Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Znowu bliżej świata...

W naszej szkole znów gościmy ciekawych ludzi! I ponownie za sprawą  organizacji AIESEC! W tym roku bawią u nas dwie wspaniałe dziewczyny.  Qinyi Tan na co dzień studiuje filologię chińską w Nanjing Normal University w Chinach. Interesują ją także kultura i tradycje. Dzięki temu postrzegana jest jako kompetentny i rzetelny wolontariusz programu AIESEC.

Hane (Hyuiin) Jun pochodzi z Kanady, gdzie studiuje finanse i rachunkowość, a swoje doświadczenie zdobywała poprzez pracę z dziećmi i studentami.

W ramach programu Next Step, dziewczyny prowadzą zajęcia w języku angielskim, których celem jest wzbudzenie w młodych ludziach chęci rozwoju osobistego i dalszego kształcenia się. Dzięki udziałowi w takich zajęciach uczeń uczy się samodzielnego podejmowania decyzji, ale także poszukiwania odpowiednich dróg rozwoju osobistego i zawodowego.

W tym roku tematem przewodnim stało się bezpieczeństwo w sieci. Obecnie bowiem sztuką jest rozsądne korzystanie z cyberprzestrzeni. Pewnie dlatego już od 2004 roku obchodzony jest, w pierwszej połowie lutego, Dzień Bezpiecznego Internetu. Pojawił się więc aktualny, ciekawy i ważny temat do rozmów, tym razem w języku angielskim.

Uczniowie wraz z ich gośćmi wzięli pod lupę takie pojęcia jak phishing, cyberstalking, wyłudzanie informacji czy szkodliwe oprogramowanie. Poufne informacje są często związane z dobrem osobistym (np.  rachunkami bankowymi) oraz prywatnością i mogą stanowić zagrożenia dla czyjegoś  bezpieczeństwa. Nieautoryzowany dostęp i wykorzystanie prywatnych informacji mogą spowodować w konsekwencji choćby kradzież tożsamości, czy grabież mienia, wyłudzenia  osobistej własności, a nie tylko danych osobowych. Z kolei cyberstalking polega na korzystaniu z Internetu w celu nękania (osoby, grupy osób lub organizacji). Może ona obejmować przygotowywanie fałszywych oskarżeń lub stwierdzenie fałszywego faktu (zniesławienia), monitoringu, gróźb, kradzieży tożsamości i innych. 

Dziewczyny uświadamiały ZAPowiczów, na czym polegają malware i spyware. To złośliwe oprogramowanie stwarzające pozory legalnego software'u, ale przeznaczone do zbierania i przekazywania poufnych informacji, takich jak hasła, bez zgody lub wiedzy użytkownika. Często są one dystrybuowane za pośrednictwem poczty elektronicznej, w oprogramowaniu i plikach z nieoficjalnych miejsc.

Rozwój Internetu doprowadził do wielu ważnych usług dostępnych dla każdego z użytkowników. Jedną z tych ważnych usług jest komunikacja cyfrowa. Niestety,  umożliwiła ona również komunikację ze złośliwymi użytkownikami. Choć hejterzy często korzystają z Internetu dla osobistych korzyści, to ich działanie nie jest ograniczone do finansowych czy materialnych korzyści. Jest to szczególnie problemem dla rodziców i dzieci, ponieważ dzieci często są celem tych cyberprzestępców. Dzisiaj młodzi ludzie są oszołomieni nieskończonymi możliwościami, jakie daje im Internet, ale często zapominają o najważniejszym:  „TO TY DECYDUJESZ O SOBIE W SIECI!” Ta myśl stała się przewodnim hasłem zajęć, bo mimo różnic cywilizacyjnych okazała się tym, co łączyło wszystkich uczestników AIESECowych spotkań kulturowych.

https://goo.gl/photos/Lt7dCLWmLtSLQz6X7

https://goo.gl/photos/vtvXhEJPsScYWpeC7

https://goo.gl/photos/PqNofdydHcAJs6fg9

https://goo.gl/photos/vYpXcVwPg7827RCT6


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information