Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...
Peregrynacja Pierwszą grupą w tym roku, która odbyła staże w...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Informatyka po angielsku

W poprzednim tygodniu Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim gościło jedenastu nauczycieli z angielskich placówek. Byli to nauczyciele z terenu Plymouth, którzy przyjechali do nas w ramach projektu „ERASMUS+ Mobility for Staff”. Celem projektu była wymiana doświadczeń zawodowych nauczycieli oraz porównanie metodyki nauczania swojego przedmiotu. Chodziło także o poznanie systemu edukacji w Polsce.

W pierwszym dniu pięciodniowych praktyk angielscy nauczyciele zwiedzali naszą szkołę oraz obejrzeli prezentację o historii szkoły, poczynionych inwestycjach, programie szkoły i założeniach na przyszłość. W kolejnych dniach gościliśmy już tylko nauczyciela informatyki, Jonathana Powera, ze szkoły średniej Lipson Cooperative Academy. Nauczyciel gościł na lekcjach informatyki w różnych klasach w naszej szkole. Spotykał się i rozmawiał z nauczycielami na temat podstawy programowej i metod nauczania informatyki w naszej szkole. Poza tym Jonathan bywał na lekcjach języka angielskiego, dając naszym uczniom okazję do porozmawiania z naszym gościem. Po zajęciach nasz gość chętnie uczestniczył w wycieczkach do miejsc związanych z polską kulturą i historią, m.in. do Gołuchowa i Antonina.

Mamy nadzieję, że ta wizyta przerodzi się w bliższą współpracę naszych szkół. Planujemy bowiem w przyszłości - za pomocą Skype'a - przeprowadzać debaty w języku angielskim pomiędzy uczniami naszych szkół na temat bieżących problemów nurtujących młodzież, niezależnie od tego, gdzie żyją i do jakich szkół chodzą. 

Na koniec wizyty Jonathan, zapytany o wrażenia z wizyty w naszej szkole, odpowiedział: „Dziękuję za tę fantastyczną okazję odwiedzenia Waszej szkoły w Polsce. Jestem pod wielkim wrażeniem wszystkiego, co zobaczyłem podczas mojej wizyty. Wasi uczniowie są bardzo zaangażowani i entuzjastycznie podchodzą do nauki. Również bardzo gościnnie zostałem przyjęty przez Waszych nauczycieli, którzy okazali mi bardzo dużo serdeczności. Wiele dowiedziałem się o edukacji w Polsce, co pomoże mi w pracy z moimi uczniami w Anglii. Mam nadzieję, że moja wizyta zapoczątkuje ekscytującą współpracę pomiędzy naszymi szkołami.

Zbigniew Stachurski


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information