Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Informatyka po angielsku

W poprzednim tygodniu Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim gościło jedenastu nauczycieli z angielskich placówek. Byli to nauczyciele z terenu Plymouth, którzy przyjechali do nas w ramach projektu „ERASMUS+ Mobility for Staff”. Celem projektu była wymiana doświadczeń zawodowych nauczycieli oraz porównanie metodyki nauczania swojego przedmiotu. Chodziło także o poznanie systemu edukacji w Polsce.

W pierwszym dniu pięciodniowych praktyk angielscy nauczyciele zwiedzali naszą szkołę oraz obejrzeli prezentację o historii szkoły, poczynionych inwestycjach, programie szkoły i założeniach na przyszłość. W kolejnych dniach gościliśmy już tylko nauczyciela informatyki, Jonathana Powera, ze szkoły średniej Lipson Cooperative Academy. Nauczyciel gościł na lekcjach informatyki w różnych klasach w naszej szkole. Spotykał się i rozmawiał z nauczycielami na temat podstawy programowej i metod nauczania informatyki w naszej szkole. Poza tym Jonathan bywał na lekcjach języka angielskiego, dając naszym uczniom okazję do porozmawiania z naszym gościem. Po zajęciach nasz gość chętnie uczestniczył w wycieczkach do miejsc związanych z polską kulturą i historią, m.in. do Gołuchowa i Antonina.

Mamy nadzieję, że ta wizyta przerodzi się w bliższą współpracę naszych szkół. Planujemy bowiem w przyszłości - za pomocą Skype'a - przeprowadzać debaty w języku angielskim pomiędzy uczniami naszych szkół na temat bieżących problemów nurtujących młodzież, niezależnie od tego, gdzie żyją i do jakich szkół chodzą. 

Na koniec wizyty Jonathan, zapytany o wrażenia z wizyty w naszej szkole, odpowiedział: „Dziękuję za tę fantastyczną okazję odwiedzenia Waszej szkoły w Polsce. Jestem pod wielkim wrażeniem wszystkiego, co zobaczyłem podczas mojej wizyty. Wasi uczniowie są bardzo zaangażowani i entuzjastycznie podchodzą do nauki. Również bardzo gościnnie zostałem przyjęty przez Waszych nauczycieli, którzy okazali mi bardzo dużo serdeczności. Wiele dowiedziałem się o edukacji w Polsce, co pomoże mi w pracy z moimi uczniami w Anglii. Mam nadzieję, że moja wizyta zapoczątkuje ekscytującą współpracę pomiędzy naszymi szkołami.

Zbigniew Stachurski


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information