Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Wieczór poetycki

Na co dzień zabiegani, nie mamy czasu przystanąć, by zastanowić się – choć chwilę – nad naszym ziemskim bytowaniem, które da się zamknąć w słowa: „Ja minę, ty miniesz, on minie”. Ta fraza stanowi myśl przewodnią corocznych spotkań poetyckich, organizowanych przez panie: Lidię Więcek, Renatę Kołodziej, Beatę Durę i Dominikę Sadowską.

Takie spotkania stanowią świetną okazję do refleksyjnej zadumy, a ona nachodzi człowieka nie w każdym przecież momencie. Chwila na kontemplację bywa… ulotna i trzeba o nią z tkliwością zadbać – o jej atmosferę, piękne drobiazgi, nastrój… Wyrażone słowem intymne zamyślenia poetów budują naszą wrażliwość… dlatego – choć na co dzień udajemy twardych – chętnie nastawiamy ucha… Tak też uczynili uczestnicy tego spektaklu, który miał miejsce 25 października 2016 r. – jak zawsze – w „30-tce”… Słowu mówionemu towarzyszyło – śpiewane, milczeniu – muzyka, zadumie – światło świec… Mijamy… i przemijamy… to ludzkie przeznaczenie, ale ludzką powinnością jest też pamięć o tej prawidłowości… i o tych, którzy już przeminęli. Dziękujemy tym wszystkim, którzy znajdują w sobie siłę, by nas zatrzymać w biegu – Paniom, ale także wykonawcom: Magdzie Talarczyk, Adrianie Ratajek, Oldze Nowackiej, Kacprowi Rachucie, Mikołajowi Wojtczakowi i Patrykowi Stasiakowi, Mikołajowi Rodkiewiczowi, Dominikowi Banachowi, Hubertowi Wojciechowskiemu, Konradowi Sikorze i pięknie wydobywającemu z saksofonu prawdziwie pieszczotliwe dźwięki – Jakubowi Szymankiewiczowi. Przygotowane przez nich refleksyjne utwory poetyckie, nastrojowe piosenki, które były utrzymane w „jesiennym” klimacie – skłaniały do zadumy nad ulotnością i sensem życia. I do pamięci…

Magdalena Wojtasz


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information