Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

To nie był fuks!

 

W czwartek, 9 marca, tym razem w IV LO, odbył się - już XIII - Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Deutsch ist in”, pod patronatem Starosty Powiatu Ostrowskiego, pana Pawła Rajskiego. Podstawowym celem konkursu była popularyzacja języka niemieckiego w naszym powiecie.

Ponad 40 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Ostrowa i powiatu ostrowskiego rywalizowało w tym znamienitym konkursie, a wśród nich byli, oczywiście, jak co roku NASI ZAPOWICZE: Mateusz Bober z 4M1, Adrian Kmieć – 3M2, Jakub Niwa z 3M1, Daniel Konoplańki z 2I1, i Jan Fuchs – 1EOG. Konkurs składał się tradycyjnie z części pisemnej, obejmującej: czytanie ze zrozumieniem, zadania gramatyczno-leksykalne oraz elementy realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych; a także z części ustnej. Do niej Komisja kwalifikowała uczestników, którzy w części pisemnej uzyskali co najmniej 80% ogólnej liczby punktów. Cześć ustna obejmowała dłuższą wypowiedź na wylosowany temat, reakcje językowe w konkretnych, opisanych sytuacjach oraz opis obrazka. Podczas gdy uczniowie rozwiązywali test i zmagali się z niełatwymi zadaniami w języku niemieckim, nauczyciele wzięli udział w warsztatach tematycznych: „Nauczanie metodą CLIL”, prowadzonych przez panią Małgorzatę Jędroch – dyrektora IV LO. Po ustaleniu i ogłoszeniu listy laureatów nastąpiło wręczenie nagród uczniom i podziękowań nauczycielom. Dla nas 13-stka okazała się bardzo szczęśliwa, gdyż wśród laureatów tegorocznego konkursu znalazło się dwóch uczniów ZST – Jan Fuchs zajął I, a Daniel Konoplańki - III miejsce. To ogromy sukces. GRATULACJE.

Anna Mrowińska


 

 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information