Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

To nie był fuks!

 

W czwartek, 9 marca, tym razem w IV LO, odbył się - już XIII - Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Deutsch ist in”, pod patronatem Starosty Powiatu Ostrowskiego, pana Pawła Rajskiego. Podstawowym celem konkursu była popularyzacja języka niemieckiego w naszym powiecie.

Ponad 40 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Ostrowa i powiatu ostrowskiego rywalizowało w tym znamienitym konkursie, a wśród nich byli, oczywiście, jak co roku NASI ZAPOWICZE: Mateusz Bober z 4M1, Adrian Kmieć – 3M2, Jakub Niwa z 3M1, Daniel Konoplańki z 2I1, i Jan Fuchs – 1EOG. Konkurs składał się tradycyjnie z części pisemnej, obejmującej: czytanie ze zrozumieniem, zadania gramatyczno-leksykalne oraz elementy realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych; a także z części ustnej. Do niej Komisja kwalifikowała uczestników, którzy w części pisemnej uzyskali co najmniej 80% ogólnej liczby punktów. Cześć ustna obejmowała dłuższą wypowiedź na wylosowany temat, reakcje językowe w konkretnych, opisanych sytuacjach oraz opis obrazka. Podczas gdy uczniowie rozwiązywali test i zmagali się z niełatwymi zadaniami w języku niemieckim, nauczyciele wzięli udział w warsztatach tematycznych: „Nauczanie metodą CLIL”, prowadzonych przez panią Małgorzatę Jędroch – dyrektora IV LO. Po ustaleniu i ogłoszeniu listy laureatów nastąpiło wręczenie nagród uczniom i podziękowań nauczycielom. Dla nas 13-stka okazała się bardzo szczęśliwa, gdyż wśród laureatów tegorocznego konkursu znalazło się dwóch uczniów ZST – Jan Fuchs zajął I, a Daniel Konoplańki - III miejsce. To ogromy sukces. GRATULACJE.

Anna Mrowińska


 

 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information