Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Lutujemy... jak złoto

W Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim  odbył się jubileuszowy, XV Konkurs  „Złota Lutownica”,  organizowany  przez pana Jacka Pawlaka. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy technicznej i praktycznych umiejętności, związanych z funkcjonowaniem w obszarze działań elektronicznych.

Dzięki takim zmaganiom młodzi ludzie nabywają też praktyki w zakresie  samodzielnego  planowania, łączenia teorii z działaniem, ale także łączą je z dobrą zabawą, co dało się zauważyć, obserwując reakcje młodzieży. Sam konkurs obejmował  dwie części: teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna polegała na napisaniu testu zamkniętego z zakresu: podstaw elektroniki, elektrotechniki i mechatroniki oraz z przepisów BHP i ppoż. Część praktyczna była natomiast montażem elementów elektronicznych na płytce drukowanej, co prowadziło do uruchomienia układu „Włącznik  zmierzchu”. Komisja w składzie: mgr inż. Jacek Pawlak,  inż. Włodzimierz Błaszczyk i inż. Jacek Stachowiak oceniała części teoretyczną i praktyczną, w których uczestnik mógł otrzymać maksymalnie 250 punktów.

Spośród 23 uczestników komisja wyłoniła czterech uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów. Byli to: Jakub Jędrzejewski z klasy IIM1, który otrzymał 241 punktów i Grzegorz Gorzaniak   klasy IIIE, który zdobył 240 punktów. III miejsce przypadło Arturowi Błaszczykowi także z IIIE. Jego pracę oceniono na 228 punktów, a wysiłek Piotra Breiera z IIE na punktów 221.

Te pierwsze cztery miejsca zostały nagrodzone miernikami elektronicznymi, ufundowanymi kolejny raz przez prezesa firmy ZAP-Kooperacja, pana Zenona Pawlaka. Jesteśmy wdzięczni, bo dzięki temu uczniowie naszej szkoły wciąż mogą rozwijać swoje zainteresowania i wzbogacać swoja wiedzę

Konkurs „Złota Lutownica” to już tradycja w ZST – od lat cieszy się dużym zainteresowaniem naszych uczniów, co bardzo nas cieszy, ponieważ oznacza, że nasi podopieczni wciąż żyją techniką. Dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się dużą wiedzą techniczną i umiejętnościami praktycznymi.

Jacek Pawlak


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information