Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Znowu bliżej świata...

W naszej szkole znów gościmy ciekawych ludzi! I ponownie za sprawą  organizacji AIESEC! W tym roku bawią u nas dwie wspaniałe dziewczyny.  Qinyi Tan na co dzień studiuje filologię chińską w Nanjing Normal University w Chinach. Interesują ją także kultura i tradycje. Dzięki temu postrzegana jest jako kompetentny i rzetelny wolontariusz programu AIESEC.

Hane (Hyuiin) Jun pochodzi z Kanady, gdzie studiuje finanse i rachunkowość, a swoje doświadczenie zdobywała poprzez pracę z dziećmi i studentami.

W ramach programu Next Step, dziewczyny prowadzą zajęcia w języku angielskim, których celem jest wzbudzenie w młodych ludziach chęci rozwoju osobistego i dalszego kształcenia się. Dzięki udziałowi w takich zajęciach uczeń uczy się samodzielnego podejmowania decyzji, ale także poszukiwania odpowiednich dróg rozwoju osobistego i zawodowego.

W tym roku tematem przewodnim stało się bezpieczeństwo w sieci. Obecnie bowiem sztuką jest rozsądne korzystanie z cyberprzestrzeni. Pewnie dlatego już od 2004 roku obchodzony jest, w pierwszej połowie lutego, Dzień Bezpiecznego Internetu. Pojawił się więc aktualny, ciekawy i ważny temat do rozmów, tym razem w języku angielskim.

Uczniowie wraz z ich gośćmi wzięli pod lupę takie pojęcia jak phishing, cyberstalking, wyłudzanie informacji czy szkodliwe oprogramowanie. Poufne informacje są często związane z dobrem osobistym (np.  rachunkami bankowymi) oraz prywatnością i mogą stanowić zagrożenia dla czyjegoś  bezpieczeństwa. Nieautoryzowany dostęp i wykorzystanie prywatnych informacji mogą spowodować w konsekwencji choćby kradzież tożsamości, czy grabież mienia, wyłudzenia  osobistej własności, a nie tylko danych osobowych. Z kolei cyberstalking polega na korzystaniu z Internetu w celu nękania (osoby, grupy osób lub organizacji). Może ona obejmować przygotowywanie fałszywych oskarżeń lub stwierdzenie fałszywego faktu (zniesławienia), monitoringu, gróźb, kradzieży tożsamości i innych. 

Dziewczyny uświadamiały ZAPowiczów, na czym polegają malware i spyware. To złośliwe oprogramowanie stwarzające pozory legalnego software'u, ale przeznaczone do zbierania i przekazywania poufnych informacji, takich jak hasła, bez zgody lub wiedzy użytkownika. Często są one dystrybuowane za pośrednictwem poczty elektronicznej, w oprogramowaniu i plikach z nieoficjalnych miejsc.

Rozwój Internetu doprowadził do wielu ważnych usług dostępnych dla każdego z użytkowników. Jedną z tych ważnych usług jest komunikacja cyfrowa. Niestety,  umożliwiła ona również komunikację ze złośliwymi użytkownikami. Choć hejterzy często korzystają z Internetu dla osobistych korzyści, to ich działanie nie jest ograniczone do finansowych czy materialnych korzyści. Jest to szczególnie problemem dla rodziców i dzieci, ponieważ dzieci często są celem tych cyberprzestępców. Dzisiaj młodzi ludzie są oszołomieni nieskończonymi możliwościami, jakie daje im Internet, ale często zapominają o najważniejszym:  „TO TY DECYDUJESZ O SOBIE W SIECI!” Ta myśl stała się przewodnim hasłem zajęć, bo mimo różnic cywilizacyjnych okazała się tym, co łączyło wszystkich uczestników AIESECowych spotkań kulturowych.

https://goo.gl/photos/Lt7dCLWmLtSLQz6X7

https://goo.gl/photos/vtvXhEJPsScYWpeC7

https://goo.gl/photos/PqNofdydHcAJs6fg9

https://goo.gl/photos/vYpXcVwPg7827RCT6


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information