Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Tym razem angielski rządzi :)

 

31 marca dziewięciu uczniów naszej szkoły, za pośrednictwem platformy internetowej www.pokaznamjezyk.pl, przystąpiło do II etapu językowego konkursu "Pokaż nam język", którego organizatorem są Wyższe Szkoły Bankowe.

W tej turze turnieju ZAPowicze musieli udzielić odpowiedzi na dwa pytania otwarte, nawiązujące do zakresu tematycznego XVI edycji konkursu. Ów temat brzmi:  "Bliżej czy dalej od siebie? - rola wirtualnego świata w komunikacji międzyludzkiej". Na wpisanie odpowiedzi na dwa pytania uczestnicy konkursu mieli w sumie 50 minut, a czas mierzony był od momentu wygenerowania pytań. Odpowiedź na jedno pytanie musiała się mieścić w przedziale od  800 do 900 znaków (liczonych łącznie ze spacjami).  Na ekranie z polami do wpisywania odpowiedzi był, na szczęście, umieszczony licznik czasu i znaków.

Zwycięzcy I etapu z języka angielskiego są to: Katarzyna Juszczak, Kacper Frąckowiak, Mariusz Stefanowski, Jan Krzyżaniak, Krystian Jaciubek i Łukasz Poprawa. Natomiast  z języka niemieckiego sukcesy odnieśli: Emilia Myślicka, Daniel Konoplański i Konrad Pacyński. Poligloci zasiedli punktualnie o 9.00 do komputerów i zmierzyli się z konkursowymi pytaniami. Wrażenia były różne, ale na twarzach konkursowiczów było widać zadowolenie. Ich odpowiedzi zostały ocenione przez Komisję Główną Konkursu, która do finału ogólnopolskiego zakwalifikowała po dwudziestu pięciu uczniów z języka angielskiego i z języka niemieckiego. Wyniki ogłoszono 8 kwietnia i.... oczywiście na liście zwycięzców znalazła się osoba z ZAPu. To KATARZYNA JUSZCZAK z Im1. Dziękujemy za udział w konkursie i trzymamy kciuki za Kasię w FINALE, który w tym roku odbędzie się w dniach 14 i 15 kwietnia w Toruniu. 

Dominika Sadowska


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information