Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Englishman in ZST

 

W dniach od 8-12 marca, na specjalne zaproszenie wystosowane z ZST, przyjechał do Ostrowa Wielkopolskiego emerytowany nauczyciel języka angielskiego z Plymouth, pan Richard Plumb, który w czwartek i piątek poprowadził zajęcia z naszymi uczniami.

Tematyką przewodnią tych konwersacji było Bezpieczeństwo w internecie. Rozmowy odbywały się w języku angielskim, co nie było zbyt dużym wyzwaniem dla naszych uczniów, ponieważ żargon informatyczny nie jest im obcy. Dodatkowo, nasi uczniowie mieli okazję popracować z aktualnymi artykułami z The GuardianThe Observer – dziennikami angielskimi. Zadaniem chłopców było przedstawienie treści wybranych artykułów i odpowiedzenie na pytania tych, którzy nie czytali tej prasy. Obecność naszego gościa okazała się nieocenioną pomocą dla uczniów, którzy mieli okazję porozmawiać z native speakerem w języku angielskim, posłuchać jego wymowy oraz dowiedzieć się ciekawostek na temat Wielkiej Brytanii.

Panu Richardowi bardzo podobała się nasza szkoła. Wyposażenie pracowni oraz nowoczesny kompleks boisk sportowych zrobiły na nim duże wrażenie. 'I want to thank the Headmaster of this wonderful school for allowing me to visit and teach some of your students. Everyone, including the students, were very welcoming and courteous and I would be very happy to return for a longer period. Thank you'.   powiedział nasz gość. Popołudniami zwiedzał on okolice Ostrowa: Pałac Myśliwski w Antoninie, Zamek w Gołuchowie oraz Górecznik, a w niedzielę przed odlotem, zobaczył także Wrocław.

Mamy nadzieje, że takie spotkania będą bardzo owocne i pozwolą naszym uczniom nabrać pewności w komunikowaniu się w języku angielskim.

Dorota Kieliba


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information