Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Wygrać partię!

Czwarta edycja Turnieju Opowiadań – konkursu literackiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego - dobiegła końca. 23 lutego, w auli Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, spotkanie z jurorami.

W tym roku z opowiadaniami zmierzyły się: pani Teresa Duczmal, nauczycielka języka polskiego z I Liceum Ogólnokształcącego, pani Ewa Janczewska – nauczycielka języka polskiego z Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych oraz pani Dorota Maleszka, nauczycielka matematyki z Zespołu Szkół Technicznych, która pełniła tradycyjną już rolę „zwykłego” czytelnika. Pani dyrektor Magdalena Wojtasz przywitała uczestników i ich opiekunów, wręczyła dyplomy i nagrody uczestnikom, laureatom oraz podziękowała jurorom i opiekunom uczniów.  

W tegorocznych tekstach pojawiały się jak zwykle różne tematy. Depresja, śmierć, wypadek, życie, rodzina, dom, miłość, szkoła - czyli świat i problemy wokół nas. Autorzy nie bali się powrotów do przeszłości, z chęcią stawiali bohaterów na krawędzi albo diametralnie zmieniali ich życie. Świat był przede wszystkim realny, czasem fantasy, rzadko: po apokalipsie, snem szaleńca albo iluzją. Słowem – posypały się opowiadania różnorodne w formie i treści.

Wyróżnienia otrzymały: Emilia Piaskowska z III LO za opowiadanie „Mały bohater”, Ada Szmyt z ZSU za opowiadanie „Ostatnie chwile”, Klarysa Barczak z ZSU za „Wspomnienia”, Sandra Niśkiewicz z LO Sióstr Salezjanek za opowiadanie „Sześćdziesiąty czwarty dzień życia”, Justyna Bednarek z IV LO za opowiadanie „Dzień, w którym zakwitły bzy”.

III miejsce ex aequo zajęli i również nagrody otrzymali: Krzysztof Adamski z ZST za opowiadanie „Opus”, Wiktoria Sobczak z ZSU za „Iluzję”.

II miejsce zdobyła Ewa Miśko z LO Sióstr Salezjanek za opowiadanie „Łza krokiem do wolności”.

I miejsce lekkim piórem napisała Natalia Banasiak z III LO - „Wygrać partię”.  Gratulujemy!

Katarzyna Strzelkowska


 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information