Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Stypendium Marszałka Nabór wniosków o Stypendium Marszałka Województwa...
ZAPowicze razem Najbardziej wyczekane rozpoczęcie roku szkolnego...
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Lutujemy... jak złoto

W Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim  odbył się jubileuszowy, XV Konkurs  „Złota Lutownica”,  organizowany  przez pana Jacka Pawlaka. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy technicznej i praktycznych umiejętności, związanych z funkcjonowaniem w obszarze działań elektronicznych.

Dzięki takim zmaganiom młodzi ludzie nabywają też praktyki w zakresie  samodzielnego  planowania, łączenia teorii z działaniem, ale także łączą je z dobrą zabawą, co dało się zauważyć, obserwując reakcje młodzieży. Sam konkurs obejmował  dwie części: teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna polegała na napisaniu testu zamkniętego z zakresu: podstaw elektroniki, elektrotechniki i mechatroniki oraz z przepisów BHP i ppoż. Część praktyczna była natomiast montażem elementów elektronicznych na płytce drukowanej, co prowadziło do uruchomienia układu „Włącznik  zmierzchu”. Komisja w składzie: mgr inż. Jacek Pawlak,  inż. Włodzimierz Błaszczyk i inż. Jacek Stachowiak oceniała części teoretyczną i praktyczną, w których uczestnik mógł otrzymać maksymalnie 250 punktów.

Spośród 23 uczestników komisja wyłoniła czterech uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów. Byli to: Jakub Jędrzejewski z klasy IIM1, który otrzymał 241 punktów i Grzegorz Gorzaniak   klasy IIIE, który zdobył 240 punktów. III miejsce przypadło Arturowi Błaszczykowi także z IIIE. Jego pracę oceniono na 228 punktów, a wysiłek Piotra Breiera z IIE na punktów 221.

Te pierwsze cztery miejsca zostały nagrodzone miernikami elektronicznymi, ufundowanymi kolejny raz przez prezesa firmy ZAP-Kooperacja, pana Zenona Pawlaka. Jesteśmy wdzięczni, bo dzięki temu uczniowie naszej szkoły wciąż mogą rozwijać swoje zainteresowania i wzbogacać swoja wiedzę

Konkurs „Złota Lutownica” to już tradycja w ZST – od lat cieszy się dużym zainteresowaniem naszych uczniów, co bardzo nas cieszy, ponieważ oznacza, że nasi podopieczni wciąż żyją techniką. Dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się dużą wiedzą techniczną i umiejętnościami praktycznymi.

Jacek Pawlak


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information