Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

NASA i muzeum TECHNIKI

2m1 - ta sam klasa, która brała udział w konkursie łazików marsjańskich - zdecydowała się na kontynuację swoich zainteresowań. Toteż, kiedy w mediach pojawiły się informacje, na temat wystawy, organizowanej przez NASA, młodzi mechatronicy natychmiast ruszyli do stolicy.

Deszcz, marznąca mżawka... wiatry.... nie! to nie może zniechęcić ZAPian - podążali w kierunku wystawy ochoczo, by z zapałem przemierzać kolejne części ekspozycji. Nie wszystko, co działo się pod dachem gmachu przy ulicy Mińskiej podobało się bezkrytycznie wycieczkowiczom. Ale rozmach, wielość eksponatów, historia podboju kosmosu, którą można było oglądać z bliska - to wszystko robiło oooogromne wrażenie. I pewnie usatysfakcjonowało jakoś tam podróżników... ale mieli przed sobą jeszcze jedną wystawę... Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki powitało zwiedzających przeraźliwie przygnębiającym komunikatem o spodziewanym zamknięciu tej szacownej instytucji...

Według pracowników muzeum, za moment trzeba będzie opuścić Pałac i nikt nie wie, co się stanie z 15 tysiącami obiektów, a wśród nich - prawdziwe perełki historii techniki: pierwsze rowery, samochody, motocykle, komputery, radia i wiele innych - w zasadzie niepoliczalnych eksponatów. Każdy "normalny" technik czuje gorycz, niesmak, rozczarowanie, bezsilność... Dorobek tylu pokoleń Polaków, myśl techniczna naszych przodków... zostaną bezpowrotnie stracone. I niestety - ponieważ zbiory mają prywatnego właściciela - nic nie można w tej sprawie zrobić... Fajna wycieczka... szkoda, że tak smutno zakończona.

Magdalena Wojtasz


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information