Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

BM SLAM Stal... u nas!

Bardzo sobie cenimy to, że bardzo nas cenią nasi byli uczniowie - ZAPsolwenci..., a kiedy jeszcze robią coś dla szkoły - osiągamy wszyscy stan zwany euforią.
Tak też było we wtorek i środę. 29 listopada przybył do naszej szkoły zeszłoroczny zaledwie maturzysta, technik informatyk - Patryk Pankowiak, który dziś realizuje swoje pasje, pracując dla rozmaitych mediów, np. ostrowwlkp.info, SportoweFakty.pl, SPORT4FANS, gdzie pełni funkcję redaktora sportowego. Ale jest także media managerem w: BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski. I z tym właśnie zatrudnieniem łączy się nasza opowieść.
Patryk, będąc menadżerem ostrowskich graczy, wie, jak wielką frajdę młodym fanom koszykówki sprawiają spotkania z zawodnikami legendarnej Stalówki. Dlatego, nie czekając na nasze błagalne prośby, sam wystąpił z propozycją ZAProszenia do swojej szkoły intrygujących osobowości. Pierwszego dnia zawitał tu więc sam nasz bohater wraz z panami Porterem Troupem i Aaronem Johnsonem. Koszykarze przeprowadzili w klasach Ii2 i Im2 lekcję języka angielskiego, będącą w istocie wywiadem z piłkarzami. Lekcja była arcyciekawa, bo dotyczyła wszelkich niemal dziedzin: pracy i warunków życia w Nowym Jorku i Chicago, bo stamtąd pochodzili nasi goście. Rozmawiano o dyskryminacji i rasizmie, o koszykówce - rzecz jasna, o wyborach prezydenckich i Donaldzie Trumpie, o jedzeniu, o pieniądzach, o kontraktach i życiu w innych krajach europejskich. Wreszcie o Polsce i Ostrowie, i o Stali... jak gdyby czas nie płynął... Rozmowom nie było końca, tym bardziej, że rozmówcy przesympatyczni...
Następnego dnia Patryk przywiódł nam z kolei Shawna Kinga i Mateusza Zębskiego. Tym razem panowie przeprowadzili lekcję wychowania fizycznego... czyli rozegrali z ZAPianami mecz. Nie będziemy się tu rozwodzić nad wielkością frajdy, jaką sprawili koszykarze ZAPianom, dość powiedzieć, że do sali trafili nawet ci, którzy już nie pamiętali, jak ona wygląda. :D
Na zakończenie tych niezwykle ciekawych, owocnych i - co tu dużo mówić - przemiłych wizyt - zawodnicy BM SLAM Stal wręczyli nam piłkę do koszykówki z podpisami wszystkich członków drużyny. A my przekażemy ją szkolnemu sztabowi WOŚP... Ale fajny prezent :)
Magdalena Wojtasz
 
1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information