Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Lutujemy... jak złoto

W Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim  odbył się jubileuszowy, XV Konkurs  „Złota Lutownica”,  organizowany  przez pana Jacka Pawlaka. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy technicznej i praktycznych umiejętności, związanych z funkcjonowaniem w obszarze działań elektronicznych.

Dzięki takim zmaganiom młodzi ludzie nabywają też praktyki w zakresie  samodzielnego  planowania, łączenia teorii z działaniem, ale także łączą je z dobrą zabawą, co dało się zauważyć, obserwując reakcje młodzieży. Sam konkurs obejmował  dwie części: teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna polegała na napisaniu testu zamkniętego z zakresu: podstaw elektroniki, elektrotechniki i mechatroniki oraz z przepisów BHP i ppoż. Część praktyczna była natomiast montażem elementów elektronicznych na płytce drukowanej, co prowadziło do uruchomienia układu „Włącznik  zmierzchu”. Komisja w składzie: mgr inż. Jacek Pawlak,  inż. Włodzimierz Błaszczyk i inż. Jacek Stachowiak oceniała części teoretyczną i praktyczną, w których uczestnik mógł otrzymać maksymalnie 250 punktów.

Spośród 23 uczestników komisja wyłoniła czterech uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów. Byli to: Jakub Jędrzejewski z klasy IIM1, który otrzymał 241 punktów i Grzegorz Gorzaniak   klasy IIIE, który zdobył 240 punktów. III miejsce przypadło Arturowi Błaszczykowi także z IIIE. Jego pracę oceniono na 228 punktów, a wysiłek Piotra Breiera z IIE na punktów 221.

Te pierwsze cztery miejsca zostały nagrodzone miernikami elektronicznymi, ufundowanymi kolejny raz przez prezesa firmy ZAP-Kooperacja, pana Zenona Pawlaka. Jesteśmy wdzięczni, bo dzięki temu uczniowie naszej szkoły wciąż mogą rozwijać swoje zainteresowania i wzbogacać swoja wiedzę

Konkurs „Złota Lutownica” to już tradycja w ZST – od lat cieszy się dużym zainteresowaniem naszych uczniów, co bardzo nas cieszy, ponieważ oznacza, że nasi podopieczni wciąż żyją techniką. Dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się dużą wiedzą techniczną i umiejętnościami praktycznymi.

Jacek Pawlak


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information