Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

WYDAJE NAM SIĘ, ŻE WSPÓLNIE WIĘCEJ MOŻEMY...

Czas świąt... no cóż - to (że tak się podeprę truizmem) pora wyjątkowo niezwykła. Dla nas, w ZAPie, owo określenie czasu nabiera absolutnie (tak, tak - Absolut ma tu wiele do rzeczy) nowego znaczenia

Kiedyś, przed samymi świętami Bożego Narodzenia zgłosiła się do nas pewna pani z prośbą o pomoc i wówczas kilka klas, zamiast wymieniać się prezentami, wszystkie pieniądze przeznaczone na zakup podarków oddały na kupno węgla, a mąż jednej z pań uczących w naszej szkole, przywiózł osobiście ten opał do domu potrzebujących... Jakoś wówczas zaczęło nam się wydawać, że wspólnie więcej możemy...

I okazało się, że mamy rację. Boiska, zbiórka na Michalinkę, nakrętki dla Hani, góra grosza, jedzenie dla psów ze schroniska... a to przecież nie wszystko, czego dokonaliśmy w tym roku szkolnym wspólnym wysiłkiem... A tuż przed świętami... kolejne prośby...

Na przykład ze Staruszkowa, czyli schroniska dla porzuconych, starych psów. Dla nich zbieraliśmy wyłącznie mokrą karmę, bo weterani psich wojen już bezzębni - twardego nie pogryzą... Udało się! 66 puszek o łącznej wadze 52,8 kg powędrowało do 41 stareńkich psów i 3 równie wiekowych kotów...

Na przykład od dobroczyńców małej Hani - tym razem prośba o wsparcie finansowe, które można by przeznaczyć na rehabilitację dziewczynki... Udało się! 730 zł powędrowało do chorego dziecka...

Na przykład od dziewczynek z 2i2, którym nie dawało spokoju przekonanie o samotności pensjonariuszy z ostrowskiego Domu Pomocy Społecznej... Namówiły ze dwadzieścia osób i zorganizowały dla seniorów minikoncert kolęd. Śpiewali wszyscy - starsi i młodsi, wtórował im ciepłym głosem saksofon, nucił keyboard, wdzięcznym głosem towarzyszyła gitara... o samotności nie mogło być mowy - tym bardziej, że młodzi ludzie udali się do każdego mieszkańca z życzeniami i... na pogawędkę... Udało się! Starsi państwo byli bardzo zadowoleni z ZAPowiczów... bo to miłe uczucie - wiedzieć, że komuś na nas zależy...

Na przykład z Domu Samotnej Matki w Odolanowie... prośba o jakąkolwiek pomoc... bo potrzeb jest tak wiele... a przy tym jeszcze młode mamy zmagać się muszą z tysiącem problemów i lękami o własne dzieci... Udało się! Przedstawiciele ZApu powieźli do Odolanowa dary za 530 zł...

Na przykład od wychowawczyni jednej z klas maturalnych... prośba o wsparcie dla jej wychowanka, który znalazł się w bardzo trudnej życiowej sytuacji... Udało się! Koledzy z klasy, ale także ze szkoły... w zasadzie nie wiedząc dla kogo, nie oczekując żadnych niepytajników ani innych podziękowań... podarowali (w imię zwykłej ZAPowskiej solidarności, cenniejszej niż złoto całej Ziemi) 4 tysiące złotych. I jedzenie, i chemię gospodarczą, i... serce... Udało się! Ktoś dowiedział się, że nie jest sam...

MOI KOCHANI! UDAŁO SIĘ!!! UDAŁO NAM SIĘ COŚ NIEZWYKŁEGO - W MURACH JEDNEJ ZWYKŁEJ SZKOŁY ZGROMADZIĆ TYLU LUDZI O WIELKICH SERCACH. CZUJĘ SIĘ SZCZEGÓLNIE WYRÓŻNIONA, ŻE MOGĘ TU PRACOWAĆ... ALEŻ MI SIĘ UDAŁO!!!

Ach - to jeszcze nam wszystkim - UDANEGO Nowego Roku... oby nam się ... dalej tak UDAWAŁO!

Magdalena Wojtasz


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information