Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...
Zajęcia wyjazdowe energetyków We wrześniu, jak co roku klasy energetyki odnawialnej...
Berlin, Berlin… ich hab dich lieb! Druga tura szkolenia w ramach programu Erasmus+...
STYPENDIUM MARSZAŁKA 2019 KOMUNIKAT W SPRAWIE STYPENDIUM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA...
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Toruńskie impresje

 

Uczniowie klasy 1I1 i 1I2 pozazdrościli swoim starszym kolegom informatykom wyjazdu do Zakopanego i wybrali się dzień po Mikołajkach na znacznie krótszą, ale równie cudowną wycieczkę do Planetarium w Toruniu.

Nieco zaspani, bo pora była wczesna, wyruszyli na spotkanie z gwiazdami. Po drodze zatrzymali się w Inowrocławiu, gdzie mroźnym przedpołudniem spacerowali po ponadstuletnim Parku Zdrojowym. Podziwiali tężnie solankowe, które zachwycają swoją konstrukcją i stanowią naturalne inhalatorium, mające dobroczynny wpływ na zdrowie. Niestety, nie udało im się wejść na taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Parku Solankowego i miasta. Ale w ramach rekompensaty odwiedzili pijalnię wód i skosztowali odrobinę leczniczej wody. Niewątpliwie ciekawostką pijalni jest jedyny na świecie pomnik uroczej starszej pani – Teściowej, z którą chętnie wszyscy robili sobie zdjęcia.

Po spacerze inowrocławskim parkiem czekała na wycieczkowiczów kolejna przechadzka. Tym razem mieli okazję przekonać się, że nie bez powodu Toruń określany jest miastem, w którym gotyk jest na dotyk. Malowniczo położone nad Wisłą Stare Miasto, klimatyczne kamienice i brukowane uliczki zachęcały do spaceru (w przeciwieństwie do pogody, która zapraszała raczej na gorącą herbatkę z cytryną). Mimo chłodu wędrowcom udało się zobaczyć Krzywą Wieżę, dom Kopernika, Katedrę św. Janów Chrzciciela i Ewangelisty, wejść na wieżę i podziwiać dzwon Tuba Day, zwiedzić Rynek Staromiejski, ruiny Zamku Krzyżackiego oraz Rynek Nowomiejski i Gospodę „Pod Modrym Fartuchem”, gdzie gościł sam Napoleon.

Po cudownej lekcji historii i kultury przyszła pora na fizykę. Zziębnięci, ale zadowoleni pierwszoklasiści udali się do Planetarium. Czekał tam na nich nastrojowy seans: „Gwiazda Betlejemska”, który stanowił próbę połączenia wiary, tradycji i nauki. Wieczorem zwiedzający mieli czas na zakup pierników i podziwianie świątecznej iluminacji, sprawiającej wrażenie, że czas się zatrzymał. Na koniec wszyscy spotkali się „Pod Kopernikiem”, gdzie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Anna Mrowińska


  

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information