuzjazmem bliskich - pracowali tu ramię w ramię nauczyciele i ich współmałżonkowie, emeryci szkoły ZAPowskiej i uczniowie - każdy, kto w jakikolwiek sposób czuł się związany ze szkołą lub Boszkowem. Same remonty obozu pochłonęły około 20 tysięcy godzin WOLONTARIACKIEJ PRACY. A przecież drugie tyle potrzeba na zorganizowanie obozu, pracę z dziećmi i na ich rzecz. I to również na zasadzie WOLONTARIATU.
W ubiegłym roku - po drugim sezonie - "boszkowianie" mogli poszczycić się domkami po "liftingu", odnowionym sprzętem pływającym oraz  wyremontowaną kuchnią i nowym dachem nad jadalnią - w miejsce przeciekającego. Te ostatnie remonty udało się załatwić za sprawą 25 tysięcy złotych - pieniędzy, pozyskanych z budżetu powiatu. Nowa jakość kuchni obudziła przychylność miejscowego SANEPiDu na tyle, że przymknął oczy na fatalny stan toalet cudem tylko utrzymywanych w czystości przez zawziętych wolontariuszy...
Tym bardziej, że obóz ożył... w ubiegłym roku z różnych form wypoczynku (wycieczki, obozy integracyjne, turnusy obozu letniego) skorzystało około 500 dzieci z naszego powiatu! To imponująca liczba... 
Na szczęście "boszkowianie" mogli budować swoje dzieło na sentymencie wszystkich ostrowian. Któż nie zna Boszkowa.....?
W naszym skrajnie zadymionym - jak donoszą raporty - mieście mieszkają dzieci, które po prostu zasługują na to, by choć kilka dni w roku spędzić w miejscu, gdzie powietrze i woda są krystalicznie czyste... I Boszkowo jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie!
Skoro więc są ludzie, którzy własne weekendy i wakacje gotowi są poświęcać pracy na rzecz innych - warto ten potencjał wykorzystać i ofiarować dzieciom tanie wakacje w miejscu, które spełnia sanitarne standardy XXI wieku.
Zarząd Powiatu i wielki przyjaciel Boszkowa - pan Starosta - wzięli pod uwagę wszystkie kwestie podniesione przez "boszkowian" i przychylili się wspólnie do ich prośby o niebagatelną kwotę 50 tysięcy złotych!
Wszyscy zaangażowani w pracę na rzecz reaktywacji Młodzieżowego Obozu ZST w Boszkowie czują się zaszczyceni uznaniem władz powiatowych dla ich wysiłku - bo w ten sposób pojmują wyjątkowość sfinansowania remontu zaplecza sanitarnego w Boszkowie.
Pamiętać jednak trzeba, że obóz służył będzie PRZEDE WSZYSTKIM DZIECIOM. Ostrowskim dzieciom!
Magdalena Wojtasz
 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information