Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...
Zajęcia wyjazdowe energetyków We wrześniu, jak co roku klasy energetyki odnawialnej...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

GHOST IN THE SCHOOL

Poniedziałek, 13 marca, dla wielu ZAPowiczów był dniem jak co dzień. Dla trojga redaktorów ChwaZSTka był jednak czymś zgoła innym - dniem jak co roku. Rokrocznie bowiem odbywają się warsztaty dziennikarskie w ostrowskim I Liceum Ogólnokształcącym. Zespół najbardziej zaprawionych w pisarskim boju członków gazetki szkolnej, z miłościwie panującym redaktorem naczelnym na przedzie, wyruszył - po raz czwarty w swej karierze w tym składzie - na spotkanie z Zaproszonym Gościem.
 
A był to człek nie byle jaki - ostrowianin z pochodzenia, lecz obieżyświat z powołania. Paweł Dybała, gdyż o nim mowa, jest absolwentem zarówno ostrowskiego I LO, jak i Uniwersytetu Hokkaido. Jest również wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim i, co chyba najważniejsze, jednym z trojga tłumaczy wydawnictwa Japonica Polonica Fantastica - najstarszego polskiego wydawnictwa specjalizującego się w mandze [manga: komiks japoński, z charakterystyczną kreską, szlaczkami i domkami zamiast normalnych liter, a żeby tego było mało, czytany od prawej do lewej - przyp. tłum.].
 
 
Na spotkaniu opowiedział o swojej pracy, edukacyjnej podróży międzykontynentalnej, filmowych adaptacjach komiksów, kontrowersjach i planach translacyjnych na najbliższy czas oraz o wielu innych rzeczach - a wszystko to bez zadęcia, ubarwiając anegdotami i ogólnym poczuciem humoru. Teraz przed naszym zespołem redakcyjnym najtrudniejsze zadanie - musi stworzyć na podstawie tego spotkania jednodniówkę. "Cóż to takiego?" - zapytacie. Pod tym enigmatycznym pojęciem kryje się nieziemski artefakt: gazetka w formie złożonej kartki A4, z takąż ilością treści, ile się na tej przestrzeni pomieści. Sytuację komplikuje fakt, że zespół ma konkurencję - staje w szranki ze szkolnymi redakcjami z całego Ostrowa. Od powrotu z interszkolnej wyprawy zaszyli się więc nasi dzielni twórcy w podziemiach basenu "Delfin" i nie zważając na porę dnia, pracują w pocie czoła. Wykuwają litery, spajają je w słowa, a te, choć to trudne do wyobrażenia, składają w zdania - czasem i złożone (!). W bezwietrzne dni można czasami usłyszeć miarowy stukot piór, wydobywający się ze szkolnych podziemi... (opis dystrybutora [Mikołaj Aleksandrzak - przyp. tłum])


1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information