Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...
Peregrynacja Pierwszą grupą w tym roku, która odbyła staże w...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Uczniowie ZST łączą się z Plymouth

13 kwietnia 2016 r. uczestnicy projektu pn. „Europejskie mobilności zawodowe uczniów szkół Powiatu Ostrowskiego”, którzy w maju będą odbywać staż zawodowy w firmach w Plymouth w Anglii, połączyli się przez Skype’a z przedstawicielami Europa Training UK Ltd. w Plymouth, organizacji specjalizującej się w szerokim zakresie działalności obejmujących szkolenia zawodowe, wymiany młodzieży i dorosłych, programy językowe finansowane przez Komisję Europejską, Erasmus+ Programme - panem Leighem Robinsonem i panią Małgorzatą Kuklińską. 

W szkolnej bibliotece uczniowie z klasy 3I1: Błażej Busza, Daniel Cicharski, Piotr Michalak, Szymon Stasiak, Tomasz Ulichnowski, oraz z klasy 3I2: Mikołaj Aleksandrzak, Grzegorz Borowczyk, Arkadiusz Krysmalski, Patryk Kubica, Jakub Schwarz, Norbert Cierpka oraz Mikołaj Piotrowski, indywidualnie odpowiadali w języku angielskim na pytania pana RobinsonaKażdy z uczestników projektu opowiadał o swoich zainteresowaniach, podróżach, projektach zawodowych oraz planach na przyszłość. Cała rozmowa prowadzona była wyłącznie w języku angielskim. Pomimo pewnego stresu, wynikającego z pierwszego kontaktu ze stroną angielską, uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem językowym. Pan Leigh Robinson był bardzo zadowolony z możliwości przeprowadzenia rozmów na tak wysokim poziomie. Gratulujemy uczniom pierwszego dobrego wrażenia i życzymy dalszej owocnej współpracy.

Wymienieni tu uczniowie biorą udział w projekcie, którego celem jest wspieranie rozwoju osobistego i zawodowego uczestników oraz perspektyw ich zatrudnienia w zawodzie technik informatyk w Wielkiej Brytanii. Rozwój zawodowy uczestników, a więc nabycie przez nich nowych przydatnych kwalifikacji i umiejętności, zapewniony będzie przez realizację dwutygodniowych programów staży. Przewidywane rezultaty realizacji projektu to nabycie umiejętności zawodowych przez uczestników projektu, pozyskanie nowej wiedzy i umiejętności praktycznych, poznanie innowacji technologicznych, poprawa kompetencji językowych, wzrost pewności siebie, zaznajomienie się z nowymi zjawiskami kulturowymi.

Katarzyna Mruk


Projekt: Europejskie mobilności zawodowe uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego.

Nr umowy: POWERVET-2014-1-PL01-KA102-001429; Nr projektu: 2014-1-PL01-KA102-001429

PROJEKT FINANSOWANY ze środków EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO (EFS) w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information