Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...
Peregrynacja Pierwszą grupą w tym roku, która odbyła staże w...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Ze sztuką w nowy rok

Trzeba wiedzieć, jak dobrze zacząć rok – ze sztuką! Grupa jedenastu zapowiczów pod opieką pani Katarzyny Strzelkowskiej pojechała 17 stycznia do Wrocławia, aby sprawdzić, co Europejska Stolica Kultury roku 2016 ma do zaoferowania w roku 2017. Mając tylko jeden dzień do dyspozycji, dokonano trudnego wyboru: Pawilon Czterech Kopuł, Wro ART i Muzeum „Pana Tadeusza”.
 
Zobaczyć prace Warhola – bezcenne. Wystawa Letnia rezydencja. Kolekcja Marxa gościnnie we Wrocławiu zachwyciła różnorodnością technik i kierunków reprezentowanych przez około 50 prac stworzonych między innymi przez Warhola, Rauschenberga, Beuysa. 
Pawilon Czterech Kopuł to przede wszystkim wystawa stała jednej z największych w kraju kolekcji polskiej sztuki współczesnej, której historia sięga lat sześćdziesiątych XX w. Spragnieni wrażeń  zapianie podziwiali obrazy, rzeźby i instalacje, o których uczyli się na lekcjach WOK-u i języka polskiego. Magdalena Abakanowicz, Stanisław Fijałkowski, Władysław Hasior, Tadeusz Kantor, Katarzyna Kozyra, Zdzisław Beksiński – to tylko kilka nazwisk, które pojawiały się w dyskusjach. 
Kolejnym przystankiem w poznawaniu sztuki współczesnej było Centrum Sztuki WRO koncentrujące się na mediach i komunikacji. Interakcje z grami stworzonymi przez grupę artystyczną //////////fur//// (Volker Morawe i Tilman Reiff) skłaniały do refleksji, ale dały też dużo zabawy. Gra komputerowa, która boleśnie karci za popełnione błędy, labirynt sterowany śpiewem, symulator giełdowy oraz koncertowy, maszyna do generowania przemówień - pozwoliły na bezpośrednie doświadczanie sztuki. Kolejna ciekawa wystawa to Not To Be Seen Przemysława Jasielskiego i Rainera Prohaski. Tym razem zapowicze weszli do pracowni artystów i mogli prześledzić etapy powstawania ekspozycji, która zostanie udostępniona w marcu. Projekt technologiczny, ponieważ Rainer Prohaska ma również wykształcenie techniczne i jego prace pokazują, że sztuka i technika mają wiele wspólnego.
Ostatnim miejscem, które odwiedzili zapianie, było Muzeum „Pana Tadeusza”, w którym można zobaczyć rękopis naszej epopei narodowej oraz poczuć ducha epoki. Miejsce przyjazne, zapraszające do samodzielnego poznawania i odkrywania.
Powiązana wystawa  Misja: Polska opowiadała o losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego. Czasy II wojny światowej, stalinizmu i późniejsze  to – jak w „Panu Tadeuszu” - marzenia o wolnej Polsce i pielęgnowanie tradycji.
 
Wrocławiu, my wrócimy - ten rok dopiero się zaczął!
Katarzyna Strzelkowska
1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information