Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Uczniowie ZST łączą się z Plymouth

13 kwietnia 2016 r. uczestnicy projektu pn. „Europejskie mobilności zawodowe uczniów szkół Powiatu Ostrowskiego”, którzy w maju będą odbywać staż zawodowy w firmach w Plymouth w Anglii, połączyli się przez Skype’a z przedstawicielami Europa Training UK Ltd. w Plymouth, organizacji specjalizującej się w szerokim zakresie działalności obejmujących szkolenia zawodowe, wymiany młodzieży i dorosłych, programy językowe finansowane przez Komisję Europejską, Erasmus+ Programme - panem Leighem Robinsonem i panią Małgorzatą Kuklińską. 

W szkolnej bibliotece uczniowie z klasy 3I1: Błażej Busza, Daniel Cicharski, Piotr Michalak, Szymon Stasiak, Tomasz Ulichnowski, oraz z klasy 3I2: Mikołaj Aleksandrzak, Grzegorz Borowczyk, Arkadiusz Krysmalski, Patryk Kubica, Jakub Schwarz, Norbert Cierpka oraz Mikołaj Piotrowski, indywidualnie odpowiadali w języku angielskim na pytania pana RobinsonaKażdy z uczestników projektu opowiadał o swoich zainteresowaniach, podróżach, projektach zawodowych oraz planach na przyszłość. Cała rozmowa prowadzona była wyłącznie w języku angielskim. Pomimo pewnego stresu, wynikającego z pierwszego kontaktu ze stroną angielską, uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem językowym. Pan Leigh Robinson był bardzo zadowolony z możliwości przeprowadzenia rozmów na tak wysokim poziomie. Gratulujemy uczniom pierwszego dobrego wrażenia i życzymy dalszej owocnej współpracy.

Wymienieni tu uczniowie biorą udział w projekcie, którego celem jest wspieranie rozwoju osobistego i zawodowego uczestników oraz perspektyw ich zatrudnienia w zawodzie technik informatyk w Wielkiej Brytanii. Rozwój zawodowy uczestników, a więc nabycie przez nich nowych przydatnych kwalifikacji i umiejętności, zapewniony będzie przez realizację dwutygodniowych programów staży. Przewidywane rezultaty realizacji projektu to nabycie umiejętności zawodowych przez uczestników projektu, pozyskanie nowej wiedzy i umiejętności praktycznych, poznanie innowacji technologicznych, poprawa kompetencji językowych, wzrost pewności siebie, zaznajomienie się z nowymi zjawiskami kulturowymi.

Katarzyna Mruk


Projekt: Europejskie mobilności zawodowe uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego.

Nr umowy: POWERVET-2014-1-PL01-KA102-001429; Nr projektu: 2014-1-PL01-KA102-001429

PROJEKT FINANSOWANY ze środków EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO (EFS) w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information