Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Staże zawodowe 2016

 

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszyły kolejne etapy projektu, będącego efektem współpracy Powiatu Ostrowskiego z Hildburghäuser Bildungszentrum e.V. oraz z Berufsbildungs- und Technolgiezentrum Rohr-Kloster, a także z The Training Partnership Ltd i ponadto z Europa Training (UK) Ltd. Projekt nosi nazwę "Europejskie mobilności edukacyjne uczniów szkół Powiatu Ostrowskiego". Przyszli mechatronicy, elektronicy, technicy energetyki odnawialnej i informatycy znów zawitali w urokliwych miejscowościach, w których placówki partnerskie dysponują nowoczesną bazą szkoleniową oraz bardzo dobrze przygotowaną i kompetentną kadrą. 
Te warunki umożliwią beneficjentom przede wszystkim rozwój osobisty - nasi uczniowie w trakcie dwutygodniowych staży podnieśli swoje umiejętności zawodowe - dzięki pracy w organizacjach partnerskich, zwiększyli swoje kompetencje językowe za sprawą kontaktów z obcokrajowcami w pracy, w miejscu zamieszkania, instytucjach usługowych i kulturalnych, a także zyskali wiedzę o kulturze społeczności, w obrębie której funkcjonowali.  
Wszyscy wrócili wielce usatysfakcjonowani nie tylko zdobytymi umiejętnościami, ale przede wszystkim wiedzą o sobie samych - dziś uczniowie ZST, uczestnicy staży europejskich, są przekonani, że poradzą sobie w każdej trudnej sytuacji życiowej, a Europa nie jest wcale taka straszna - przeciwnie - i uczniom ZAPu ma wiele do zaoferowania. Pobyt za granicą w ramach stażu oznacza zatem poszerzenie możliwości i szans życiowych młodych ludzi. To, gdzie zechcą pracować, będzie zależało wyłącznie od ich chęci, bo uzyskane dokumenty Europass Mobilność przez wszystkich uczestników umozliwią beneficjentom stażu podejmowanie zatrudnienia w wielu krajach Europy, co do której właśnie się upewnili, że jest niezwykle przyjazna przedstawicielom różnych kultur. Polakom również bardzo sprzyja. 

Projekt  otrzymał dofinansowanie z funduszy UE


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information