Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...
Zajęcia wyjazdowe energetyków We wrześniu, jak co roku klasy energetyki odnawialnej...
Berlin, Berlin… ich hab dich lieb! Druga tura szkolenia w ramach programu Erasmus+...
STYPENDIUM MARSZAŁKA 2019 KOMUNIKAT W SPRAWIE STYPENDIUM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA...
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

NASA i muzeum TECHNIKI

2m1 - ta sam klasa, która brała udział w konkursie łazików marsjańskich - zdecydowała się na kontynuację swoich zainteresowań. Toteż, kiedy w mediach pojawiły się informacje, na temat wystawy, organizowanej przez NASA, młodzi mechatronicy natychmiast ruszyli do stolicy.

Deszcz, marznąca mżawka... wiatry.... nie! to nie może zniechęcić ZAPian - podążali w kierunku wystawy ochoczo, by z zapałem przemierzać kolejne części ekspozycji. Nie wszystko, co działo się pod dachem gmachu przy ulicy Mińskiej podobało się bezkrytycznie wycieczkowiczom. Ale rozmach, wielość eksponatów, historia podboju kosmosu, którą można było oglądać z bliska - to wszystko robiło oooogromne wrażenie. I pewnie usatysfakcjonowało jakoś tam podróżników... ale mieli przed sobą jeszcze jedną wystawę... Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki powitało zwiedzających przeraźliwie przygnębiającym komunikatem o spodziewanym zamknięciu tej szacownej instytucji...

Według pracowników muzeum, za moment trzeba będzie opuścić Pałac i nikt nie wie, co się stanie z 15 tysiącami obiektów, a wśród nich - prawdziwe perełki historii techniki: pierwsze rowery, samochody, motocykle, komputery, radia i wiele innych - w zasadzie niepoliczalnych eksponatów. Każdy "normalny" technik czuje gorycz, niesmak, rozczarowanie, bezsilność... Dorobek tylu pokoleń Polaków, myśl techniczna naszych przodków... zostaną bezpowrotnie stracone. I niestety - ponieważ zbiory mają prywatnego właściciela - nic nie można w tej sprawie zrobić... Fajna wycieczka... szkoda, że tak smutno zakończona.

Magdalena Wojtasz


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information