Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Stypendium Marszałka Nabór wniosków o Stypendium Marszałka Województwa...
ZAPowicze razem Najbardziej wyczekane rozpoczęcie roku szkolnego...
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Wieczór poetycki

Na co dzień zabiegani, nie mamy czasu przystanąć, by zastanowić się – choć chwilę – nad naszym ziemskim bytowaniem, które da się zamknąć w słowa: „Ja minę, ty miniesz, on minie”. Ta fraza stanowi myśl przewodnią corocznych spotkań poetyckich, organizowanych przez panie: Lidię Więcek, Renatę Kołodziej, Beatę Durę i Dominikę Sadowską.

Takie spotkania stanowią świetną okazję do refleksyjnej zadumy, a ona nachodzi człowieka nie w każdym przecież momencie. Chwila na kontemplację bywa… ulotna i trzeba o nią z tkliwością zadbać – o jej atmosferę, piękne drobiazgi, nastrój… Wyrażone słowem intymne zamyślenia poetów budują naszą wrażliwość… dlatego – choć na co dzień udajemy twardych – chętnie nastawiamy ucha… Tak też uczynili uczestnicy tego spektaklu, który miał miejsce 25 października 2016 r. – jak zawsze – w „30-tce”… Słowu mówionemu towarzyszyło – śpiewane, milczeniu – muzyka, zadumie – światło świec… Mijamy… i przemijamy… to ludzkie przeznaczenie, ale ludzką powinnością jest też pamięć o tej prawidłowości… i o tych, którzy już przeminęli. Dziękujemy tym wszystkim, którzy znajdują w sobie siłę, by nas zatrzymać w biegu – Paniom, ale także wykonawcom: Magdzie Talarczyk, Adrianie Ratajek, Oldze Nowackiej, Kacprowi Rachucie, Mikołajowi Wojtczakowi i Patrykowi Stasiakowi, Mikołajowi Rodkiewiczowi, Dominikowi Banachowi, Hubertowi Wojciechowskiemu, Konradowi Sikorze i pięknie wydobywającemu z saksofonu prawdziwie pieszczotliwe dźwięki – Jakubowi Szymankiewiczowi. Przygotowane przez nich refleksyjne utwory poetyckie, nastrojowe piosenki, które były utrzymane w „jesiennym” klimacie – skłaniały do zadumy nad ulotnością i sensem życia. I do pamięci…

Magdalena Wojtasz


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information