Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Stypendium Marszałka Nabór wniosków o Stypendium Marszałka Województwa...
ZAPowicze razem Najbardziej wyczekane rozpoczęcie roku szkolnego...
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Informatyka po angielsku

W poprzednim tygodniu Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim gościło jedenastu nauczycieli z angielskich placówek. Byli to nauczyciele z terenu Plymouth, którzy przyjechali do nas w ramach projektu „ERASMUS+ Mobility for Staff”. Celem projektu była wymiana doświadczeń zawodowych nauczycieli oraz porównanie metodyki nauczania swojego przedmiotu. Chodziło także o poznanie systemu edukacji w Polsce.

W pierwszym dniu pięciodniowych praktyk angielscy nauczyciele zwiedzali naszą szkołę oraz obejrzeli prezentację o historii szkoły, poczynionych inwestycjach, programie szkoły i założeniach na przyszłość. W kolejnych dniach gościliśmy już tylko nauczyciela informatyki, Jonathana Powera, ze szkoły średniej Lipson Cooperative Academy. Nauczyciel gościł na lekcjach informatyki w różnych klasach w naszej szkole. Spotykał się i rozmawiał z nauczycielami na temat podstawy programowej i metod nauczania informatyki w naszej szkole. Poza tym Jonathan bywał na lekcjach języka angielskiego, dając naszym uczniom okazję do porozmawiania z naszym gościem. Po zajęciach nasz gość chętnie uczestniczył w wycieczkach do miejsc związanych z polską kulturą i historią, m.in. do Gołuchowa i Antonina.

Mamy nadzieję, że ta wizyta przerodzi się w bliższą współpracę naszych szkół. Planujemy bowiem w przyszłości - za pomocą Skype'a - przeprowadzać debaty w języku angielskim pomiędzy uczniami naszych szkół na temat bieżących problemów nurtujących młodzież, niezależnie od tego, gdzie żyją i do jakich szkół chodzą. 

Na koniec wizyty Jonathan, zapytany o wrażenia z wizyty w naszej szkole, odpowiedział: „Dziękuję za tę fantastyczną okazję odwiedzenia Waszej szkoły w Polsce. Jestem pod wielkim wrażeniem wszystkiego, co zobaczyłem podczas mojej wizyty. Wasi uczniowie są bardzo zaangażowani i entuzjastycznie podchodzą do nauki. Również bardzo gościnnie zostałem przyjęty przez Waszych nauczycieli, którzy okazali mi bardzo dużo serdeczności. Wiele dowiedziałem się o edukacji w Polsce, co pomoże mi w pracy z moimi uczniami w Anglii. Mam nadzieję, że moja wizyta zapoczątkuje ekscytującą współpracę pomiędzy naszymi szkołami.

Zbigniew Stachurski


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information