Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Tym razem angielski rządzi :)

 

31 marca dziewięciu uczniów naszej szkoły, za pośrednictwem platformy internetowej www.pokaznamjezyk.pl, przystąpiło do II etapu językowego konkursu "Pokaż nam język", którego organizatorem są Wyższe Szkoły Bankowe.

W tej turze turnieju ZAPowicze musieli udzielić odpowiedzi na dwa pytania otwarte, nawiązujące do zakresu tematycznego XVI edycji konkursu. Ów temat brzmi:  "Bliżej czy dalej od siebie? - rola wirtualnego świata w komunikacji międzyludzkiej". Na wpisanie odpowiedzi na dwa pytania uczestnicy konkursu mieli w sumie 50 minut, a czas mierzony był od momentu wygenerowania pytań. Odpowiedź na jedno pytanie musiała się mieścić w przedziale od  800 do 900 znaków (liczonych łącznie ze spacjami).  Na ekranie z polami do wpisywania odpowiedzi był, na szczęście, umieszczony licznik czasu i znaków.

Zwycięzcy I etapu z języka angielskiego są to: Katarzyna Juszczak, Kacper Frąckowiak, Mariusz Stefanowski, Jan Krzyżaniak, Krystian Jaciubek i Łukasz Poprawa. Natomiast  z języka niemieckiego sukcesy odnieśli: Emilia Myślicka, Daniel Konoplański i Konrad Pacyński. Poligloci zasiedli punktualnie o 9.00 do komputerów i zmierzyli się z konkursowymi pytaniami. Wrażenia były różne, ale na twarzach konkursowiczów było widać zadowolenie. Ich odpowiedzi zostały ocenione przez Komisję Główną Konkursu, która do finału ogólnopolskiego zakwalifikowała po dwudziestu pięciu uczniów z języka angielskiego i z języka niemieckiego. Wyniki ogłoszono 8 kwietnia i.... oczywiście na liście zwycięzców znalazła się osoba z ZAPu. To KATARZYNA JUSZCZAK z Im1. Dziękujemy za udział w konkursie i trzymamy kciuki za Kasię w FINALE, który w tym roku odbędzie się w dniach 14 i 15 kwietnia w Toruniu. 

Dominika Sadowska


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information