Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Toruńskie impresje

 

Uczniowie klasy 1I1 i 1I2 pozazdrościli swoim starszym kolegom informatykom wyjazdu do Zakopanego i wybrali się dzień po Mikołajkach na znacznie krótszą, ale równie cudowną wycieczkę do Planetarium w Toruniu.

Nieco zaspani, bo pora była wczesna, wyruszyli na spotkanie z gwiazdami. Po drodze zatrzymali się w Inowrocławiu, gdzie mroźnym przedpołudniem spacerowali po ponadstuletnim Parku Zdrojowym. Podziwiali tężnie solankowe, które zachwycają swoją konstrukcją i stanowią naturalne inhalatorium, mające dobroczynny wpływ na zdrowie. Niestety, nie udało im się wejść na taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Parku Solankowego i miasta. Ale w ramach rekompensaty odwiedzili pijalnię wód i skosztowali odrobinę leczniczej wody. Niewątpliwie ciekawostką pijalni jest jedyny na świecie pomnik uroczej starszej pani – Teściowej, z którą chętnie wszyscy robili sobie zdjęcia.

Po spacerze inowrocławskim parkiem czekała na wycieczkowiczów kolejna przechadzka. Tym razem mieli okazję przekonać się, że nie bez powodu Toruń określany jest miastem, w którym gotyk jest na dotyk. Malowniczo położone nad Wisłą Stare Miasto, klimatyczne kamienice i brukowane uliczki zachęcały do spaceru (w przeciwieństwie do pogody, która zapraszała raczej na gorącą herbatkę z cytryną). Mimo chłodu wędrowcom udało się zobaczyć Krzywą Wieżę, dom Kopernika, Katedrę św. Janów Chrzciciela i Ewangelisty, wejść na wieżę i podziwiać dzwon Tuba Day, zwiedzić Rynek Staromiejski, ruiny Zamku Krzyżackiego oraz Rynek Nowomiejski i Gospodę „Pod Modrym Fartuchem”, gdzie gościł sam Napoleon.

Po cudownej lekcji historii i kultury przyszła pora na fizykę. Zziębnięci, ale zadowoleni pierwszoklasiści udali się do Planetarium. Czekał tam na nich nastrojowy seans: „Gwiazda Betlejemska”, który stanowił próbę połączenia wiary, tradycji i nauki. Wieczorem zwiedzający mieli czas na zakup pierników i podziwianie świątecznej iluminacji, sprawiającej wrażenie, że czas się zatrzymał. Na koniec wszyscy spotkali się „Pod Kopernikiem”, gdzie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Anna Mrowińska


  

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information