Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Ze sztuką w nowy rok

Trzeba wiedzieć, jak dobrze zacząć rok – ze sztuką! Grupa jedenastu zapowiczów pod opieką pani Katarzyny Strzelkowskiej pojechała 17 stycznia do Wrocławia, aby sprawdzić, co Europejska Stolica Kultury roku 2016 ma do zaoferowania w roku 2017. Mając tylko jeden dzień do dyspozycji, dokonano trudnego wyboru: Pawilon Czterech Kopuł, Wro ART i Muzeum „Pana Tadeusza”.
 
Zobaczyć prace Warhola – bezcenne. Wystawa Letnia rezydencja. Kolekcja Marxa gościnnie we Wrocławiu zachwyciła różnorodnością technik i kierunków reprezentowanych przez około 50 prac stworzonych między innymi przez Warhola, Rauschenberga, Beuysa. 
Pawilon Czterech Kopuł to przede wszystkim wystawa stała jednej z największych w kraju kolekcji polskiej sztuki współczesnej, której historia sięga lat sześćdziesiątych XX w. Spragnieni wrażeń  zapianie podziwiali obrazy, rzeźby i instalacje, o których uczyli się na lekcjach WOK-u i języka polskiego. Magdalena Abakanowicz, Stanisław Fijałkowski, Władysław Hasior, Tadeusz Kantor, Katarzyna Kozyra, Zdzisław Beksiński – to tylko kilka nazwisk, które pojawiały się w dyskusjach. 
Kolejnym przystankiem w poznawaniu sztuki współczesnej było Centrum Sztuki WRO koncentrujące się na mediach i komunikacji. Interakcje z grami stworzonymi przez grupę artystyczną //////////fur//// (Volker Morawe i Tilman Reiff) skłaniały do refleksji, ale dały też dużo zabawy. Gra komputerowa, która boleśnie karci za popełnione błędy, labirynt sterowany śpiewem, symulator giełdowy oraz koncertowy, maszyna do generowania przemówień - pozwoliły na bezpośrednie doświadczanie sztuki. Kolejna ciekawa wystawa to Not To Be Seen Przemysława Jasielskiego i Rainera Prohaski. Tym razem zapowicze weszli do pracowni artystów i mogli prześledzić etapy powstawania ekspozycji, która zostanie udostępniona w marcu. Projekt technologiczny, ponieważ Rainer Prohaska ma również wykształcenie techniczne i jego prace pokazują, że sztuka i technika mają wiele wspólnego.
Ostatnim miejscem, które odwiedzili zapianie, było Muzeum „Pana Tadeusza”, w którym można zobaczyć rękopis naszej epopei narodowej oraz poczuć ducha epoki. Miejsce przyjazne, zapraszające do samodzielnego poznawania i odkrywania.
Powiązana wystawa  Misja: Polska opowiadała o losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego. Czasy II wojny światowej, stalinizmu i późniejsze  to – jak w „Panu Tadeuszu” - marzenia o wolnej Polsce i pielęgnowanie tradycji.
 
Wrocławiu, my wrócimy - ten rok dopiero się zaczął!
Katarzyna Strzelkowska
1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information