Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

GHOST IN THE SCHOOL

Poniedziałek, 13 marca, dla wielu ZAPowiczów był dniem jak co dzień. Dla trojga redaktorów ChwaZSTka był jednak czymś zgoła innym - dniem jak co roku. Rokrocznie bowiem odbywają się warsztaty dziennikarskie w ostrowskim I Liceum Ogólnokształcącym. Zespół najbardziej zaprawionych w pisarskim boju członków gazetki szkolnej, z miłościwie panującym redaktorem naczelnym na przedzie, wyruszył - po raz czwarty w swej karierze w tym składzie - na spotkanie z Zaproszonym Gościem.
 
A był to człek nie byle jaki - ostrowianin z pochodzenia, lecz obieżyświat z powołania. Paweł Dybała, gdyż o nim mowa, jest absolwentem zarówno ostrowskiego I LO, jak i Uniwersytetu Hokkaido. Jest również wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim i, co chyba najważniejsze, jednym z trojga tłumaczy wydawnictwa Japonica Polonica Fantastica - najstarszego polskiego wydawnictwa specjalizującego się w mandze [manga: komiks japoński, z charakterystyczną kreską, szlaczkami i domkami zamiast normalnych liter, a żeby tego było mało, czytany od prawej do lewej - przyp. tłum.].
 
 
Na spotkaniu opowiedział o swojej pracy, edukacyjnej podróży międzykontynentalnej, filmowych adaptacjach komiksów, kontrowersjach i planach translacyjnych na najbliższy czas oraz o wielu innych rzeczach - a wszystko to bez zadęcia, ubarwiając anegdotami i ogólnym poczuciem humoru. Teraz przed naszym zespołem redakcyjnym najtrudniejsze zadanie - musi stworzyć na podstawie tego spotkania jednodniówkę. "Cóż to takiego?" - zapytacie. Pod tym enigmatycznym pojęciem kryje się nieziemski artefakt: gazetka w formie złożonej kartki A4, z takąż ilością treści, ile się na tej przestrzeni pomieści. Sytuację komplikuje fakt, że zespół ma konkurencję - staje w szranki ze szkolnymi redakcjami z całego Ostrowa. Od powrotu z interszkolnej wyprawy zaszyli się więc nasi dzielni twórcy w podziemiach basenu "Delfin" i nie zważając na porę dnia, pracują w pocie czoła. Wykuwają litery, spajają je w słowa, a te, choć to trudne do wyobrażenia, składają w zdania - czasem i złożone (!). W bezwietrzne dni można czasami usłyszeć miarowy stukot piór, wydobywający się ze szkolnych podziemi... (opis dystrybutora [Mikołaj Aleksandrzak - przyp. tłum])


1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information