Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Staże zawodowe 2016

 

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszyły kolejne etapy projektu, będącego efektem współpracy Powiatu Ostrowskiego z Hildburghäuser Bildungszentrum e.V. oraz z Berufsbildungs- und Technolgiezentrum Rohr-Kloster, a także z The Training Partnership Ltd i ponadto z Europa Training (UK) Ltd. Projekt nosi nazwę "Europejskie mobilności edukacyjne uczniów szkół Powiatu Ostrowskiego". Przyszli mechatronicy, elektronicy, technicy energetyki odnawialnej i informatycy znów zawitali w urokliwych miejscowościach, w których placówki partnerskie dysponują nowoczesną bazą szkoleniową oraz bardzo dobrze przygotowaną i kompetentną kadrą. 
Te warunki umożliwią beneficjentom przede wszystkim rozwój osobisty - nasi uczniowie w trakcie dwutygodniowych staży podnieśli swoje umiejętności zawodowe - dzięki pracy w organizacjach partnerskich, zwiększyli swoje kompetencje językowe za sprawą kontaktów z obcokrajowcami w pracy, w miejscu zamieszkania, instytucjach usługowych i kulturalnych, a także zyskali wiedzę o kulturze społeczności, w obrębie której funkcjonowali.  
Wszyscy wrócili wielce usatysfakcjonowani nie tylko zdobytymi umiejętnościami, ale przede wszystkim wiedzą o sobie samych - dziś uczniowie ZST, uczestnicy staży europejskich, są przekonani, że poradzą sobie w każdej trudnej sytuacji życiowej, a Europa nie jest wcale taka straszna - przeciwnie - i uczniom ZAPu ma wiele do zaoferowania. Pobyt za granicą w ramach stażu oznacza zatem poszerzenie możliwości i szans życiowych młodych ludzi. To, gdzie zechcą pracować, będzie zależało wyłącznie od ich chęci, bo uzyskane dokumenty Europass Mobilność przez wszystkich uczestników umozliwią beneficjentom stażu podejmowanie zatrudnienia w wielu krajach Europy, co do której właśnie się upewnili, że jest niezwykle przyjazna przedstawicielom różnych kultur. Polakom również bardzo sprzyja. 

Projekt  otrzymał dofinansowanie z funduszy UE


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information