Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

BM SLAM Stal... u nas!

Bardzo sobie cenimy to, że bardzo nas cenią nasi byli uczniowie - ZAPsolwenci..., a kiedy jeszcze robią coś dla szkoły - osiągamy wszyscy stan zwany euforią.
Tak też było we wtorek i środę. 29 listopada przybył do naszej szkoły zeszłoroczny zaledwie maturzysta, technik informatyk - Patryk Pankowiak, który dziś realizuje swoje pasje, pracując dla rozmaitych mediów, np. ostrowwlkp.info, SportoweFakty.pl, SPORT4FANS, gdzie pełni funkcję redaktora sportowego. Ale jest także media managerem w: BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski. I z tym właśnie zatrudnieniem łączy się nasza opowieść.
Patryk, będąc menadżerem ostrowskich graczy, wie, jak wielką frajdę młodym fanom koszykówki sprawiają spotkania z zawodnikami legendarnej Stalówki. Dlatego, nie czekając na nasze błagalne prośby, sam wystąpił z propozycją ZAProszenia do swojej szkoły intrygujących osobowości. Pierwszego dnia zawitał tu więc sam nasz bohater wraz z panami Porterem Troupem i Aaronem Johnsonem. Koszykarze przeprowadzili w klasach Ii2 i Im2 lekcję języka angielskiego, będącą w istocie wywiadem z piłkarzami. Lekcja była arcyciekawa, bo dotyczyła wszelkich niemal dziedzin: pracy i warunków życia w Nowym Jorku i Chicago, bo stamtąd pochodzili nasi goście. Rozmawiano o dyskryminacji i rasizmie, o koszykówce - rzecz jasna, o wyborach prezydenckich i Donaldzie Trumpie, o jedzeniu, o pieniądzach, o kontraktach i życiu w innych krajach europejskich. Wreszcie o Polsce i Ostrowie, i o Stali... jak gdyby czas nie płynął... Rozmowom nie było końca, tym bardziej, że rozmówcy przesympatyczni...
Następnego dnia Patryk przywiódł nam z kolei Shawna Kinga i Mateusza Zębskiego. Tym razem panowie przeprowadzili lekcję wychowania fizycznego... czyli rozegrali z ZAPianami mecz. Nie będziemy się tu rozwodzić nad wielkością frajdy, jaką sprawili koszykarze ZAPianom, dość powiedzieć, że do sali trafili nawet ci, którzy już nie pamiętali, jak ona wygląda. :D
Na zakończenie tych niezwykle ciekawych, owocnych i - co tu dużo mówić - przemiłych wizyt - zawodnicy BM SLAM Stal wręczyli nam piłkę do koszykówki z podpisami wszystkich członków drużyny. A my przekażemy ją szkolnemu sztabowi WOŚP... Ale fajny prezent :)
Magdalena Wojtasz
 
1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information