Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Stypendium Marszałka Nabór wniosków o Stypendium Marszałka Województwa...
ZAPowicze razem Najbardziej wyczekane rozpoczęcie roku szkolnego...
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

To nie był fuks!

 

W czwartek, 9 marca, tym razem w IV LO, odbył się - już XIII - Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Deutsch ist in”, pod patronatem Starosty Powiatu Ostrowskiego, pana Pawła Rajskiego. Podstawowym celem konkursu była popularyzacja języka niemieckiego w naszym powiecie.

Ponad 40 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Ostrowa i powiatu ostrowskiego rywalizowało w tym znamienitym konkursie, a wśród nich byli, oczywiście, jak co roku NASI ZAPOWICZE: Mateusz Bober z 4M1, Adrian Kmieć – 3M2, Jakub Niwa z 3M1, Daniel Konoplańki z 2I1, i Jan Fuchs – 1EOG. Konkurs składał się tradycyjnie z części pisemnej, obejmującej: czytanie ze zrozumieniem, zadania gramatyczno-leksykalne oraz elementy realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych; a także z części ustnej. Do niej Komisja kwalifikowała uczestników, którzy w części pisemnej uzyskali co najmniej 80% ogólnej liczby punktów. Cześć ustna obejmowała dłuższą wypowiedź na wylosowany temat, reakcje językowe w konkretnych, opisanych sytuacjach oraz opis obrazka. Podczas gdy uczniowie rozwiązywali test i zmagali się z niełatwymi zadaniami w języku niemieckim, nauczyciele wzięli udział w warsztatach tematycznych: „Nauczanie metodą CLIL”, prowadzonych przez panią Małgorzatę Jędroch – dyrektora IV LO. Po ustaleniu i ogłoszeniu listy laureatów nastąpiło wręczenie nagród uczniom i podziękowań nauczycielom. Dla nas 13-stka okazała się bardzo szczęśliwa, gdyż wśród laureatów tegorocznego konkursu znalazło się dwóch uczniów ZST – Jan Fuchs zajął I, a Daniel Konoplańki - III miejsce. To ogromy sukces. GRATULACJE.

Anna Mrowińska


 

 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information